Пенал своїми руками, як зробити? Майстер-клас, схеми, викрійки, фото та шаблони

Пенал своїми руками: ТОП-10 найкращих моделей пеналів з фетру, картону, паперу, тканини

Пенал – проста, але корисна річ. Навіщо можна зробити пенал? Він знадобиться кожному школяру. Ручки та олівці знаходяться в одному місці, а не розпорошені по різних відділеннях рюкзака.

Їх легко знайти і менше ймовірність втратити. А якщо якась ручка потекла або залишилася без ковпачка, пенал збереже шкільну сумку та її вміст у чистоті. Вдома пенал допоможе організувати набори фломастерів чи олівців. Саморобний пенал з оригінальним дизайном може стати улюбленою річчю учня.

Гарні пенали ручної роботи можна виготовити з різних матеріалів. Це може бути пенал із тканини на блискавці або з фетру у вигляді рулону. На фото багато ідей, як зробити пенал із підручних матеріалів.

Пенал із клейонки

Водостійкий матеріал надійно захистить сумку від неприємних пригод із ручками або фломастерами. Краї клейонки не обсипаються і з нею зручно працювати. За таким виробом легко доглядати. Зшити надійний футляр просто.

З клейонки вирізають дві деталі по довжині блискавки та необхідної ширини. Оптимальна довжина блискавки 20-25 см. Спочатку намітають деталі до блискавки. Потім прошивають на швейній машинці. Деталі складають лицьовими сторонами один до одного і простягають по краях. Вивертають пенал.

Пенал із фетру

Майстер-клас як зробити пенал своїми руками без жодного шва.


Потрібен фетр розміром 20х30 см, канцелярський ніж, олівець і лінійка, гудзик і довгий шнур.

 1. За допомогою олівця та лінійки провести 4 лінії на рівній відстані одна від одної. На кожній лінії намітити місця для прорізів довжиною 15 мм кожні 5 мм.
 2. По лінійці зробити проріз ножем по намічених лініях. З’єднати гудзик із шнуром. Зробити отвір на одній із коротких сторін пенала та закріпити його.
 3. Ручки або олівці протягують в отвори. Аркуш фетру згортають у рулон і закріплюють шнуром навколо гудзика.
 4. Пенал для численного набору олівців або фломастерів готовий!

Як зшити пенал із джинсів та блискавок

Зручний футляр для ручок можна пошити з підручного матеріалу – старих джинсів або різнокольорових блискавок. Індивідуальний дизайн виробу додадуть наші аксесуари, вибрані на смак майстра.

Джинсовий футляр

Потрібна джинсова тканина, об’ємний трикотажний утеплювач, яскрава тонка тканина для підкладки, блискавка довжиною 25 см, нитки, шпильки, лінійка, крейда або тонкий шматочок мила, декоративні елементи, швейна машинка.

Етапи роботи.

 1. Викройка.З кожного виду матеріалу заготовляють по 2 прямокутні деталі довжиною 26 см і 12 см по ширині. Обов’язково викроювати з урахуванням припусків на шви 0,5 см.
 2. На лицьовій стороні кожної джинсової деталі за допомогою лінійки та крейди нанести розмітку. Хрестоподібні та діагональні лінії повинні пройти через центр. По цих лініях зшивають зовнішні деталі та утеплювач. Попередньо деталі скоюють шпильками.
 3. Прикраса. На цьому етапі роботи прикрашають джинсові деталі улюбленими аксесуарами (нашивки, намистини, нашивки).
 4. Вшити блискавку. Лицьові сторони джинсової деталі та блискавки з’єднують та прошивають. Внутрішню деталь підгинають і скріплюють шпильками із виворітною стороною блискавки. Пришивають. В результаті виходить, що всі деталі пришиті до блискавки.
 5. З’єднати деталі. Відкрити блискавку, розташувати зовнішні та внутрішні деталі по різні боки від блискавки. Прострочити по периметру. Відрізати зайвий матеріал на кутах підкладки.
 6. Відкрити блискавку та вивернути футляр. Готово!

З блискавок

Пенал із різнобарвних застібок-блискавок – оригінальна ідея, яку можуть втілити школярі. Крім звичайного набору інструментів та матеріалів для шиття, потрібно 12 блискавок довжиною 18-25 см.

Всі елементи потрібно пошити на швейній машинці між собою так, щоб шви опинилися всередині. Перед цим потрібно закріпити блискавки одна з одною шпильками. Цікавий варіант вийде, якщо чергувати напрямок блискавок.

Дві прямокутні деталі, що виходять, зшивають один з одним. Верхня блискавка має бути рівно центром і добре закриватися. Залишається лише вивернути виріб.


Як можна зробити шкіряний пенал

Міцний чохол для ручок зі шкіри просто змайструвати. Потрібна деяка вправність роботи зі шкірою і трохи терпіння. Модель чохла є кишенею з секціями, яка згортається у вигляді рулону і фіксується шкіряним ремінцем.

Перед роботою підготувати необхідні матеріали для роботи:

 • Великий шматок натуральної шкіри;
 • Папір для викрійки;
 • Шило;
 • Голки по шкірі;
 • Вощені нитки;
 • Столярний молоток;
 • Будівельний ніж;
 • Лінійка металева;
 • Олівець;
 • Клей для шкіри;
 • Наждачний папір (опційно).
Хід роботи.

 1. Спершу необхідно на папері намалювати шаблон і вирізати. Повинно вийти чотири деталі: великий квадрат 20х20 см, прямокутник 20х13 см, козирок 20х5 та довгий вузький ремінець 40 см.
 2. Паперові шаблони переносять на шкіру та вирізають ножем. Склеюють відповідні деталі клеєм. Довгу сторону прямокутника деталі з’єднують із нижньою стороною квадратної деталі. До верхньої сторони останньої приклеюють козирок. Ремінець поміщають по центру на лівій стороні квадрата.
 3. Шилом роблять намітки по периметру виробу на відстані 5 мм від краю. Крок між отворами 5 мм. Також роблять отвори для секційних швів. Потім пробивають отвори. Сідельним швом зшивають усі деталі.

З чого ще можна зробити пенал своїми руками? Незвичайна ідея зробити його з кейсу для DVD диска.

Пенал з футляра для DVD-дисків

Зручний та місткий пенал з футляра для DVD диска легко та швидко зробити. Для цього спочатку потрібно позбавитися кола, який утримує диск. Його вирізують за допомогою канцелярського ножа.

Важливо акуратно вибрати поверхню для роботи, щоб не пошкодити меблі.

 1. Щільний картон вирізають за розмірами футляра, щоб закрити отвір, що утворився. Картонний прямокутник обклеюють яскравою тканиною.
 2. Края підгинають і приклеюють на звороті прямокутника.
 3. Вирізають інший відрізок тканини. Згортають його вдвічі і приклеюють як кишеню для олівців.
 4. Кишень повинен бути глибоки, щоб олівці на половину входили в нього.
 5. За бажанням кишеню можна зробити з двома або декількома секціями. Для цього прошивають тканину на швейній машинці.
 6. В ув’язненні виготовляють обкладинку для футляра, щоб закрити круглий отвір на задньому боці.
 7. Обкладинку можна намалювати самостійно, роздрукувати картинку, що сподобалася, або вирізати її з обгорткового паперу.

Створення саморобного пеналу з підручних матеріалів допомагає пробудити творчі здібності. Результат обов’язково порадує майстра своїм ексклюзивним дизайном.


Фото саморобного пеналу