Як очистити монети в домашніх умовах: огляд кращих способів очищення монет

Монети із ґрунту

А що робити, якщо монети лежали у ґрунті, як чистити монети, знайдені у землі?

  • У разі, коли їх кілька, і вони наче прикипіли один до одного, потрібно покласти їх у їдкий натр (точніше в 5-10-відсотковий його розчин) і нагріти до температури тридцять-п’ятдесят градусів.
  • Потім обережно відокремити одну від іншої і відкласти для подальшого очищення відповідно до їх стану. Чого не можна робити, так це розжарювати грошики і опускати їх у холодну воду.

Якщо шар оксидів дуже великий, але знайдений екземпляр має тверду металеву основу, можна звернутися до електрохімічного методу.

Як це робиться? Беруть скляний посуд і на дно укладають алюмінієву, пробиту цвяхами, пластинку (або цинкову) – опуклостями вгору.

  • На них по одній укладають знайдену дрібницю. Зверху – друга така платівочка.
  • Випуклості теж мають бути звернені до грошей.
  • І потім гроші повністю покривають електролітом (5-10-відсотковим розчином мурашиної кислоти), наливаючи його в посуд.
  • Дрібниця регулярно виймають і акуратно зчищають розм’якшений наліт.

Якщо ж «знайдеш» такий, що за шарами оксидів навіть не розібрати зображення та написів, і просте механічне чищення ні до чого не привело, можна випробувати їдкий натр 5-відсоткової концентрації або розчин вуглекислого амонію.








Найпростіше із золотом і грошима, які не побували в грунті: чистимо такі монети до блиску з легкістю і досить швидко.

Для надання їм більшої привабливості треба зняти з них жирові речовини. Для цього стане в нагоді спирт, ацетон або бензин. Далі – занурити у мурашину (лимонну) кислоту концентрацією 5-10 відсотків.