Оглядова яма в гаражі своїми руками: будуємо покроково під легкову машину (120 фото)

Оглядова яма в гаражі своїми руками: поетапна технологія будівництва оглядової ями для машини

Гараж служить не тільки безпечним укриттям для автомобіля, але також своєрідною автомайстернею. І якщо автолюбитель має величезне бажання займатися ремонтом ходової частини, то оглядова яма набуває великого сенсу.

По суті, йдеться про траншеї, яка влаштовується нижче за поверхню підлоги гаража. Відповідне розташування пояснюється необхідністю проведення різних робіт безпосередньо під автомобілем.

Тому оглядова яма – це не якась примітивна траншея, а безпечне, зручне та довговічне поглиблення для ремонту.

Оптимальні розміри ями

Перш ніж братися за тематичний проект, необхідно з’ясувати оптимальні розміри оглядової ями в гаражі різної площі. Оскільки самі автомобілі бувають різних габаритів, вибирати розміри доведеться в залежності від особистого транспорту.

В той же час існують оптимальні вимоги:

  • Довжина – 4,7 м;
  • Ширина – не менше 0,8 м;
  • Глибина – відповідає зростанню ремонтника.


Іноді цільова аудиторія рекомендує глибину, яка менша за зростання ремонтника на 0,1-0,2 м. Ця рекомендація пояснюється зручністю роботи руками протягом тривалого часу, а також скороченням відстані між ходовою частиною та особою, завдяки чому покращується огляд кожної деталі .

Але такий підхід небезпечний, якщо яма передбачає домкрат: автомобіль може зірватися і впасти на голову, яка виступатиме назовні.

До того ж через організацію 0,2-метрової бетонної стяжки яма в будь-якому випадку має бути вищою (глибшою) за зростання ремонтника.

До речі, внутрішнє оздоблення також вітає розширення траншеї залежно від товщини оздоблювальних матеріалів.