Стелаж своїми руками: 115 фото варіантів виготовлення стелажу з дерева та металу + схеми та креслення з розмірами

Стелаж своїми руками: покрокове створення стелажу в домашніх умовах (115 фото)

У будинку постійний бардак, не вистачає місця, щоб акуратно скласти речі. Вихід є стелаж для зберігання. Зручний, місткий, міцний каркас із відкритими полицями стане знахідкою для малогабаритних квартир, кімнат – студій.

Тут можна тримати потрібні під рукою предмети, консервацію, сувеніри, інструменти. Гарний візуальний огляд робить його універсальним елементом меблів.

Чому стелажі практичні

Виробники пропонують великий вибір готової продукції різної конфігурації з дерева, металу, пластмаси. Але експерти радять виготовити полиці власноруч. Процес не є складним, з ним впоратися навіть новачок.

Потрібен стандартний набір інструментів, матеріал, ескіз і пара спритних рук. Як зробити стелаж своїми руками, у докладних майстер – класах наших спеціалістів. Конструкція є декількома











Переваги самостійного складання

Що виграє власник від самостійного виготовлення меблів:

  • Економія фінансів. За будь-яких підрахунків придбання матеріалу та комплектуючих обійдеться дешевше за готовий товар;
  • На етапі проектування передбачається ступінь навантаження на полиці, виходячи з якого розраховується товщина видаткового матеріалу та відповідно зниження витрат. Полиці не погнутся, не перекосяться, тому що відповідають передбачуваному навантаженню;
  • Індивідуальний проект дозволить органічно вписати меблі в інтер’єр. Власник зможе сам підібрати колір та конструкцію моделі;
  • Знаючи для чого буде використовуватися стелаж, можна підібрати оптимальний розмір і висоту полиць та осередків у ній;
  • простір використовується максимально.

Модель меблів вибирається залежно від кімнати, де стоятиме конструкція і що зберігатиметься в ній.

Для дитячої підійдуть полегшені стелажі із пластику для м’яких іграшок та речей, у залі доречний буде більш вишуканий варіант полиць для різних дрібничок, зберігання столового приладдя.

Якщо полиці ставляться у коридорі, то там зберігатимуться інструменти, взуття, верхній одяг. Тут доречними стануть металеві напрямні та міцне перекриття.

Різновиди полиць

Ринок представляє кілька варіантів готових конструкцій:

  • Модульні відрізняються можливістю використовувати різні комбінації тих самих коробок, на стіні, підлозі. Тут присутні грати, закриті ящики, що ковзають, що висуваються на коліщатках, що складаються. З різних матеріалів: ганчір’яні, фанера, ДВП, метал, лоза;
  • Каркасні. Спочатку будується тверда основа, на яку монтують полиці. Найбільш популярні стелажі з профілю, що витримують великі навантаження, довговічні;
  • Мотузкові складаються з полиць, скріплених канатиками, нагадують дитячі мотузяні сходи;
  • Балкові складні у самостійному виготовленні;
  • Консольні не мають бічних стінок, кріпляться безпосередньо до стіни;
  • Вільного дизайну. Такі меблі несе переважно декоративну функцію, має складну конструкцію і народними умільцями виготовляється рідко.














Практичні поради щодо виготовлення

На представлених фото можна побачити зроблений своїми руками встановлений стелаж. Він ідеально вписується в навколишнє оточення, підходить під потреби сім’ї та виконаний з доступних матеріалів.

Щоб самостійно виготовити такі меблі, потрібно слідувати простим підказкам наших експертів:

  1. Визначити параметри приміщення, призначення полиць, їхню міцність, вибрати матеріал. Залежно від кімнати: коридор, вітальня, кухня або спальня, змінюватиметься функціонал та зовнішній вигляд конструкції.
  2. Створення креслення. Готові схеми можна завантажити з інтернету, журналів або, маючи певні знання та навички, самостійно накреслити креслення. Потрібні розміри кімнати: висота стелі, ширина стіни, глибина осередків. Порада: якщо зробити позначки на поверхні стін у натуральну величину, цей прийом помітно полегшить побудову креслення. Схеми полиць стелажів та варіанти їх розташування, різні моделі меблів можна переглянути у спеціалізованій літературі.
  3. Монтаж виробу: збирання за місцем або встановлення готової конструкції.Необхідні електроінструменти (лобзик, дриль, шуруповерт), молоток, цвяхи, наждачний папір, олівець, матеріал. Підійдуть дерев’яні бруси, ДСП, металопрофіль, залишки контейнерів, коробок, ящиків, пластикові та скляні панелі, цегла, старі книги.
  4. Декорування готового виробу. Дерев’яні полиці легше піддаються обробці. З барвистого декору можна порадити фарбування, лакування, декупаж, кольорові кромки, випалювання, фігурні краї.

Рада: Навіть якщо у вас точний окомір і робиться не перші меблі самостійно, схематичне креслення краще підготувати заздалегідь. Із зазначенням усіх деталей, кріплення, їх розмірів.

Функціональні, практичні меблі за пару годин

Багато хто віддає перевагу натуральним, екологічно чистим матеріалам. Дерев’яний стелаж своїми руками зібрати нескладно з того, що є у домі.

У хід підуть старі двері, піддони, балки, листи ДСП, дошки.

На замітку: Обов’язково при розкрої та складання звіряйте точність розмірів. Декілька зайвих міліметрів можуть призвести до перекосів і нестійкості конструкції.











Найпростіший варіант саморобного стелажу робиться із готових дерев’яних ящиків. Бічна решетування виглядає у виробі цікаво, відкриває огляд, витримує книги, квіткові горщики, речі, вироби. Перед початком слід уважно оглянути ящики на цілісність, надійність збирання, стан деревини.

Кожний короб необхідно підготувати: очистити від пилу та бруду, зашкурити до гладкої поверхні, пофарбувати олійною фарбою під колір інтер’єру. Особливу елегантність виробу додасть фарбування «під дерево» з наступним лакуванням у кілька шарів.

По складеному кресленню зібрати конструкцію, ретельно встановлюючи кріплення. Встановити за місцем, зафіксувати дюбелями до стіни або підлоги.

Фото саморобного стелажу