Полиця для книг своїми руками: 125 фото варіантів дизайну та найкращих ідей

Полиця для книг своїми руками поетапно: інструкція з фотографіями, розмірами та кресленнями для складання

Коли вдома багато книг, обов’язково потрібна книжкова полиця, де вмістяться улюблені романи та трилери.

У цій статті ви дізнаєтеся про різні варіанти, як зробити полицю для книг своїми руками вдома, заощадивши бюджет і зробити її оригінальною та незвичайною.
















Полиця з фанери

Її зробити легко, виходячи з наведеної нижче інструкції:

  1. Виріжте п’ять частин із фанери, можна використовувати шаблон для однакових заготовок.
  2. Вам потрібно відзначити розташування навісок, потім вирізати під них пази, це слід робити максимально точно, щоб вони правильно розташовувалися та підходили.
  3. Торці фанери обклейте стрічкою.
  4. Останній етап – це складання конструкції, використовуючи клей ПВА, потрібно перевірити, щоб кут дорівнював 90 градусів.
  5. Після збирання покрийте лаком і прикріпіть навішування.






Сяюча полиця

Для створення полиці з дерева, що світиться, вам потрібно мати при собі дошки, що має не стандартну форму, суміші з люмінесцентними пігментами.

Слідуйте наведеним нижче крокам:

  1. Залийте суміш у тріщини, потім заклейте їх стрічкою, обов’язково застосовуйте рівень, щоб полиця стояла точно горизонтально, слід простежити за тим, щоб суміш не просочувалася за краї тріщин.
  2. Другим етапом є шліфування, шліфування слід робити тільки після того, як полиця висохне, видаліть стрічки та прошліфуйте поверхню.









Полка, що світиться, готова, вона виглядає дуже красиво в темряві, а якщо їх встановити не тільки в одному місці, а в декількох частинах кімнати, це буде виглядати яскраво і красиво.

Складна полиця

Складну полицю виготовляють із панелей, які стоять горизонтально, але за бажання їх можна повертати, що не можна зробити зі звичайною книжковою полицею. Місця така полиця багато не займе і виглядає досить незвичайно.

У створенні такої полиці необхідно мінімум матеріалів, лише 2 аркуші фанери та знання того, як зробити полицю.

Слідуйте наступним крокам:

  1. Полиця складається із заготовок середньої довжини, які чергуються з планками невеликої довжини, вони, у свою чергу, використовуються як опора.
  2. У кожному з фанерних листів є стоп-блок, що нагадує трикутник.
  3. Його розрізають під кутом сорока п’яти градусів, це дозволить майбутній полиці складатися, при цьому знаходиться горизонтально.
  4. Перші блоки повинні чергуватись блоками, які є опорою. Ці блоки допомагають обертатися довгим блокам, залишаючись на місці і не кріпиться до інших частин.
  5. Приготуйте фанеру, товщина якої повинна дорівнювати двом сантиметрам. Для полиці 26 на 25 сантиметрів з фанери по 2 сантиметри, слід виготовити 13 частин – 7 частин (26 на 5 см) для полиці та стоп-блоків та 6 частин (10 на 5 см) для опори.
  6. Для однакової довжини частин ви можете зробити позначку на заготовках.
  7. Отвори для стрижня мають бути по 2.5 сантиметри, відстань їх по 7.5 сантиметри. Використовуйте планку, щоб зробити позначку, також зробіть отвори по п’ять сантиметрів та десять сантиметрів зверху та внизу. Прикріпіть стоп-блок, зробіть отвори в інших планках.
  8. Шарнір з’єднує планки з рейками, щоб обертатися на 90 градусів вниз або вгору.
  9. Іноді за відсутності стрижня використовують звичайну ручку від відра, його випрямляють за допомогою лещат.
  10. Стоп-блоки необхідні для полиці, рейки для них дорівнюють 45 градусам.

Для швидкого знаходження необхідної деталі позначте їх номером. Коли будуть готові стоп-блоки, їх приклеюють до рейок. Щоб це зробити, склеюють трикутники, потрібно комбінувати їх, потім наносять клей, затискають шматочки на місці, при цьому все це покривають скотчем. Коли вставляють стрижень, обов’язково перевіряють справність.

Кожна з семи планок починається з упору стоп-блоку і зупиняється у вертикальному положенні. Якщо все добре рухається, шарнір розгортають. Відрізають зайве, з допомогою молотка згладжують кінець. Наприкінці всього процесу роботи поверхню обробляють за допомогою шліфувальної машинки.

Для встановлення трубки, використовуйте 2 настінні розетки невидимки.

Отже, що вам потрібно зробити:

  1. Для початку позначте середину на другій та четвертій опорі та просвердліть.
  2. За допомогою свердла зробіть 2 отвори у стінці, відстань має бути 11.5 сантиметрів.
  3. Вставте шпильки з пластмаси, використовуючи молоток, потім вкрутіть стрижні (6-гранні).
  4. Натисніть полицею на розетки, доки вони не будуть повністю встановлені в рейки.

Щоб закріпити кріплення, використовуйте міцний клей.

З усіх потрібних матеріалів вам головне потрібно мати при собі ламіновану фанеру, дві розетки, стрижень. З інструментів вам знадобляться олівець з лінійкою, пристрій для шліфування, дриль, затискачі та лобзик.

Полиця у ванній кімнаті

При бажанні можна виготовити полицю самим і для ванної кімнати, придбайте дерево та шурупи. Така полиця підійде будь-яким ванним кімнатам, незалежно від їхнього стилю.
















Ми радимо вам для продовження терміну служби книжкової полиці, покривати її плівкою, що самоклеїться. Ще використовуйте саморобні гачки, які необхідно кріпити до нижньої частини полиці, щоб зробити її найбільш функціональною, на такі гачки вішають і манікюрні ножиці, а також прикраси тощо.

Полиці з картону

Що тільки не вигадується в нашому сучасному 21 столітті, різний декор для будинку став найважливішою частиною всіх сімей, тому господарі будинків та квартир, намагаються якомога оригінальніше облаштувати своє житло, не вдаючись до покупки меблів у меблевих магазинах.

Книголюби хочуть якомога просто і нехитро облаштувати зберігання для своїх книг, тому для них є варіант створення незвичайної полиці для книг з картонних коробок. Це просто і оригінально, а головне займає мінімум часу та сил.

  • Але все-таки, полиця з картону має свій недолік, це ненадійність. До плюсів відносяться бюджетність та простота у створенні.
  • Для створення такої полиці використовують 2 види коробок: великі коробки, з яких і будуть робитися полиці та вузькі, які будуть висувними скриньками, коробки скріплюють скотчем.

Майте на увазі наступне – що верхні полиці повинні використовуватися для зберігання простих речей, нижні ж для більш важких. В кінці процесу обрізання коробки залишайте обрізки, вони можуть стати основою для полиць.

Сподіваємося, що вище викладені способи створення книжкових полиць стануть вам у нагоді, і ви виготовите їх у себе в домашніх умовах і вони прослужать вам на довгий час. Найголовніше, не боятися пробувати, не боятися припуститися, не здаватися і все вийде!






















Фото саморобної полиці для книг