Дитячі меблі своїми руками: приклади, креслення, схеми складання та проектування, фото огляд кращих ідей та моделей

Дитячі меблі своїми руками: огляд всіх етапів виготовлення (покрокова інструкція зі збирання в домашніх умовах)

Кімната для дитини має бути не тільки затишною та комфортною, а й безпечною для дитини. Якщо немає можливості придбати меблі для дитячої кімнати в магазині, її можна зробити самостійно.

Головне дотримуватися певних правил і норм, які пред’являються до предметів дитячих меблів, щоб вони були екологічними, комфортними та безпечними.

Стандарти дитячих меблів

Меблеві фабрики під час виготовлення своєї продукції завжди дотримуються певних стандартів. Роблячи меблі своїми руками, важливо дотримуватися цих норм і вимог, яким повинні відповідати меблі, призначені для дітей.

  1. Безпека є головним критерієм виготовлення меблів для дітей. Всі кути предметів меблів повинні бути закругленими, щоб дитина не поранилася під час гри. Елементи меблів не повинні містити маленькі елементи, які легко можна відірвати. Слід приділити особливу увагу фурнітурі, яка має бути надійно прикріплена. Краї меблів бажано обклеїти захисною плівкою.
  2. Екологічність. Дитячі меблі необхідно робити з натуральних матеріалів. Найкраще підійдуть дерево, фанера або картон. Лаки та фарби, що наносяться на предмети меблів, повинні бути не токсичними. На цьому фото саморобні оригінальні дитячі меблі з картону.
  3. Простота та міцність. Зробити найпростіші, без зайвих деталей предмети меблів. Дитячі меблі повинні бути міцними і довговічними. Як кріплення не можна використовувати цвяхи, оскільки це не безпечно для дитини.
  4. Дизайн. Дитячу ігрову зону можна оформити у яскравих кольорах. Наприклад, червоний, жовтий, помаранчевий чудово підійдуть для цієї мети. Відповідно, меблі можна пофарбувати у яскраві кольори або обклеїти різноманітними картинками. Куток для пасивних занять (малювання, ліплення, вивчення азбуки) потрібно оформити у світло-блакитних або синіх тонах, оскільки ця колірна гама сприяє роботі мозку та концентрації уваги.
  5. Функціональність. Для раціонального використання простору дитячої кімнати меблі можна оснастити ящиками, в яких зберігатимуться іграшки та дитячі речі.








Матеріали для дитячих меблів

Оптимальним варіантом для виготовлення дитячих меблів є натуральне дерево або його похідні. Можна використовувати пластикові елементи.

Можна зробити дитячі меблі з картону або поролону.

Натуральне дерево є найкращим матеріалом для дитячих меблів.

  • Це екологічно чистий, міцний та простий у роботі матеріал.
  • Бюджетним варіантом деревини є сосна, а найбільш міцним дуб або горіх, також можна використовувати клен або бук.
  • Меблі з натурального дерева здатні прослужити довгі роки.

Найпопулярнішими матеріалами для виробництва будь-яких меблів у наш час є ДСП або ЛДСП, але для дитячої кімнати меблі з цих матеріалів не бажані, тому що при їх виробництві сировини використовуються хімічні речовини.

МДФ є матеріалом схожим на ДСП, але при його виготовленні хімікати не використовуються, тому він цілком підійде для виготовлення дитячих меблів.




Фанера є екологічно чистим матеріалом, з яким легко працювати. Головне, щоб листи фанери мали товщину понад півтора сантиметри і матеріал був стійкий до вологи.

Картон є легким, не дорогим матеріалом, простим у використанні. Недолік картону в тому, що він не є вологостійким.

Поролон використовується для виготовлення м’яких меблів для дитячої кімнати. Є легким, безпечним та бюджетним матеріалом.

Ігрові меблі своїми руками

Дитячі ігрові меблі зроблені своїми руками безсумнівно порадують будь-яку дитину, адже вона може взяти участь у процесі її створення—підказати батькові, що саме вона бажає бачити у своїй кімнаті.

Варіантів облаштування ігрової зони у дитячій кімнаті безліч. Можна зробити шведську стіну, міні-скалодром, гірку, будиночок або кораблик. Поруч поставити диван, пуфи або дитячі крісла.

Робити дитячі меблі для ігор своїми руками дуже цікаво, але цей процес вимагає уваги та ретельного продумування всіх елементів ігрової зони.

Змайструвати будиночок для ігор самостійно зовсім нескладно.

  1. Для цього необхідно зробити виміри місця, куди планується встановлення конструкції.
  2. Потім зробити креслення будиночка, щоб вирізати деталі точно за розмірами.
  3. Для будиночка з фанери потрібні листи завтовшки не менше десяти міліметрів.
  4. Накреслити на фанері необхідні деталі, повільно вирізати їх за допомогою електролобзика.
  5. Після чого краї деталей обробити наждачним папером.Вирізати в деталях вікна та двері, потім можна приступити до збирання конструкції.
  6. Деталі можна з’єднати між собою, використовуючи маленькі цвяхи, меблеві куточки та столярний клей.
  7. Пофарбувати будиночок можна акриловими фарбами. Також можна вставити освітлення у вигляді світлодіодних ламп.

Шведську стінку можна виготовити із соснових дощок та живців від садового інвентарю.

  • У головній стійці проробити отвори, куди ставитимуться живці-сходинки.
  • Готову конструкцію можна пофарбувати лаком або фарбою.
  • До стіни виріб прикріпити, використовуючи металеві куточки.
  • З кожної сторони має бути не менше трьох куточків, крізь отвір у куточку вбити анкер.
  • Дитяча шведська стінка повинна витримувати навантаження 121 кілограм.











Меблі для дитячого з картону

Меблі для дитячої кімнати з картону є доброякісними, але не вологостійкими. Для виготовлення меблів слід використовувати рифлений картон. Картонні коробки мають бути з-під меблів або великогабаритної побутової техніки.

  1. Зробити стільчик або пуф, що формою нагадує куб дуже просто.
  2. Спершу необхідно зробити креслення на ватмані у формі квадрата, до якого приєднати прямокутник.
  3. Вийшовши шаблон має бути у вигляді літери «Ч» у перевернутом варіанті.
  4. За шаблоном вирізати з картону п’ятдесят заготовок однакового розміру і близько ста смуг, які за висотою дорівнюють майбутньому дивану.
  5. Також вирізати двісті смуг по висоті сидіння. Склеїти смуги дві штуки між собою.
  6. Виявилися прокладки між заготовками. До однієї із заготовок приклеїти прокладки.
  7. Довгу прокладку приклеїти в районі спинки. Короткі – в районі сидіння.
  8. Далі до конструкції, що вийшла, потрібно приклеїти другу заготовку, до неї знову приклеїти прокладки і третю заготовку.

Повторювати операцію поки не буде приклеєна остання заготовка, після чого виріб повинен просохнути протягом доби. Після чого обклеїти конструкцію ватманом, а потім поролоном і надіти чохол.

Зробити стільчик із товстого поролону ще простіше. Для цього необхідно вирізати п’ять заготовок у вигляді літери “Г”, які потрібно склеїти між собою. Наклеїти ватин або фетр на спинку та сидіння стільця, оббити м’якою товстою тканиною.

Оригінальний столик своїми руками

Щоб дитині було цікаво малювати чи грати за столом, можна зробити стіл із фанери у вигляді деревця. Ніжка столу імітуватиме стовбур дерева, а стільниця — крону.

  • На листі фанери намалювати стільницю-крону, вирізати її лобзиком.
  • Наждачним папером відшліфувати краї заготовки. Намалювати на фанері ніжки столу, які мають бути однаковими за розміром.
  • Ніжки потрібно буде з’єднати за допомогою пиляного замка. Просвердлити в стільниці отвори для з’єднання її з ніжками.
  • Після з’єднання деталей ніжок, просвердлити у верхній частині отвори для з’єднання зі стільницею.

Прогрунтувати та пофарбувати деталі столика, а потім зібрати їх у єдину конструкцію.

Фото саморобних дитячих меблів