Банні печі своїми руками: креслення з розмірами та покроковою інструкцією (120 фото схем)

Банні печі своїми руками, як зробити з цегли та металу? Фото + поради щодо виготовлення

Баню без печі важко собі уявити, оскільки вона є джерелом обігріву та пари, що приносить неймовірне задоволення.

Цю споруду не складно зробити своїми руками, особливо якщо мати під рукою креслення банної печі та знати всі нюанси виготовлення.

Робимо піч із цегли

Ця конструкція є найскладнішою за виконанням. Робота вимагатиме великого запасу витривалості та терпіння, знання всіх тонкощів кладки банної печі з цегли.

Перевага таких виробів — високоякісне прогрівання приміщення будь-якої площі.Іншими словами ніхто не поскаржиться, що мало пари, тому що цегла здатна капітально прогріти навіть найпотаємніший куточок лазні.

Встановлення банної печі проводиться на фундамент, якого б типу не була конструкція.

Етапи будівництва:

  1. Звести фундамент. Для цього треба викопати яму необхідної площі і глибиною на дві звичайні цеглини. Засипати підготовлену яму сумішшю дрібного гравію та піску. Накрити готовий фундамент руберойдом.
  2. Викласти нульовий ряд, це основа, тому має бути ідеально рівною, що можна досягти за допомогою будівельного рівня.
  3. Викласти перші два ряди, задаючи необхідну форму майбутньої печі, для кладки найкраще підходить червона цегла (природно вогнетривка), вона має найвищу пожежну безпеку, що якраз доречно в нижніх рівнях, оскільки тут температура досягає найвищих позначок.
  4. Зафіксувати щільний лист з азбоцементу для формування зольника. Викласти третій рядок.
  5. Під кам’яницею створити нішу для основи топки, тут краще використовувати шамотну цеглу з підвищеною вогнетривкістю. Встановити ґрати. Викласти четвертий ряд.
  6. П’ятий ряд стане продовженням стін топкової камери з поступовим перекриттям кам’яниці. Викладаючи, потрібно не забути залишити внизу маленький відсік для стоку надлишок води, що виникають.
  7. Поступово дійшовши до сьомого ряду, потрібно вкласти каміння та встановити дверцята на топку.
  8. У наступному ряді потрібно передбачити канал, що з’єднує топку та кам’янку.Зафіксувати горизонтальну засувку для димоходу. Викласти дев’ятий ряд.
  9. Викладаючи десятий ряд, встановити вертикальну засувку, що відокремлює пічну трубу від кам’яниці. Покласти каміння та вирізати лист зі сталі завтовшки не менше 10мм, який послужить кришкою печі.
  10. Продовжити кладку рядів до основи майбутньої труби. Встановити трубу та бачок під воду.

Всі етапи зведення бажано зіставляти із фрагментами фото банної печі, зробленої своїми руками.