Кладовка у квартирі: 90 фото ідей дизайну та варіантів, як зробити комору своїми руками

Кладовка у квартирі: організація зберігання речей, секрети облаштування + поради, як правильно обладнати комору

У кожному будинку мають бути глобальні місця зберігання, навіть якщо вони розташовані в невеликому приміщенні.

Поради з облаштування комор полягають у функціональності, практичності, використанні максимуму вільного простору для розміщення якомога більшої кількості речей.

Основні принципи планування та організації комори

Перш ніж поставити питання про те, як облаштувати велику або скромну комору в квартирі, слід визначити, що саме в ній зберігатиметься. У маленькому просторі не варто поміщати одяг, продукти, взуття, сумки, аксесуари.
















  • Для такого зберігання скоріше підійде велика комора, в якій типи речей будуть розподілені по секторах.
  • Нерідко невелика комора, яка має місце в «сталінці» або «хрущовці», пристосовують під комору, облаштовуючи в ній полиці для купорки, солінь, круп, інших продуктів.
  • Однак багато господарів квартир або будинків вирішують розташовувати в таких коморах вбиральні кімнати. Це дуже зручно, якщо у квартирі невеликий передпокій. Речі змінюються з сезону до сезону.

Те, що не носиться зараз, переміщається на зберігання на полиці або вішалки комори, де, до речі, також розміщується взуття, валізи, сумки, дорожні косметички, і навіть пакет з пакетами.





Переваги комори в квартирі

Адже це так зручно, коли все більш-менш непотрібне прибрано з очей. У житлових кімнатах немає нічого зайвого, багато вільного простору. Починати проектувати комору слід на папері, озброївшись олівцем.









Варто накреслити план розміщення полиць, стелажів, перекладин для вішалок або кутової шафи.

Здесь все залежить від бажань господарів і того функціоналу та практичності, які вони хочуть отримати в результаті.

Початковий етап створення комори

По фото маленької комори в квартирі можна зрозуміти, наскільки різноманітні варіанти рішень інтер’єру та типів зберігання.

Тим часом, для початку необхідно зробити всю чорнову роботу:

  1. Винести мотлох, перебрати і перемістити на час в іншу кімнату потрібні речі.
  2. Зачистити поверхні стін, стелі, вирівняти підлогу.
  3. Оштукатурити, проґрунтувати стіни. Можна наклеїти шпалери або задрапірувати пластиковими панелями.
  4. Стеля також може бути пластиковою або натяжною.
  5. Найкращий варіант підлоги – наливний та зверху лінолеум. Втім, деякі господарі мостять у коморі ламінат, або покривають підлогу ковроліном.
  6. Важливо провести в коморі освітлення і зробити пару розеток. Про всяк випадок.

Інтер’єр сучасної комори залежить від задумів та ідей зберігання. Після ремонту можна замовляти меблі, або зробити стелажі, ящики та полиці самостійно.

Тут слід враховувати одне правило: Розмір полиць повинен відповідати стандартним ящикам, в яких слід зберігати речі або продукти. До того ж варіанти дизайну для комори в квартирі можуть бути абсолютно різноманітними. Вони обов’язково повинні відповідати загальному стильовому рішенню квартири або будинку.








Наприклад, двері до цієї кімнати повинні «вливатися» в стилістику і відповідати даним елементам в інших кімнатах.


Що поставити в коморі

Якщо в ній задумано облаштувати вбиральню, крім верхнього одягу, взуття, різних речей та валіз, у ньому варто зберігати прасувальну дошку, пилосос, праску, іншу побутову техніку та інвентар для прибирання квартири. В окрему скриньку можна покласти ганчірки для прибирання.

Багато людей облаштовують цю кімнату виключно для спортивного інвентарю, де розміщується велосипед у складеному вигляді, а також ковзани, спорт-захист, екіпірування, ролики і навіть лижі.

Батько сімейства обов’язково знайде тут нішу і для своїх інструментів. А інакше де ще розміщувати молотки, зубила, дриль, ножівки, пилку, робочий одяг, ящики з будівельними дрібницями, шурупами.

Місце для комори

У сучасних квартирах або будинках комори розміщені біля спальні, кухні або передпокою. Все залежить від загального планування.

У заміському котеджі комору або вбиральню облаштовують під сходами.

Загалом, комора, це габаритна або невелика кімната, яку найбільш функціонально облаштовують для розміщення різних речей, госптоварів, продуктів.








Облаштувати таке приміщення можна в будь-якій зоні

Найчастіше господарі «хрущовок» знаходять місце під комору на балконі чи лоджії. Для цього приміщення засклюється, утеплюється. Поле замовляється шафою, висотою до стелі, з безліччю полиць, висувних ящиків, ніш для зберігання.

Якщо у будинку є невелика ніша, у ній варто облаштувати шафу-комору. Він буде каркасного типу. Для цього замовляються лише стулки-дверцята, а також монтується кілька полиць.На них встановлюються шухляди чи інші пристосування для зберігання всього необхідного в господарстві.

У передпокоях багатьох «сталинок» або «хрущовок» сплановані безвиході, розташовані в дальній частині простору. Можна зонувати їх дверцятами і облаштувати комору в приміщенні.

Правила зберігання

Щоб вміст комори завжди був у цілості та безпеці, кожен тип речей необхідно зберігати окремо. Наприклад, виділити коробки під взуття, інші ящики – під стопку постільної білизни чи рушника тощо. В ідеалі підписати кожну коробку із взуттям або аксесуарами.

У середньому секторі бажано розміщувати те, чим сім’я користується найчастіше. З боків та нагорі – сезонні речі та техніку. Добре, якщо доступ до верхніх ніш буде забезпечений за допомогою зручних надійних сходів.

Валіни, сумки, пилосос, інші громіздкі предмети фахівці рекомендують поміщати внизу. На штангу, закріплену між протилежними стінами, вішають верхній одяг, який попередньо забирають у спеціальні чохли.

Основні параметри

Оптимальна глибина полиць для зберігання у коморі – не менше 40 см.

  • Їх ширина та висота залежатимуть від розмірів ящиків.
  • Їх бажано купити однакового тону та параметрів.
  • Мінімальна висота поперечини для верхнього одягу 160 – 170 см.

Важливо врахувати навантаження на штангу та підібрати надійний сталевий стрижень, або зроблений з дерева, зачищений та пофарбований.


Фото саморобної комори в квартирі