Вішалка своїми руками: 140 фото ідей виготовлення вішалки з дерева, труби та підручних матеріалів

Вішалка своїми руками: поетапний майстер-клас, ідеї, способи, опис, як зробити, фото

Вішалку можна сміливо назвати невід’ємним атрибутом будь-якого передпокою, якісний та сучасний виріб вдасться створити особисто. Для цього не потрібно багато матеріалу та маси вільного часу, якщо кожен бажаючий змайструвати практичну річ дотримуватиметься інструкції.

Існує кілька кращих ідей вішалок своїми руками із застосуванням різних складових, є складніші моделі та легкі варіанти виконання. Готовий каркас допоможе суттєво заощадити вільний простір, адже в холодну пору року верхнього одягу часто накопичується багато, його необхідно компактно розмістити.

Керуючись фантазією, будь-який майстер з легкістю внесе доповнення до прикладів, що розглядаються, на свій розсуд. Декорування слід також підганяти під існуючий інтер’єр приміщення, щоб конструкція ідеально вписалася в загальну картину.

















Застосування перфорованого листа

Перед початком процесу потрібно підготувати робоче місце та передбачити гарне освітлення, щоб у момент створення навісних та підлогових вішалок ручної роботи не відчувати дискомфорту.

Для реалізації задуманого потрібно зібрати такі матеріали та приладдя як:

  1. Панель перфорованого зразка.
  2. Пряжу або муліне, ці нитки використовуються у в’язанні.
  3. Гачки у кількості 4 штук, краще брати складові, у яких закруглений кінець.
  4. гострі ножиці.

Основний матеріал вдасться закупити у спеціалізованому магазині, якщо у квартирі чи будинку немає обрізків, вони залишаються після ремонту меблів або власноручного виробництва каркасів такого плану.

Сам процес виготовлення досить простий, на першому етапі виконуються всі необхідні виміри, після чого підбирається слово для вишивки або будь-який сюжет. На підставі створюється візуальна картина, потім на перфорований лист кріпляться гачки.






Для розташування готової конструкції на стіну потрібно передбачити петлі зі зворотного боку або просвердлити наскрізні отвори.

Дерев’яні моделі вішалок

Розмірковуючи, з чого можна зробити незвичайну вішалку, майстри наважуються взяти самий ходовий матеріал – деревину. Багато людей неодноразово стикалися з виробами із звичайних піддонів, такі речі вдасться зустріти на літніх майданчиках кафе чи біля багатоквартирного будинку.

Ідея використання досить нова, а дошки часто після розбирання каркасу кошти для перевезення продукції залишаються цілими та рівними.

Список приладдя та складових для робіт виглядає так:

  1. Палету.
  2. Банку фарби та пензлик.
  3. Рукавички.
  4. Дрель зі свердлом.
  5. Електролобзик.
  6. Наждачний папір або спеціальна машинка для шліфування.
  7. Олівець та рулетка.

А докладна інструкція, як зробити вішалку з дерева виглядає дуже просто, спочатку вимірюються окремі деталі залежно від обраного типу конструкції.





Відрізати всі заготовки слід на великому столі, який буде максимально надійно закріплений, інакше про рівний спил йти не може. Усі дошки, підігнані під розмір, зачищаються, усуваються нерівності.

Рада! Від заготовок, на тілі яких залишаться сучки, необхідно відмовитися, ці елементи не тільки псують вигляд, але і можуть призвести до сколів при певному навантаженні.

На останньому етапі проводиться складання, фарбування та безпосереднє закріплення конструкції на стіну. Гачки необов’язково розташовувати на одній лінії, їх можна розподілити в хаотичному порядку, надаючи особливість у зовнішній вигляд доповнення передпокою.








Використання мідної труби

Модель унікальна і практична, цей майстер-клас з вішалка своїми руками буде цікавий жінкам, у яких зібралося багато капелюхів. Крім таких об’ємних аксесуарів, на гачках вдасться сушити речі після попадання під дощ або просто красиво задекорувати приміщення на вході в житловий простір.

Для роботи необхідно підготувати:

  1. Мідна труба.
  2. Кілька прищіпок.
  3. Щільний шнур.
  4. Ножиці.

Процес виготовлення починається з обрізки країв основного матеріалу, після чого через тіло труби пропускається шнур. Обидва кінці слід надійно закріпити на стелі, а по всій горизонталі нав’язати кілька відрізків нитки, що звисають вниз.

Рекомендація! Виділяти відстань потрібно відповідне, щоб капелюхи не м’ялися при зберіганні, можна не затягувати намертво петлі, а підганяти їхнє розташування при необхідності.

На кінцях шнурів кріпляться прищіпки, саме ці складові триматимуть усі підвішені аксесуари. Якщо відступити трохи місця від стіни, а не притискати трубу максимально щільно, на неї вдасться додатково одягнути пластиковий тремпель.

Зрізи гілок з дерев

Розглядаючи численні фото оригінальних вішалок, більшість особистостей, що цікавляться самостійною роботою, звертають увагу на креативні зразки каркасів.

  • Моделі, створені із застосуванням спилів, можуть істотно змінити будь-який інтер’єр і бути ексклюзивними.
  • Причому використовувати можна не лише маленькі гілки дерев, розташовуючи їх на перегородці у потрібному порядку.
  • Ефектно виглядає велика гілка на всю стіну передпокою, якщо вдало підібрати екземпляр під час походу за нею, то більшість гачків вдасться виділити за допомогою обрізки та зачистки наждачним папером.










Недостатні елементи слід просто закріпити на тілі, після чого підвісити готову конструкцію. Не слід забувати, що деревина може деформуватися з часом без належного захисту, щоб цього не сталося, її обробляють спеціальним складом.

Підручні матеріали

Якщо виявити фантазію та скористатися креативним складом розуму, то в справу підуть найнесподіваніші речі, починаючи від обрізків деревини і закінчуючи непридатними предметами.

У деяких ситуаціях такі рішення допомагають суттєво заощадити сімейний бюджет та створити унікальну конструкцію, яку більше ніде не зустрінеш.

Можна не закуповувати гачки, такі складові легко знайти у кожній квартирі. Якщо при перегляді речей у гардеробі господар знайшов зламані тремпелі, то не потрібно поспішати їх викидати, варто дістати гачки, адже вони досить практичні, їх кінці часто закруглені, щоб речі випадково не порвалися.

Фото саморобної вішалки