Меблі з піддонів своїми руками: ТОП-150 фото ідей + усі способи виготовлення

Меблі з піддонів: покрокова інструкція, креслення, розміри, схеми, фото новинки

Меблі з палетів стильно виглядають і коштують недорого. Для власників присадибних ділянок та заміських будинків саморобні меблі з піддонів – справжня знахідка!

Піддони або палети – цікавий матеріал, для створення садових меблів своїми руками.

Особливості матеріалу

Вони мають привабливі переваги:

  • Міцна конструкція, яка легко розуміється;
  • Екологічно чистий матеріал;
  • Якісна деревина;
  • Низька вартість.

Спочатку дерев’яні піддони – це обладнання для складу. Їх використовують як тару для укомплектування, перевезення набору важких чи великих матеріалів. Піддони виготовляють із різних порід деревини, від цього залежить клас міцності. Переважно для виготовлення тари використовуються осину, сосну, березу, рідше дуб.

Попередньо деревина проходить кілька етапів санітарної обробки. Хімічні методи обробки є небезпечними для здоров’я людини. Метод фумігації (код MB) є дуже токсичним і такі палети не можна використовувати для виготовлення меблів для приміщення.

Якщо деревина пройшла термічну обробку або сушіння в камері при високих температурах, палети мають відповідне маркування: HT і KD.Інший код DB означає, що деревина підкорена.

Палети, які не мають коду MB безпечні і підійдуть для виготовлення навіть інтер’єрних меблів. Сертифіковані європалети з надрукованим кодом EPAL та EUR – найякісніший матеріал.


Піддони не повертають на склади, а підлягають утилізації. Тому їх легко придбати безкоштовно або майже задарма.