Дитячі меблі своїми руками: приклади, креслення, схеми складання та проектування, фото огляд кращих ідей та моделей

Дитячі меблі своїми руками: огляд всіх етапів виготовлення (покрокова інструкція зі збирання в домашніх умовах)

Кімната для дитини має бути не тільки затишною та комфортною, а й безпечною для дитини. Якщо немає можливості придбати меблі для дитячої кімнати в магазині, її можна зробити самостійно.

Головне дотримуватися певних правил і норм, які пред’являються до предметів дитячих меблів, щоб вони були екологічними, комфортними та безпечними.

Стандарти дитячих меблів

Меблеві фабрики під час виготовлення своєї продукції завжди дотримуються певних стандартів. Роблячи меблі своїми руками, важливо дотримуватися цих норм і вимог, яким повинні відповідати меблі, призначені для дітей.

  1. Безпека є головним критерієм виготовлення меблів для дітей. Всі кути предметів меблів повинні бути закругленими, щоб дитина не поранилася під час гри. Елементи меблів не повинні містити маленькі елементи, які легко можна відірвати. Слід приділити особливу увагу фурнітурі, яка має бути надійно прикріплена. Краї меблів бажано обклеїти захисною плівкою.
  2. Екологічність. Дитячі меблі необхідно робити з натуральних матеріалів. Найкраще підійдуть дерево, фанера або картон. Лаки та фарби, що наносяться на предмети меблів, повинні бути не токсичними. На цьому фото саморобні оригінальні дитячі меблі з картону.
  3. Простота та міцність. Зробити найпростіші, без зайвих деталей предмети меблів. Дитячі меблі повинні бути міцними і довговічними. Як кріплення не можна використовувати цвяхи, оскільки це не безпечно для дитини.
  4. Дизайн. Дитячу ігрову зону можна оформити у яскравих кольорах. Наприклад, червоний, жовтий, помаранчевий чудово підійдуть для цієї мети. Відповідно, меблі можна пофарбувати у яскраві кольори або обклеїти різноманітними картинками. Куток для пасивних занять (малювання, ліплення, вивчення азбуки) потрібно оформити у світло-блакитних або синіх тонах, оскільки ця колірна гама сприяє роботі мозку та концентрації уваги.
  5. Функціональність. Для раціонального використання простору дитячої кімнати меблі можна оснастити ящиками, в яких зберігатимуться іграшки та дитячі речі.