Паркан своїми руками: 135 фото найкращих ідей + поради, як зробити

Забір своїми руками – покрокова інструкція з встановлення. Поради щодо вибору матеріалу та підбору оптимальної конструкції

Перед кожним господарем будинку чи ділянки постає питання огорожі своїх володінь. Залежно від бюджету та подальших планів на нерухомість можна побудувати паркан різного ступеня капітальності.

Найпопулярніші матеріали для паркану – це сітка-рабиця, профнастил, дерево та цегла. Розглянемо різні види огорож.

Забір із сітки-рабиці

Сітка-рабиця є перевитим між собою у вигляді осередків дріт. Паркан із сітки-рабиці своїми руками побудувати простіше, ніж з інших матеріалів. Це можна зробити навіть силами однієї людини.

З іншого боку, рабиця має й інші переваги:

  • Низька вартість,
  • Швидкість роботи з нею,
  • Необов’язковість підготовки,
  • Відсутність тіні та завихрення повітря,
  • Мінімальний візуальний вплив на навколишній ландшафт.

Порахувати необхідну кількість сітки також найпростіше: Довжина одного або декількох рулонів повинна відповідати периметру ділянки, а його ширина – висоті огорожі.

З переваг цього матеріалу логічно випливають його недоліки:

  • Повний перегляд обгородженої ділянки,
  • Можливість викрадення самої сітки,
  • Схильність до корозії.

Крім звичайної сталевої сітки існують її оцинкований, пластифікований і повністю пластиковий варіанти, що відрізняються ціною, терміном служби та легкістю проникнення за периметр огорожі.

Важливим етапом будівництва паркану з рабиці є встановлення труб як опорні стовпи. Вага сітки незначна, тому будівництво дорогого фундаменту не потрібне.

  • Найчастіше труби просто забивають у землю за допомогою кувалди, перфоратора або копра.
  • Якщо паркан досить високий (від 1,5 до 3 метрів), то для забивання стовпів може застосовуватися спеціально виготовлений пристрій – «бабка».

У мережі можна знайти безліч відео, як вбивати стовпи для забору даним способом. При цьому спочатку забивають кутові стовпи, а потім ділять усю відстань між ними на рівні проміжки, на межах яких встановлюють решту.

В якості основи для натягування сітки можна використовувати рамки з куточків або просунуті крізь комірки металеві прути або товстий дріт. Як кріплення – більш тонкий і м’який дріт, болти з гайками або зварювання. У разі рабицю буде найскладніше викрасти.












Збір з профнастилу

Такий варіант забору зазвичай вибирають люди, яким одночасно важливі такі його якості:

  • Щодо низька ціна,
  • Непроглядність,
  • Швидкість зведення,
  • Довговічність.

Оскільки при збиранні такого паркану всі елементи збираються на шурупи, завжди є можливість розібрати його і перенести на інше місце.

Але чимось завжди доводиться жертвувати. Однозначно, це не найестетичніший варіант огорожі. І вже тим більше його важко назвати престижним. Але свої функції він виконує. До того ж вибір кольорів профнастилу досить великий.

Для надання таким парканам більшої декоративності існує профнастил з імітацією різних текстур натурального каменю та дерева благородних порід. Є варіант профнастилу з напівкруглим профілем під колоду. Існують навіть послуги друку на профнастилі абсолютно будь-яких зображень.

Як зробити паркан із профнастилу більш статусним? Можна прикрасити його комбінацією з елементами цегли, каменю або кування.






Дерев’яний паркан

Дерев’яні паркани мають найбільшу популярність у власників дач. Це пояснюється їх відносно невисокою вартістю та великою різноманітністю як кольорів, так і архітектурних стилів.

Плюси паркану з дерева:

  • Екологічність,
  • Простота обробки дерева,
  • Можливість регулювати рівень «прихованої» ділянки,
  • Легкість комбінування з іншими матеріалами,
  • Звукопоглинання.

Але дерево має свої мінуси:

  • Недовгий термін служби,
  • Легкість спалаху,
  • Низький захист від проникнення.

Види дерев’яних парканів

Класичний:

  • Такий паркан складається з дощок, набраних впритул один до одного та складових єдине полотно.
  • Він може бути розташований горизонтально або вертикально.
  • Стовпи між секціями можуть бути дерев’яними, цегляними, кам’яними або металевими.

Частокол

Він складається з колод або колів, забитих у землю і часто загострених зверху. Такий паркан зазвичай добре поєднується із зрубами на ділянці.








Штакетник

Це традиційний варіант для саду чи дачі. До стовпів, що несуть, горизонтально кріпляться дві дошки основи, а вже на них вертикально з деякими проміжками набиваються безпосередньо дошки паркану.









Шахматка

Схожа на штакетник, але відрізняється тим, що зі зворотного боку на дошки основи набивається ще один ряд дощок у шаховому порядку до лицьового боку. Проміжки між двома рядами перекривають один одного.

Лісенка або ялинка

На такому паркані дошки розташовуються не горизонтально або вертикально, а під кутом і внахлест.Кожна наступна дошка частково перекриває попередню, що створює абсолютну непрозорість і водночас не перешкоджає руху повітря.






Ранчо

Цей тип паркану прийшов зі Сполучених Штатів, де застосовується для позначення меж вигулу домашніх тварин. Являє собою горизонтально набиті на дерев’яні стовпи рейки з великими проміжками між ними.

Плетень

Це щити із лозин, сплетених між собою на зразок кошиків. Така конструкція не дуже міцна і, швидше, декоративна. Плюси – практично безкоштовний вихідний матеріал та легкість ремонту.









Грати

Це найбільш витончений тип дерев’яного паркану. Перехресні між собою рейки розташовуються горизонтально і вертикально, або під 45 градусів до землі. Непобито виглядає грати з рейок різної ширини або з різними проміжками між ними. Дуже декоративно виглядають рослини, що розповзаються по решітці.

Для продовження терміну служби будь-який вид дерев’яного паркану потребує фінішного покриття.

Забір із цегли

Цегляний паркан на дачі або в приватному будинку забезпечить найкращий захист. Це найбільш дорогий і трудомісткий, але і найбільш довговічний варіант. Також він не потребує покриття та догляду.

Вага цегли досить значна, тому найважливішим завданням будівництва цегляного паркану є правильне закладання фундаменту. Саме від нього залежатиме цілісність паркану – щоб він не тріснув і не покосився.

Найбільш вдалим варіантом у цьому випадку буде стрічковий фундамент. Глибина його закладки залежить від глибини промерзання ґрунту та в середньому становить від 35 до 50 см.

Етапи будівництва фундаменту:

  1. Риття траншеї,
  2. Укладання подушки із щебеню та піску,
  3. Встановлення опалубки,
  4. Закладка опорних стовпів із труб,
  5. Встановлення арматури,
  6. Заливка бетонного розчину,
  7. Гідроізоляція конструкції.

Після застигання бетону переходять до будівництва цегляних стовпів. Готові стовпи зверху необхідно захистити оголовками з бетону, каменю чи металу. При цьому самі секції паркану не обов’язково робити із цегли. Цегляні стовпи чудово поєднуються з секціями з натурального каменю, дерева або кування.

Таким чином, багато видів огорожі можна зробити самостійно. А фото гарного паркану, збудованого своїми руками, ви потім можете з гордістю демонструвати своїм колегам та знайомим – тому що друзі та родичі і так його оцінять наживо.

Фото красивих парканів