Будівництво альтанки своїми руками: 175 фото креслень, схем з покроковою інструкцією для початківців

Будівництво альтанки власноруч: огляд кращих прикладів дизайну. 175 фото ідей + рекомендації з будівництва

Побудувати альтанку не так важко, як може здатися на перший погляд. Процес будівництва цієї споруди багато в чому схожий на будівництво повноцінної будівлі.

У цьому випадку, як і під час будівництва будинку, спочатку потрібно викласти фундамент. Його тип залежить від того, з яких матеріалів буде альтанка і якого розміру.

Це впливає на потрібні характеристики фундаменту, глибину його встановлення. Розглянемо кілька найбільш поширених проектів альтанок, які користуються великою популярністю, при цьому їх не важко збудувати самому.

Альтанка з дерева

Дерев’яні альтанки є найпоширенішим варіантом на сьогоднішній день. Затребуваність саме цього типу споруди обумовлено тим, що на ринку є велика кількість різновидів деревини, починаючи від дешевих видів відносної якості, закінчуючи дорогими, високоякісними видами.

Конкретний вид деревини підбирається не тільки виходячи з бюджету, закладеного на будівництво, вибір також залежить від умов, у яких буде альтанка.Дуже часто їх будують із звичайного бруса, тому що він дуже зручний у цьому процесі. Рідше використовується профільований вид бруса. Його відмінність від звичайного полягає у наявності спеціальних виїмок на поверхні, за рахунок яких забезпечується надійніше кріплення один з одним.

Зводячи альтанку з дерева можна обійтися однією бетонною плитою як фундамент. Цього буде достатньо, щоб запобігти усадці та перекосу будівлі. Для цього необхідно вирити невелике заглиблення, вирівняти його та помістити бетонну плиту.

Зверніть увагу, на фото альтанки з дерева видно, що плита злегка виглядає із землі, а також між нею та самою конструкцією є невеликий простір.