Вироби з гілок своїми руками: прості та красиві варіанти виробів для дітей (135 фото)

Вироби з гілок: 135 фото ідей + майстер-клас з виготовлення

Авторські роботи з химерно вигнутих гілок мають велику популярність. Створювати їх можна у будь-якому віці.

Це гарне захоплення, оскільки воно дозволяє самостійно виготовляти стильні аксесуари, не витрачаючи сімейного бюджету.

Підготовка матеріалу

Перед тим як робити вироби з гілок для прикраси інтер’єру, необхідно вивчити інформацію про те, як правильно заготовляти матеріал. До виходу з квартири потрібно розробити план, вибрати ідею для реалізації, визначитися з тим, що потрібно зібрати і в якій кількості, а також де буде сушитися.

Збирати гілочки рекомендується на початку весни або наприкінці осені. Погода при цьому має бути сонячною, щоб яскравіше проглядалася якість сировини, і швидше відбувалося її сушіння.

Вироби з гілок своїми руками можна робити з різних видів дерева. Підійде лоза берези, верби, винограду. Допустимо використовувати гілочки ялини, сосни, ліщини. Головне, щоб вони були досить гнучкими, без листя та хвої. Якщо в матеріалі є дефекти, його краще залишити в лісі.







Підготовка сировини включає:

  • Просушування;
  • Огляд на наявність пошкоджень та тріщин;
  • Очистка від бруду;
  • Шліфування ділянок кори, що відшарувалися.

Для виключення можливості появи небажаних комах у квартирі підготовлені сухі гілки слід продезінфікувати. Для цього їх потрібно замочити у слабкому розчині перманганату калію.

Якщо є потреба, гілки можна оформити морилкою, фарбою або лаком.






Декорування різних предметів

На фото виробів із гілок особливо виділяються свічники ручної роботи. Їхня покупка вимагає серйозних фінансових витрат. Тому простіше навчитися виготовляти їх власноруч. Тим більше, що нічого складного у цьому немає. Існує кілька способів:

З товстого сучка

Щоб змайструвати такий аксесуар, необхідно докласти мінімум зусиль.

Алгоритм дій:

  • Підібрати товстий сук, обрізати з обох кінців під прямим кутом, перевірити на стійкість, просушити та покрити лаком;
  • У центр верхнього зрізу вбити цвях на 1/2 довжини і відкусити капелюшок плоскогубцями;
  • На штир, що вийшов, насадити свічку.

З тоненьких гілочок

Такий виріб вимагає використання скляної ємності. Підійде невелика склянка.

Покрокова інструкція:

  • Виміряти висоту склянки;
  • Нарізати підготовлені гілочки на відрізки відповідної довжини;
  • Нанести на кожен елемент клей і обклеїти склянку, розмістивши гілки впритул один до одного;
  • Встановити свічку.

Для дизайнерських робіт із гілок знайдеться місце у будь-якому інтер’єрі. Форма та розмір подібних виробів можуть бути найрізноманітнішими, адже для їх створення можна використовувати різну сировину – тріски, корчі, спилки, суки та ін.

Гілки можна розмістити у звичайній скляній банці, виклавши суцільним шаром. Щоб вони не розсипалися в імпровізованій вазі, слід підібрати букет пишніше.

Виготовлення вищезгаданих виробів вимагає рівних обрізків з нижніх країв гілок. Верхні кінчики підійдуть до створення романтичного вечора при свічках. Тонкі гілочки треба поставити в ємність із прозорого матеріалу, наповнену водою, і помістити туди кілька плаваючих свічок.

Майстер-клас «Гілки в інтер’єрі»

Для незвичайного зонування приміщення можна скористатися високими вербовими стволами, відгородивши ними зону відпочинку від решти кімнати. Нижче представлений майстер-клас із створення виробу з гілок у вигляді перегородки:

  1. У підготовленому брусі просвердлити кілька отворів у шаховому порядку.
  2. Закріпити в них відкладені гілки, зафіксувавши їх на клей.
  3. Покрити готовий виріб лаком.





З обрізків товстих гілок з сучками, що відходять, можна зробити стильні вішалки для верхнього одягу. Серед дизайнерських задумок виділяються стовбури берези як стійки для балдахіна.

Не менш цікаво виглядає скляний журнальний столик з основою вертикально поставленої в’язки дров. Деяким сподобається компактний стіл із скріплених у вигляді куба гілок та квадратної стільниці зі скла або пластику.

Нерідко гілками прикрашають дзеркала. Їх клеять по периметру виробу, розміщуючи перпендикулярно або вздовж рами. Досвідчені майстрині нагострилися робити з тонких гілочок фоторамки.

З хитромудрої товстої гілки можна створити основу для настільного світильника. А сук з кількома гілочками, що відходять від нього, легко перетворюється на аксесуар для зберігання біжутерії.

Це далеко не всі ідеї для виробів із гілок. Вибір конкретного варіанту залежить від бажання рукоділки та наявної сировини.










Дизайнерські знахідки з коріння та корчів

Як уже говорилося, вироби можна робити із різних видів деревини. Особливо красиво виглядають речі з коріння та корчів. Цей матеріал спочатку можна вважати скульптурою. Йому потрібна лише правильна обробка, ретельне просушування та просочення препаратами.

Сучасними дизайнерами придумано безліч знахідок. Досить добре вдивитися і асоціативна пам’ять сама підкаже, що краще виготовити з того чи іншого корчів.

Варіантів маса! Це може бути звірятко, пташка, герой казки, предмет побуту.

  • Корнями можна доповнювати готові композиції.
  • Сфера використання залежить від характеристик міцності, габаритів, форми.
  • Великі елементи підійдуть для створення оригінальних клумб, декоративних мостів, садових лавок.

Гілки як елемент оформлення квіткових букетів

Незвичайні власноруч складені букети завжди виглядають красиво та стильно.Доповнений гілочками, подібний подарунок викликає захоплення навіть у найсуворіших критиків.

  • Щоб змайструвати таке диво, знадобиться вербова лоза, тонкі палиці. Спочатку виготовляють вазу.
  • Для цього порівнюють палички по довжині, скріплюють дротом у довгу доріжку.
  • Далі розміщують на ній квіточки та гілочки, і скручують. Прикрашають букет стрічкою.

Авторські роботи з деревних матеріалів – це не тільки красиво, але й вигідно, адже їх виготовлення не потребує вкладення фінансових коштів.






А вироби з гілок для дітей дозволяють розвинути дрібну моторику та такі якості, як терпіння, акуратність та посидючість.

Фото виробів із гілок