Прихватки своїми руками: ТОП-200 фото схем та викрійок з порадами як пошити (покрокова інструкція)

Прихватки своїми руками: майстер-клас, як пошити гарну прихватку для кухні. 200 фото ідей та прикладів

Кожна відповідальна господарка проводить на кухні багато часу, щоб порадувати близьких людей смачною їжею. На робочому місці все має бути продумано, інакше про максимальний комфорт йти не може.

Розглядаючи фото саморобної прихватки для штор або гарячих ємностей, майстри-початківці відчувають невпевненість у власних силах, але всі маніпуляції досить легко повторити, якщо дотримуватися докладної інструкції.

Виявляти креатив та фантазію не заборонено, форми можуть бути різними, для подарунка ідеально підійде серце, щоб застосовувати річ щодня, краще створити зручну рукавичку, а привнести в елемент ефектності допоможуть доповнення у вигляді зірочок, квадратів або ялинок.

>




Найпрактичніші тканини та наповнювачі

Вибравши з численних красивих ідей прихваток підходящий зразок, необхідно правильно підібрати матеріал, краще закуповувати виключно натуральні складові для робіт, такі як:

  • Льон.
  • Ситець.
  • Бавовна.

Занадто тонке полотно не потрібно використовувати, такі речі не прослужать максимально довго, а при контакті з гарячими ємностями можуть виникати незручності, пов’язані із захистом рук від можливих опіків.

Підручні матеріали також можна вдало використовувати, обрізки джинсів або інших тканин легко пошити та створити унікальну виробу. До вибору наповнювача слід підійти серйозно, найвдалішими варіантами досвідчені фахівці вважають: синтепон, ватин, драп і повсть.

Рада! Щоб не переживати за захист від розжарених у духовці або на печі предметів, шар внутрішнього наповнювача має бути щонайменше 2-3 мм.

Стильна рукавиця

Перш ніж приступати до реалізації задуманого, варто зробити підготовчий етап і зібрати все приладдя на робочому місці, щоб не відволікатися від створення прихватки для кухні своїми руками.

Список виглядає так:

  • Трафарет для ескізу.
  • 2 види тканини на особистий розсуд.
  • Синтепон.
  • Нитки з голкою.
  • Булавки.
  • гострі ножиці.
  • Дрібок або шматок мила.
  • Декоративна стрічка.

Все починається з вирізування ескізу, який згодом буде перенесено на тканину, необхідно ретельно заміряти руку або просто прикласти її на малюнок.

  1. Після виконання маніпуляцій з ножицями на столі має опинитися 4 заготовки, дві із синтепону, а решта тканинні.
  2. Зшивання відбувається послідовно, спочатку з’єднуються два матеріали між собою, після чого простручується вручну або на машинці основний шов.
  3. Для зручності зберігання не зайве передбачити петлю.
  4. А декоративне наповнення вдасться створити за допомогою дріб’язку або рюшів, залежно від продуманого дизайну.

Квадратний тип прихватки

Визначившись, з чого можна зробити прихватки, потрібно вибрати максимально доступну форму речі, прямокутні та квадратні зразки набагато легше зібрати новачкам.

Після освоєння основних технік можна переходити до складніших елементів, креативно виглядає рукавиця у вигляді клешні краба, керуючись фантазією, вдасться пошити найнеординарніші, за досить практичні доповнення для кухні.

На першій стадії робіт приділяється увага розмітці полотна, досвідчені майстри наводять такі розміри:

  • 2 шматки ватину та 2 заготівлі льону з показниками 20 на 25 см будуть ідеально підходити середньостатистичній господині.
  • А також вирізається петелька, на неї слід відвести матеріал у такому співвідношенні як 8 на 15 см.
  • З’єднувати деталі краще на швейній машинці, якщо такого обладнання немає, то всі маніпуляції легко реалізувати вручну, озброївшись голкою з ниткою.













Рекомендація! Перш ніж кроїти шматки тканини, її слід розгладити праскою, тоді процес стане набагато комфортнішим, точність нанесення розмітки на цьому етапі дуже важлива.

Стильне серце

Робочий процес починається з вдалого вибору матеріал для виготовлення прихваток, він повинен бути щільним і надійним, адже деякі ємності в духовці будуть сильно нагріватися, що загрожує опіком.

Модель у вигляді серця може стати чудовим подарунком близькій людині, екземпляр досить практичний і точно знайде своє місце на кухні.

На підготовчому етапі потрібно зібрати такий список:

  • Натуральна тканина.
  • Повсть.
  • Приладдя для шиття.
  • Трафарет із щільного картону.
  • Бійка для окантовки.











З паперу потрібно сформувати серце, після чого ескіз переноситься на матеріал за допомогою крейди або шматка мила. Тканина краще заздалегідь підібрати, якщо використовується два або більше кольорів, заготовки повинні поєднуватися структурою, щоб зовнішній вигляд не постраждав.

У момент шиття чудово допомагають скріпки, вони фіксуватимуть деталі, а майстер зможе виключити можливі скоси при з’єднанні. Всередині серця слід відвести місце для долоні, стискаючи форму навпіл, вдасться безпечно брати і переносити різні ємності на кухні.


Коло з клапаном

Існує безліч схем для шиття прихваток своїми руками, але кожна господиня має підібрати зручний варіант виконання особисто.Круглі речі такого плану виглядають естетично, якщо правильно продумати контур, на них надалі вдасться ставити гарячі каструлі, оскільки форма ідеально підходить під дно ємностей.

Відмінною рисою цієї моделі є зручний клапан, для його створення не потрібно багато зусиль, але деякі моменти потрібно обов’язково врахувати.

Якщо синтепон занадто тонкий, не варто переживати з цього приводу, достатньо нарізати кілька заготовок і скласти їх, домагаючись максимальної безпеки при роботі з гарячим посудом.





Декоративна стрічка також часто використовується для приховування країв виробу, цією складовою можна виділити і сам клапан, щоб гості, що вперше зіткнулися з моделлю, швидко знаходили відділ для долоні, зібравшись допомогти господині з приготуванням страв.

Розглядається майстер-клас з виготовлення прихваток реалізувати зможе навіть новачок, потрібно лише точно слідувати порадам від професіоналів. Петельку варто пришити з внутрішньої частини кола, а потім накрити другою деталлю і ще раз пройтися голкою, тоді елемент виглядатиме естетично, а шви виявляться завуальованими від сторонніх очей.




Фото саморобних прихваток