Як зробити бруси своїми руками: 135 фото

Як зробити бруси своїми руками – покроковий опис створення спортивних брусів для дому

Тим, хто за будь-яких обставин шукає можливість для занять спортом для власного задоволення та підтримки здорового способу життя, напевно сподобається ідея про те, як зробити бруси вдома.

Саме такий варіант підходить у разі нестачі часу або коштів для відвідування спортивних секцій або клубів, тим більше що таке задоволення обійдеться недешево.

Можна, в тому числі ознайомиться і з широким асортиментом магазину, і підібрати відповідний снаряд. Якщо такий варіант здасться «не по кишені», то вихід із ситуації дуже простий — робимо домашні бруси своїми руками.

Зробити таку корисну річ на майданчику або в самій квартирі не важко, а часу на це піде зовсім небагато. Дерев’яний снаряд буде корисним і школяреві, і атлету-легковиту. Обійдеться надійний «помічник» разів на десять дешевше, ніж покупний виріб, вартість якого становить від ста доларів. Можна віддати перевагу настінній моделі, але найкращий варіант – на вулиці.

Вибір матеріалів

Висота брусів для умов вуличних занять становить один метр сто п’ятдесят сантиметрів. Поручні мають бути довжиною близько одного метра двісті сорока сантиметрів.

Для спорудження конструкції потрібно придбати:

  • Брус із дерева (чотири штуки) – 100 на 100. Висота становитиме для кожного по 1,45м. якщо не планується використовувати бетонування, то самі опори повинні становити не менше ніж 1,65 м за довжиною;
  • D50-75 мм. Кількість двох штук. Його зазвичай використовують як матеріал для виготовлення сходових поручнів. Так як він рідко зустрічається у продажу, то легше підібрати йому заміну. Наприклад, скористатися брусом-кругляком десять міліметрів у діаметрі. Якщо такий варіант дещо товстуватий, то чудовою альтернативою може стати звичайна ручка від лопати. Будь-який господарський магазин надасть такий товар;
  • Цвяхи великих розмірів знадобляться як кріпильні елементи. Розмір від ста до двохсот міліметрів.














Незважаючи на відносно недорогу вартість, можна самостійно підготувати всі елементи майбутньої конструкції, випивши їх у лісовій зоні. Тільки не варто забувати, що пріоритет за твердими породами дерев.

У разі потреби, бруси робляться саме такою висоти, яка є найбільш зручною для підтримки спортивної форми людини.

Подібна «трудотерапія» принесе набагато більше користі, і стане чудовою нагодою отримати мало з чим порівнянне задоволення від власних зусиль. Ось чому навіть володіючи необхідною сумою на покупку спортивного інвентарю, краще все-таки віддати перевагу власній корисній діяльності.

Основні етапи виготовлення

Як можна зробити дерев’яні бруси? Послідовно виконуємо такі дії:

  • Вибрана деревина розпилюється на чотири рівні частини для виготовлення стійок. У кожній опорі потрібні пропили для того, щоб можна було встановлювати перекладини на однаковій висоті. Таким чином, можна регулювати положення кожної жерди;
  • Вони повинні бути добре зафіксовані у земляних ямках за допомогою заливки з бетону. За достатньої довжини бетон може навіть не знадобиться;
  • З урахуванням того, що економити на своїй безпеці не варто, краще відмовитися від старих дерев або плит спресованих зі стружки. Такі полегшені матеріали можуть витримати незначне навантаження, це велика ймовірність отримання травми;
  • Після закріплення опорних стійок, поперечина вставляється та надійно фіксується запорами;
  • Готовий для застосування снаряд фахівці рекомендують зробити відповідну обробку спеціальними матеріалами для захисту. Вони запобігають негативному впливу ультрафіолету, а також шкідливих комах та негоди. Відмінним рішенням буде встановлення такого снаряда для занять спортом на дачній ділянці. Тут завжди можна вибрати час.















Переважні характеристики дерев’яних брусів

Такі снаряди, виготовлені з безпечних екологічно чистих матеріалів, мають чимало позитивних сторін:

  • Дають можливість спортсменам для проведення нескладного та швидкого коригування пристрою за шириною та висотою;
  • Забезпечують просте складання, поряд із відносно нескладною установкою;
  • Відмінні ергономічні характеристики;
  • Такий снаряд економічно вигідний у разі покупки недорогої якісної деревини або її самостійної зрубки;
  • Додаткові витрати на зварювальні роботи, обрізку, застосування спеціальної техніки для встановлення абсолютно виключаються;
  • Після закінчення певного терміну, можна спокійно провести необхідну модернізацію або повну заміну конструкції;
  • Виріб у разі власноручного збирання матиме необхідну міцність, і прослужить довгий час без поломок та ремонту.

Для багатьох важливим є навіть такий факт, що бруси з дерев’яних порід завжди будуть на своєму місці. На відміну від аналогічних, металевих, які можуть бути викрадені за тривалої відсутності власника.

Медицина давно встановила факт сприятливого впливу на процеси, пов’язані з необхідним відновленням здоров’я людини та її регенеративних функцій при регулярних спортивних вправах на лоні природи.

Корисна інформація

Як виготовляються спортивні дерев’яні бруси відомо будь-якій людині, в тому числі допитливому підлітку, який любить спортивні заняття і у всьому дотримується правил економії.








Так що власна конструкція, виконана без чиєїсь допомоги, стане найбільш правильним і оптимальним рішенням. Детальні інструкції з виготовлення такого спортивного снаряда разом із кресленнями, а також фотографії готових конструкцій завжди знайдуться на спеціальних сайтах, і стануть чудовою підмогою під час виконання поставленого завдання.

Перед тим, як «запустити» снаряд в експлуатацію, необхідно виконати своєрідне тестування з допустимим навантаженням, спочатку мінімальним, а потім повним. Тоді можна буде переконатися в тому, що конструкція має необхідну стійкість і надійно зафіксована.

Брусья займають не так багато місця, тому для них завжди знайдеться відповідне містечко на подвір’ї або на ділянки. Основна умова – прагнення та працелюбність.


Фото саморобних брусів