Кладовка у квартирі: 90 фото ідей дизайну та варіантів, як зробити комору своїми руками

Облаштувати таке приміщення можна в будь-якій зоні

Найчастіше господарі «хрущовок» знаходять місце під комору на балконі чи лоджії. Для цього приміщення засклюється, утеплюється. Поле замовляється шафою, висотою до стелі, з безліччю полиць, висувних ящиків, ніш для зберігання.

Якщо у будинку є невелика ніша, у ній варто облаштувати шафу-комору. Він буде каркасного типу. Для цього замовляються лише стулки-дверцята, а також монтується кілька полиць.На них встановлюються шухляди чи інші пристосування для зберігання всього необхідного в господарстві.

У передпокоях багатьох «сталинок» або «хрущовок» сплановані безвиході, розташовані в дальній частині простору. Можна зонувати їх дверцятами і облаштувати комору в приміщенні.

Правила зберігання

Щоб вміст комори завжди був у цілості та безпеці, кожен тип речей необхідно зберігати окремо. Наприклад, виділити коробки під взуття, інші ящики – під стопку постільної білизни чи рушника тощо. В ідеалі підписати кожну коробку із взуттям або аксесуарами.

У середньому секторі бажано розміщувати те, чим сім’я користується найчастіше. З боків та нагорі – сезонні речі та техніку. Добре, якщо доступ до верхніх ніш буде забезпечений за допомогою зручних надійних сходів.

Валіни, сумки, пилосос, інші громіздкі предмети фахівці рекомендують поміщати внизу. На штангу, закріплену між протилежними стінами, вішають верхній одяг, який попередньо забирають у спеціальні чохли.