Вироби з природного матеріалу своїми руками: робимо покроково з натурального матеріалу (120 фото)

Вироби з природного матеріалу: майстер-клас з найкращими ідеями виробів + схеми та шаблони для роботи

Займатися творчістю завжди цікаво. Процес, у якому створюється своїми руками щось гарне чи корисне, поглинає всю увагу, налаштовує на позитив. Не завжди для хобі потрібні рідкісні елементи.

Величезний простір для творчості відкривається при використанні різноманітних матеріалів, створених самою природою. Справедливо зауважити, що для дитячих виробів природні матеріали просто незамінні. І в дитсадку, і в школі дітки вчаться творити, використовуючи прості предмети з природного світу. Фото виробів із природного матеріалу часто представлені на виставках найкращих робіт.

Підготовка до роботи

Для початку творчого процесу необхідно зібрати або знайти природні дари, з яких фантазія створить унікальні вироби.

Найбільш слушним часом для заготівлі природного матеріалу можна вважати літо та осінь, саме тоді під час прогулянки на свіжому повітрі можна зібрати безліч різноманітної сировини.

Квіти, різнобарвне осіннє листя, сухоцвіти, шишки, засохлі ягоди, жолуді, каштани, соломку, гілки, насіння — все знадобиться, щоб створити вироби з природних матеріалів своїми руками. Усі приготовлені засоби необхідно очистити, вимити та висушити.

Прості вироби з листя та пелюсток

Щоб створити аплікації з осіннього листя, потрібно просто вийти на вулицю, подивитися під ноги та зібрати різні за формою та кольором листя дерев та кущів. Особливо підходять такі вироби із природного матеріалу для дітей, зробити їх зовсім нескладно, розвивають уяву та фантазію.

Можна запропонувати дитині створити з кількох листочків тварину, яку вона бачить, рибок, метелика, павича з пишним хвостом із листя. Листя можна розташувати на папері букетом і прималювати до нього, або вирізати із кольорового картону, вазу. Якщо приклеїти до аркуша рамку, вийде повноцінна картина.









Креативно виглядають відбитки ступнів, виконані зі складених певним чином листочків. З вузького тонкого листя вдасться виконати силует жіночої особи. Оформити листям брови, очі, ніс, губи, напрямки чола, підборіддя, шиї — і з аркуша прямо на вас дивиться дівчина.

З пелюсток квітів, засушених або свіжозірваних, можна зібрати красивих метеликів або кольорових акваріумних рибок, а також зробити аплікації з різнокольоровими хитромудрими візерунками.

Прекрасною ідеєю для виробу із природного матеріалу є закладка із засушених пелюсток. Дуже красиво виглядає та знайде практичне застосування. Різнобарвні засушені пелюстки потрібно розмістити на смужці широкого скотчу, керуючись своєю уявою. Зверху заклеїти другою смужкою скотчу.

Вироби з насіння

Гарбузове, кавунове, насіння соняшнику знадобиться для творчості дуже доречним. Гарбузове насіння за потреби можна пофарбувати в різні кольори.

Найдоступнішою у виконанні буде ромашка з пластиліновою серединкою та гарбузовим насінням замість пелюсток. Квітку можна видозмінити і зробити об’ємною, якщо насіння розмістити не лише по краях серцевини, а й у середині.

Також біле насіння стане в нагоді для аплікацій, в яких за їх допомогою можна зобразити колоски або квіти конвалії.

З двох видів насіння вийде смішний півник. Покрокова інструкція щодо його виготовлення:

  1. З шматка чорного пластиліну зліпити заготівлю майбутнього півника з головою та тулубом.
  2. З гарбузового насіння зробити хвіст і крильця півника, прикріпивши їх до заготівлі.
  3. Насіння соняшника заповнити всю площу заготовки, що залишилася, прикріплюючи їх гострим кінчиком до пластиліну.
  4. Зробити з жовтого пластиліну дзьоб, з червоного — гребінець і борідку.
  5. З білого та чорного пластиліну зробити очі півника.
  6. Оформити композицію, посадивши півника у кошик із соломою.






Вироби з шишок та жолудів

Спосібів, як зробити вироби з природного матеріалу, використовуючи шишки та жолуді, дуже багато. Діти частіше виготовляють фігурки тварин та чоловічків, поєднуючи природний матеріал за допомогою пластиліну.

Простий у виконанні, але дуже симпатичний ананас вийде з шишки, якщо пофарбувати зовнішні грані шишки у жовтий колір, а в серединку приклеїти зелене листя.

Круглі соснові шишки перетворяться на квіти, якщо прибрати частину лусочок, приклеїти на картон і пофарбувати кілька таких шишок у різні кольори.

Шишки найкраще підходять для новорічних виробів. З них виходять гарні різдвяні вінки, ялинкові прикраси, ними прикрашають свічники, складаються композиції разом із новорічними кулями.

Сова, зроблена з шишки, виглядає кумедно і жваво. Для її виготовлення знадобиться шишка та шматочки фетру. На шишку приклеюються два крила сови, вирізані з коричневого фетру.

Затем приклеюється обличчя з вушками, на якому кріпляться кола спочатку жовтого кольору, потім білого, це будуть очі. Чорним маркером промальовуються зіниці та деталі очей. Прикріплюється помаранчевий трикутник-ніс із фетру. Совушка готова.

Камінці як матеріал для творчості

Морські камінці або галька дозволяють реалізувати безліч оригінальних задумів для виробів своїми руками. Гладка обтічна форма каменів підходить для розвитку художніх навичок, розпису фарбами та створення мозаїки. У виробах можуть поєднуватися з черепашками, намистинками.

Розписувати каміння можна акриловими фарбами, гуашшю або фломастерами. Кілька камінчиків перетворюються на слоника або жирафа, варто лише промалювати на камені кумедну мордочка і деталі обраної тварини.








Цікавою ідеєю буде створення магнітика на холодильник із каменю. На один бік необхідно наклеїти магніт, а інший розписати так, як дозволить розмах фантазії.

Нескладний майстер-клас зі створення виробів із природного матеріалу, зокрема каменю:

  • Вибрати відповідний камінь, ретельно вимити та висушити його;
  • Намітити простим олівцем основний малюнок малюнка;
  • Фарбами розписується камінь відповідно до обраної тематики;
  • Деталі промалювати фломастером;
  • Дати висохнути.

З розписаного каміння можна створити цікаві картини або композиції, їх можна використовувати як елементи декору для ваз, скриньок, свічників.

Фото виробів із природних матеріалів