Розарій на дачі своїми руками: покрокові схеми посадки для початківців (150 фото)

Розарій на дачі власноруч: ТОП-150 фото ідей ландшафтного дизайну. Варіанти розміщення в саду та на клумбі

Ви колись замислювалися про те, скільки людей любить троянди. Вона полонить кожного своєю красою та ароматом. Вона вражає різноманіттям сортів та відтінків. Але примхливий характер красуні змушує замислитися про можливість її посадки на дачній ділянці та самостійному розведенні.

У статті розповідається про те, як оформити розарій на дачі: як вибрати місце та скласти схему, як підготувати саджанці та інші аспекти вдалого оформлення та посадки.

Стилі розаріїв для дачі

Найпоширеніший стиль розарію – пейзажний. У ньому немає будь-яких вимог до розташування кольорів. Їх висаджують вільно, підкреслюючи у своїй природність саду. До пейзажного розарію можна додати інші квітучі рослини.

Розарій, виконаний у регулярному стилі, має бути правильної форми. Рослини висаджують рядами, а між ними засівають газон або укладають кору. У такий розарій не дозволяється включати будь-які інші квітучі рослини.

Ця вимога є причиною таких недоліків цього стилю:

  • Сезон цвітіння обмежений;
  • При монопосадці троянди частіше хворіють і менше захищені від шкідників.

Доглядати за розарієм у регулярному стилі набагато складніше, оскільки нерівні краї бордюру, недоглянутий газон просто неприпустимі. Такі ж вільності у пейзажному стилі лише нададуть вашому розарію певної чарівності.

Є у регулярного стилю деякі переваги. Структура і чіткість ліній, властивих цьому стилю, врівноважують «буйство» троянди, підкреслюють її красу та індивідуальність кожного кущика.









< "/wp-content/uploads/bvnbn_9036.jpg">

Елементи вертикального озеленення, наприклад арки, перголи, піраміди, допоможуть сформувати цікаві композиції. При використанні цих елементів можна створити не лише гарний, а й практичний троянд. Наприклад, арку можна використовувати для створення розрядженої тіні над гойдалками або лавкою.

Види розаріїв на дачній ділянці

Оглядний з одного боку. Назва цього виду говорить сама за себе. Таким розарієм можна милуватися лише з одного боку. На задньому плані зазвичай розташовуються високі паркові троянди, на середньому – троянди середньої висоти, а на передньому – грунтопокривні сорти.

На фото розарію на дачі видно, що зазвичай цей вид розарію розміщують біля стіни або біля паркану.

Огляд з усіх боків.Цей розарій будується за тим самим принципом, що й попередній вигляд. У центрі розміщуються високі троянди, далі троянди середньої висоти, а завершують композицію ґрунтопокривні сорти.

  • У вертикальному розарії використовують плетисті сорти троянд та елементи вертикального озеленення, наприклад, арки, перголи та піраміди.
  • Альпійська гірка. Таким розарієм можна прикрасити ділянки землі, що мають перепади по висоті. У ньому використовують ґрунтопокровні сорти троянд, нерідко поєднуючи з камінням.
  • Мобільний розарій розміщують, як правило, у вазонах. У ньому використовують невисокі сорти і мають уздовж доріжок або біля входу.

Вибір місця для розарію

Роза любить світло, але боїться протягів. Тому місце під розарій має бути сонячним і безвітряним. Ідеальний варіант – південно-східна частина саду без дерев та високих будівель.

  • Грунт повинен бути родючим і добре пропускати вологу.
  • Ідеальний варіант – легкий суглинок. Але не варто відмовлятися від створення розарію, якщо на вибраному вами місці кам’яниста, піщана чи глиняста земля.
  • Грунт можна покращити, наприклад, додати дренаж для відведення зайвої вологи або удобрити перегноєм. Можна також повністю замінити верхній шар ґрунту.








Слід також врахувати, що оформлення розарію на дачі вимагає багато сил та й посадковий матеріал недешевий. Тому відведіть для розарію ту частину ділянки, де можна милуватися наслідками ваших старань. Наприклад, парадна частина, стежка до будинку або місце відпочинку.

Складання схеми розарію

Для більш наочного уявлення майбутнього квітника на схемі розарію необхідно відобразити:

  • Кордони розарію та їх матеріал, наприклад, камінь або рослини;
  • Місця посадки та сорти троянд;
  • Розташування всіх рівнів квітника: високий, середній, низький;
  • Місця посадки та найменування інших рослин;
  • Розташування декоративних елементів.

Робіть схему кольорової та докладної, максимально наближеної до реальності.

  1. Добре продумайте всі нюанси. Зверніть особливу увагу на поєднання кольорів.
  2. Це дозволить вчасно помітити та виправити помилки.
  3. Наприклад, усунути надмірну строкатість розарію можна, додавши до нього багаторічники або вічнозелені рослини.
  4. При плануванні розарію також врахуйте, скільки часу ви зможете приділяти догляду за ним.
  5. Якщо часу небагато, додайте в квітник чорнобривці, календулу, лаванду. Ці рослини допоможуть захистити троянди від хвороб та шкідників.

Встановіть поруч із кущем троянди камінь. Він акумулюватиме росу, яка потім скотиться з нього і зволожить грунт.

Також можна заощадити час, посадивши ті сорти троянд, які не потрібно викопувати на зиму.









Підготовка та посадка

Роза — примхлива та норовлива рослина, тому приділіть особливу увагу всім підготовчим етапам.

Підготовка ґрунту

Найкращим часом для висадки троянд вважається осінь, але для формування складу ґрунту, оптимального для розвитку розарію, потрібно близько двох місяців. Тому ділянку землі, вибрану під розарій, необхідно заздалегідь перекопати та удобрити.

Підготовка саджанців

Перед посадкою необхідно уважно оглянути кореневу систему саджанця.Видалити все пошкоджене, сухе і хворе коріння, а здорові трохи обрізати або прищипнути. Обрізка здорового коріння стимулює зростання дрібних всмоктувальних корінців, що покращує приживаність саджанця.

На надземній частині саджанця необхідно залишити до трьох сильних паростків без листя та пагонів.


Посадка саджанців

Посадка саджанців починається з формування ямки. Її розмір залежить від довжини коріння саджанця та властивостей ґрунту на вибраній ділянці. Якщо грунт родючий і не вимагає відведення зайвої вологи, то розмір ямки повинен бути таким, щоб коріння саджанця розміщувалося в ньому вільно.

  1. Якщо необхідно додати дренаж або удобрити ґрунт, то ямку формують ширший і глибший. На дно ямки додають керамзит, гравій чи добриво.
  2. Далі, розмістіть саджанець у ямці таким чином, щоб заглибити точку щеплення на 2-3 см.
  3. Напрямок (північ, захід, південь, схід), в якому розташовані паростки та щеплення саджанця, не впливає на приживання та цвітіння.
  4. Оскільки нові пагони рослини будуть рости з його нирок. Перевірте, чи не загинаються вгору кінчики коренів, поправте їх.
  5. Засипте ямку землею, періодично утрамбовуючи, і рясно полийте.
  6. Коли волога вбирається, присипте надземну частину саджанця таким чином, щоб пагони не було видно.









Догляд за розарій

У статті розповідається про те, як зробити розарій. Але для довгого та рясного цвітіння не менш важливий догляд.

Троянди люблять регулярний і помірний полив. Це найважливіша умова для рясного цвітіння та активної освіти нових пагонів.

Не забувайте про прополювання та удобрення ґрунту. Своєчасно формуйте кущі та ставте підпори для високорослих кущів. Видаляйте дику поросль від коріння рослини. І ваші красуні порадують рясним цвітінням та чарівним ароматом!

Фото гарного розарію на дачі