Будівництво альтанки своїми руками: 175 фото креслень, схем з покроковою інструкцією для початківців

Будівництво альтанки власноруч: огляд кращих прикладів дизайну. 175 фото ідей + рекомендації з будівництва

Побудувати альтанку не так важко, як може здатися на перший погляд. Процес будівництва цієї споруди багато в чому схожий на будівництво повноцінної будівлі.

У цьому випадку, як і під час будівництва будинку, спочатку потрібно викласти фундамент. Його тип залежить від того, з яких матеріалів буде альтанка і якого розміру.

Це впливає на потрібні характеристики фундаменту, глибину його встановлення. Розглянемо кілька найбільш поширених проектів альтанок, які користуються великою популярністю, при цьому їх не важко збудувати самому.

Альтанка з дерева

Дерев’яні альтанки є найпоширенішим варіантом на сьогоднішній день. Затребуваність саме цього типу споруди обумовлено тим, що на ринку є велика кількість різновидів деревини, починаючи від дешевих видів відносної якості, закінчуючи дорогими, високоякісними видами.

Конкретний вид деревини підбирається не тільки виходячи з бюджету, закладеного на будівництво, вибір також залежить від умов, у яких буде альтанка.Дуже часто їх будують із звичайного бруса, тому що він дуже зручний у цьому процесі. Рідше використовується профільований вид бруса. Його відмінність від звичайного полягає у наявності спеціальних виїмок на поверхні, за рахунок яких забезпечується надійніше кріплення один з одним.

Зводячи альтанку з дерева можна обійтися однією бетонною плитою як фундамент. Цього буде достатньо, щоб запобігти усадці та перекосу будівлі. Для цього необхідно вирити невелике заглиблення, вирівняти його та помістити бетонну плиту.

Зверніть увагу, на фото альтанки з дерева видно, що плита злегка виглядає із землі, а також між нею та самою конструкцією є невеликий простір.


Альтанка з цегли

Цегляні альтанки менш поширені, проте також популярні. Серед їх переваг у порівнянні з дерев’яними моделями варто відзначити підвищену стійкість до вологи та природних умов у регіоні.

Крім того, цегляну конструкцію не треба додатково покривати просоченням та розчинами, які захищатимуть будівництво від шкідників.

 • Відносним недоліком можна назвати вагу альтанки. Він може незначно змінюватись в залежності від вибору конкретного виду цегли та їх кількості.
 • Однак надійність конструкції з використанням цементного розчину нівелює цей невеликий недолік.
 • Також варто звернути увагу, що укладання даху можливо вимагатиме участь спеціальної техніки.
 • У випадку з дерев’яними альтанками дах збирається на землі, після чого його просто піднімається на потрібну висоту і встановлюється. Що стосується цегляного даху такий підхід неприйнятний.
 • Тому монтаж буде здійснюватися відразу на висоті, куди потрібно буде регулярно піднімати матеріали та інструменти.

В якості облицювального матеріалу для даху найчастіше використовується металева покрівля. З неї можна зробити односхилий, двосхилий, трисхилий та інші види дахів без особливих труднощів. Потрібно лише попередньо підготувати основу з дерева.

Альтанка з металу

У деяких випадках альтанка з металу може бути значно легшою, ніж альтанка з цегли. При цьому не поступаючись їй за характеристиками міцності та надійності. Це можливо завдяки використанню рамної конструкції.

Вона має на увазі зведення скелетної конструкції, яка складається тільки з основних рам, посилених додатковими балками.

 • Весь інший простір може бути залишений відкритим, або заповнений віконними рамами або пластиковими панелями замість скла.
 • Використання пластикових панелей рекомендується виходячи з того, що вони значно міцніші за скло.
 • До того ж монтаж таких панелей, включаючи вартість самих матеріалів буде значно дешевшим, ніж встановлювати пластикові або алюмінієві віконні рами, до того ж міцність значно вища.

Крім міцності пластикові прозорі панелі мають кілька видів відтінків, які допоможуть створити всередині альтанки потрібну атмосферу.

Під час будівництва альтанки з таких матеріалів як цегла, метал та інші важкі матеріали рекомендується використовувати опорно-стрічковий фундамент. Він недовго зводиться, при цьому має відмінні показники надійності та міцності.

Альтанка із бруса

Альтанки з бруса знаходяться на другому місці за популярністю після будівель з дерева. Брус трохи важчий, ніж звичайні дошки і більший.

При цьому він дозволяє побудувати справді міцну альтанку, яка буде здатна простояти не один десяток років.

 • Питання фундаменту необхідно вирішувати в цьому випадку індивідуально.
 • Все залежить від розміру підсумкової конструкції та її ваги. Якщо вага буде невеликою, цілком можна буде обмежитися бетонною плитою як фундамент.
 • Але якщо показники будуть підходити під опорно-стрічковий фундамент, найкраще застосувати його.
 • Варто розуміти, що брус буває класичний та профільований.
 • Відмінність другого виду від першого полягає в тому, що він має спеціальні виїмки для підвищення надійності кріплення бруса один з одним.
 • На класичному вигляді бруса таких кріплень немає, відповідно з’єднання буде менш надійним.

Дах, як і в будь-якому іншому випадку, може бути зведений різними способами. У разі використання бруса її можна зібрати внизу, після чого підняти до монтажу.

Рекомендації

Плануючи побудувати альтанку, варто враховувати відразу кілька факторів, які безпосередньо впливають на вибір місця.

У першу чергу варто враховувати той факт, що сама конструкція може бути окремою, або бути прибудованою до будинку. Цей фактор залежить повністю від бажання господарів.

Крім того, на вибір місця впливає:

 • Рівний земляний покрив обраної ділянки
 • Тип ґрунту (для будівництва на болотному ґрунті знадобиться більше ресурсів, а також залучення спецтехніки)
 • Погодні умови в регіоні (впливають на вибір матеріалу та тип просочення, у разі використання матеріалу на основі деревини)
Фото саморобної альтанки