Установка стільниці своїми руками: покроковий опис складання стільниці від майстра

Установка стільниці своїми руками: поради щодо вибору та монтажу, фото інструкція як оновити та з’єднати разом

Облаштування кухонної зони, ванної кімнати або передпокою є досить трудомістким і складним завданням, яке вимагає належної уваги з боку майстра.

Встановлення стільниці проводиться при самостійному виготовленні кухонного гарнітуру або позаплановій заміні поламаної частини. Також може бути замінена стільниця за зміни стилю інтер’єру.

Для зміни поверхонь знадобиться певний набір інструментів та покрокові інструкції з описом кожного етапу роботи.

Особливості роботи з матеріалом

Сьогодні існує безліч матеріалів, з яких виробляють стільниці. Це може бути цільна деревина, панелі ДСП та МДФ, штучний та натуральний камінь, універсальний пластик або металевий сплав.

Для кожного відомого матеріалу є ряд особливостей, які варто враховувати під час проведення самостійної установки кухонних меблів:

  1. Панель ДСП з ламінованим покриттям – одна з найпопулярніших основ. Завдяки особливій структурі матеріалу ДСП легко ріжеться. Однак, під час підготовки стільниці слід акуратно різати панель, щоб не залишалося рваного краю по розпилу.Під час ремонту та в подальшій експлуатації необхідно запобігати сильним ударам по поверхні, адже після механічного впливу залишаються невиправні вм’ятини. Також до недоліків даного матеріалу відносять здатність убирати вологу. Не слід використовувати панелі ДСП (без попередньої обробки) для встановлення стільниці у ванній кімнаті. Поверхня покриття швидко набухає і спотворює зовнішній вигляд.
  2. Цільна деревина. Подібні стільниці часто використовуються для облаштування кухні або столової зони. При комбінуванні дерев’яної поверхні, наприклад, з епоксидною смолою, стільниця набуває достатньої міцності та стійкості до вологи. При самостійному виготовленні та встановленні меблів особливу увагу приділяють вибору породи деревини, а також проведенню просочення матеріалу вологостійким маслом. Подібний підхід забезпечує надійний захист від розвитку цвілі та гниття.
  3. Дуже популярні нині стільниці, виготовлені з металу. Найчастіше як витратний матеріал використовується нержавіюча сталь. На ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів можна знайти сталеві пластини різної форми, розмірів, з матовою або глянсовою поверхнею. До особливих переваг вибору матеріалу відносять стійкість до дії вологи, миючих складів, достатню механічну міцність, відмінну переносимість високої температури. Металеві стільниці можна встановлювати як на кухні, так і у ванній кімнаті.
  4. Стільниці із загартованого скла.Міцна та безпечна поверхня із панелей загартованого скла відмінно підходить для невеликої кухні або ванної кімнати. Стіл з рельєфним покриттям або декоративним напиленням стане справжньою окрасою літньої тераси або їдальні на балконі. Навіть при сильному ударі скляна поверхня розбивається на великі уламки без ріжучих країв, що забезпечує певний рівень безпеки.

Щодо нещодавно у світі дизайну з’явилися кам’яні стільниці, і з тих пір набирають все більше шанувальників. Подібні меблі виконані зі штучного каменю або суміші полімерів і кам’яної крихти (граніт, мармур, онікс, слюда).

Дані покриття зовсім не бояться механічних пошкоджень, подряпин від абразивних складів, що чистять. На фото стільниці із суміші кварцу та полімерної смоли видно, як підкреслює покриття стиль та красу сучасної ванної кімнати.

Зважаючи на відсутність стиків і великих щілин, кам’яний стіл можна встановити біля мийки або варильної панелі. Для видалення бруду та жирного нальоту з покриття достатньо використовувати м’яку ганчірку та миючий засіб (бруд не забиватиметься в стики).