Розарій на дачі своїми руками: покрокові схеми посадки для початківців (150 фото)

Розарій на дачі власноруч: ТОП-150 фото ідей ландшафтного дизайну. Варіанти розміщення в саду та на клумбі

Ви колись замислювалися про те, скільки людей любить троянди. Вона полонить кожного своєю красою та ароматом. Вона вражає різноманіттям сортів та відтінків. Але примхливий характер красуні змушує замислитися про можливість її посадки на дачній ділянці та самостійному розведенні.

У статті розповідається про те, як оформити розарій на дачі: як вибрати місце та скласти схему, як підготувати саджанці та інші аспекти вдалого оформлення та посадки.

Стилі розаріїв для дачі

Найпоширеніший стиль розарію – пейзажний. У ньому немає будь-яких вимог до розташування кольорів. Їх висаджують вільно, підкреслюючи у своїй природність саду. До пейзажного розарію можна додати інші квітучі рослини.

Розарій, виконаний у регулярному стилі, має бути правильної форми. Рослини висаджують рядами, а між ними засівають газон або укладають кору. У такий розарій не дозволяється включати будь-які інші квітучі рослини.

Ця вимога є причиною таких недоліків цього стилю:

  • Сезон цвітіння обмежений;
  • При монопосадці троянди частіше хворіють і менше захищені від шкідників.

Доглядати за розарієм у регулярному стилі набагато складніше, оскільки нерівні краї бордюру, недоглянутий газон просто неприпустимі. Такі ж вільності у пейзажному стилі лише нададуть вашому розарію певної чарівності.

Є у регулярного стилю деякі переваги. Структура і чіткість ліній, властивих цьому стилю, врівноважують «буйство» троянди, підкреслюють її красу та індивідуальність кожного кущика.









< "/wp-content/uploads/bvnbn_9036.jpg">

Елементи вертикального озеленення, наприклад арки, перголи, піраміди, допоможуть сформувати цікаві композиції. При використанні цих елементів можна створити не лише гарний, а й практичний троянд. Наприклад, арку можна використовувати для створення розрядженої тіні над гойдалками або лавкою.