Красива кутова полиця своїми руками: 150 фото ідей та варіантів створення полиці з підручних матеріалів

Красива кутова полиця своїми руками – технологія виготовлення, варіанти дизайну та способи кріплення (150 фото + схеми та креслення)

Компактні та місткі полиці, навісні або підлогові, допомагають підтримувати порядок та чистоту абсолютно в будь-якій кімнаті. У кухні на широких поличках зберігають посуд, кухонні побутові прилади, облаштують справжній бар.

У спальні та вітальні, як правило, на полицях зберігають книги, журнали, сімейні фотографії та альбоми (це може бути кутова полиця для ікон). У ванній без місткого стелажу не обійтися, адже чисті рушники, предмети особистої гігієни, органайзери потрібно зберігати в певному порядку.

В умовах дефіциту вільної площі доречно буде розташувати Г-подібну полицю, яка чудово вписується в невеликих просторах, стінних нішах, у приміщеннях нестандартної форми.

Особливості саморобних меблів для дому

Сьогодні виробництво домашніх меблів досягло піку своєї популярності. Меблі ручної роботи мають високу вартість, адже на замовлення виконуються найнеймовірніші дизайни.






Крім того, до переваг домашнього будівництва полиці або стелажу належать:

  1. Доступність усіх використовуваних матеріалів та інструментів.
  2. Велика колекція покрокових інструкцій, відео уроків, готових креслень. При необхідності можна підібрати і роздрукувати схему настінної кутової полиці або підлогового стелажу, що підходить для самостійної роботи.
  3. При проведенні будівельних робіт майстер має можливість самостійно регулювати висоту полиці, ширину та глибину, розміри прорізів між сусідніми рівнями, зовнішній дизайн та матеріали для виготовлення конструкції.
  4. За бажанням можна зробити конструкцію досить мобільною або, навпаки, стаціонарною моделлю. На фото кутових полиць, зроблених своїми руками, видно, як можна прикріпити маленькі коліщатка до нижньої планки стелажу (добрий варіант для ванної кімнати або кухні). Особливо зручна ця модель при модульному складанні каркасу.

Красиві меблі з оригінальним дизайном можуть використовуватися для проведення зонування, наприклад, у квартирі студії.

У дитячій кімнаті для двох дітей стелаж відкритого типу стане незамінним помічником, а бічні фасади батьки можуть розписати яскравими фарбами разом із дітьми.

Вибір матеріалів для роботи

Головне завдання майстра у самостійній роботі полягає у виборі витратного матеріалу. На сьогоднішній день найбільш оптимальними варіантами є:

  • Деревина.
  • Панелі ДСП.
  • Лист фанери.
  • Комбінація профільного заліза та загартованого скла.

















Також дуже популярна комбінація профільного заліза та дерев’яних панелей. Кожен із представлених матеріалів відрізняється за своїми властивостями, особливостями проведення складання та правилами практичного догляду. Деревина має найбільш безпечну та міцну структуру.

Такі породи, як ясен, дуб, вільха, не містять їдких смол, досить стійкі до дії вологи. При правильному просоченні під час будівництва полиці, поверхня дерева не схильна до гниття і розвитку цвілі.

  • Панелі ДСП та фанера злегка поступаються за міцністю цільній деревині.
  • У виробництві панелей використовується деревна стружка та полімерні смоли, безпечні для здоров’я оточуючих, у тому числі дітей.
  • Ці матеріали також не викликають алергічних реакцій, чудово підходять для подальшого декорування, довго служать у побуті.

Використання комбінованих матеріалів, наприклад дерева, металу та скла, вимагає не тільки значних фінансових витрат. Крім високої вартості, подібний підхід до роботи вимагає від майстра детального підходу, досвіду поводження з багатьма інструментами (болгарка, зварювання, рубанок для шліфування поверхонь, склорізи).










Однак, при правильному підході інтер’єр квартири прикрасить неймовірно стильна полиця з декоративним напиленням по склу або конструкція з хромованим каркасом та дерев’яними плитами.

Підготовка інструментів

Найпростіша модель для домашнього будівництва – це підлогова кутова полиця з дерева та профільного заліза. Дані меблі не мають фасадів і задньої стінки, що істотно полегшує практичний догляд і процес роботи.


















Майстру необхідно підготувати:

  • Рубанок та наждачний папір для шліфування поверхонь.
  • Лобзик.
  • Зварювання та болгарка знадобляться при збиранні каркасу.
  • Антисептик, антипірин та вологостійка олія використовують для просочення дерев’яних поверхонь. Особливо важливо не пропустити цей етап при виготовленні кутової полиці на кухню своїми руками.
  • В якості кріплень застосовують самонарізи або термічні шайби, які не так сильно ушкоджують поверхневий шар деревини.

Не слід забувати про декоруючі склади, наприклад, морилку, акриловий лак та фарби.

Дуже популярні сьогодні плівки ПВХ з імітацією різних матеріалів та фотодрук, який кріплять на бічні стінки конструкції (якщо вони передбачені обраною моделлю).

Покрокова інструкція

Перше завдання майстра полягає у підготовці креслення, на якому будуть відображені розміри конструкції, глибина та висота кожного ярусу, модель каркасу, що використовуються кріплення. Підготувавши матеріали та інструменти, а також своє робоче місце, можна розпочинати роботу.

Інструкція, як зробити кутову полицю своїми руками:

  1. Орієнтуючись на приготоване заздалегідь креслення, випилюють деталі для подальшого складання. Кожна полиця повинна мати певний розмір, який регулюється за допомогою рулетки.
  2. Усі наявні нерівності та зазори усувають шляхом шліфування (послідовно застосовують рубанок, а потім наждачний папір).
  3. Далі приступають до просочування поверхонь вологостійкою олією, що дозволить уникнути розвитку цвілі та гниття деревини.
  4. Поки витримується час експозиції, можна варити металевий каркас.
  5. Варять конструкцію таким чином, щоб металева основа під кожну полицю мала трохи менші розміри дерев’яної пластини. За такого підходу дерев’яні листи щільно прилягають до металевої опори, не утворюючи дефектів.
  6. Важливу увагу приділяють основи металевого каркасу. Необхідно домогтися, щоб кутовий стелаж володів достатньою стійкістю, не хилився в сторони.
  7. Поверхні каркасу покривають антикорозійним складом, а потім фарбують у вибраний колір.
  8. Після повного висихання фарби та олії для просочення приступають до складання Г-подібної полиці. Для кріплення використовують термічні шайби або шурупи достатньої довжини.

Для самих полиць можна вигадати дуже оригінальні способи декорування, наприклад, різьблення або випалювання по дереву.

Також часто використовується розпис акриловими фарбами або штучне старіння поверхонь за допомогою перламутрової фарби.

Фото саморобної кутової полиці