Чим відмити ґрунтовку з різних поверхонь? Огляд ефективних методів видалення плям ґрунтовки
Дуже часто після ремонту ми виявляємо сліди ґрунтовки на різних поверхнях, це підлога, стіни, скло, підвіконня і так далі. Природно, у всіх виникає бажання почистити все це.
Але для різних поверхонь потрібні різні способи очищення, тому що вони можуть пошкодити поверхневий шар будь то підлога, кахельна плита, підвіконня, скло або дерев’яні двері. Є кілька варіантів очищення поверхні від ґрунтовки.
Що таке ґрунтовка
Грунтовка це специфічний матеріал, необхідність якого обумовлюється тим, що він потрібен для якіснішого зчеплення поверхні з покриттям, що наноситься на неї.
За рахунок свого складу вона заповнює всі пористі місця на поверхні та сприяє кращому зчепленню на молекулярному рівні, що призводить до довгого служіння речовини, що наноситься на поверхню.
Відповідно за довгі роки використання грунтовки були придумані різні засоби, щоб очищати її з поверхонь, які вона забруднила, це можуть бути як народні методи, так і технічно загальноприйняті.
Але перш ніж починати очищення необхідно визначитися з тим, який використовували вид грунтовки.
Грунтовка буває наступних типів:
- Грунтувальні склади створені спеціально під проклеювання шпалер;
- Акрилова ґрунтовка;
- Грунтовка глибокого проникнення;
- Адгезійного типу ґрунтовка.
Найкращий засіб для видалення ґрунтовки
Для того щоб якісно та без пошкодження поверхні очистити ґрунтовку потрібно приготувати набір інструментів для такого очищення. Тож чим відмити засохлу ґрунтовку?
Засобами для очищення можуть бути різні розчинники, вода, побутові миючі засоби, концентровані хімічні склади.
При цьому не варто забувати користуватися гумовими рукавичками та респіратором, тому що ви працюватимете з хімічними речовинами пилом, який з’являтиметься при фізичному впливі на грунтовку, що може пошкодити вашому здоров’ю.
Прибирання
Якщо ремонт вже закінчено і ви задумалися про те, як відмити грунтовку з підлоги, то вам допоможуть такі поради:
-
Якщо ваша підлога була покрита лінолеумом і на неї потрапила грунтовка, то найкраще, для початку на 20-30 хвилин, покласти на це місце мокру теплу ганчірку.Вона пом’якшить ґрунтовку, і ви зможете її спокійно стерти. Якщо це спосіб не підходить, то вам слід використовувати очищувачі. Це може бути як уайт-спірит, так і оцет 9%. Перш ніж почати очищення перевірте на частини покриття, де це не буде впадати в очі, засіб яким ви зібралися очистити лінолеум. Це робиться для того, щоб не пошкодити покриття на видному місці.
- Якщо грунтовка потрапила на плитку яка викладена ваша підлога і ви не знаєте чим відмити засохлу грунтовку, то найкраще підійде очищувач або бензин, вони розчиняють. Після цього ви зможете спокійно видалити засохлий шар. Під час робіт з розчинником та бензином необхідно відкрити вікна, щоб провітрювати приміщення.
- Також понад зазначені поверхні можна зняти грунтовку за допомогою леза ножа або шпателя акуратними рухами намагаюся не подряпати покриття знімається шар грунтовки попередньо на якому лежала мокра ганчірка з теплою водою.
- При очищенні ламінату треба бути особливо обережним, так як це покриття дуже легко пошкодити, не можна застосовувати механічні способи чищення та абразивні засоби, для очищення дуже багато розчинників не підходять і вода теж не найкращий з варіантів. Його можна очистити за допомогою капронової мережі, спочатку акуратними рухами очищаєте ламінат м’якою мережею, потім відтиснутою ганчіркою протираєте забруднення, що залишилися. Також підійде уайт-спірит, але працювати з ним треба обережно.
- Це фотографія показуєш з якою легкістю відмивається натяжна стеля від ґрунтовки. При цьому не використовується будь-яка важка хімія, все робиться завдяки теплій мильній воді. Мильна ганчірочка притуляється на час до плям грунтовки, після чого легким рухом вона стирається. У жодному разі не намагайтеся очистити натяжну стелю за допомогою гострих предметів або важкої побутової хімії.
Очищення вікон
Дуже часто у людей виникає питання, як відмити вікна після ремонту від ґрунтовки. Можна точно сказати, як цього робити не варто. Якщо вам спало на думку використовувати якісь гострі предмети, то відразу відкиньте їх убік.
Так само не підійде наждачний папір, тому що вони подряпають поверхню вікна. Парогенератор теж використовувати не варто, хоч він і ефективний, тому що при перепаді температури вікно цілком можливо трісне.
З поверхнею скла очищати найпростіше, для цього підійде будь-який розчинник, оцет або бензин. Вони жодним чином не зможуть пошкодити поверхні скла, протирайте скло м’якою ганчірочкою змоченою однією з цих речовин.
Боротьба з акрилом
Багато людей не знають чим відмити акрилову грунтовку, а вона видаляється найлегше, особливо з гладких поверхонь, достатньо протерти ганчіркою змоченою в теплій воді. Якщо в ній використовувалися хімічні барвники, можна скористатися розчинником.
Підвіконня
На фото видно, як відмивається грунтовка з пластикового підвіконня. Так легко вона відмивається за допомогою оцтової есенції або спиртового розчину.
Можна ще використовувати розчинник, якщо підвіконня виконано в однотонному білому кольорі.
Особливості правильного прибирання
Якщо ви працюєте з поверхнею, яка може бути будь-яким чином пошкоджена хімічними або механічними впливами, намагайтеся видаляти плями за допомогою води та м’якої вологої ганчірки.
- Якщо ви працюєте з поверхнею такою як скло або кахель, плитка, то тут сміливо можете діяти за допомогою бензину спирту, різних розчинників, оцтів та іншої хімії, з ними нічого не станеться.
- Не можна не використовувати карябаючі та ріжучі інструменти при збиранні, оскільки вони пошкодять поверхню.
- В прибиранні ґрунтувальних забруднень немає нічого складного, головне звертати увагу на поверхню, яку очищаєте, і на саму ґрунтовку, тому що дуже часто досить просто води.
Інструкція з очищення грунтовки