Установка стільниці своїми руками: покроковий опис складання стільниці від майстра

Установка стільниці своїми руками: поради щодо вибору та монтажу, фото інструкція як оновити та з’єднати разом

Облаштування кухонної зони, ванної кімнати або передпокою є досить трудомістким і складним завданням, яке вимагає належної уваги з боку майстра.

Встановлення стільниці проводиться при самостійному виготовленні кухонного гарнітуру або позаплановій заміні поламаної частини. Також може бути замінена стільниця за зміни стилю інтер’єру.

Для зміни поверхонь знадобиться певний набір інструментів та покрокові інструкції з описом кожного етапу роботи.

Особливості роботи з матеріалом

Сьогодні існує безліч матеріалів, з яких виробляють стільниці. Це може бути цільна деревина, панелі ДСП та МДФ, штучний та натуральний камінь, універсальний пластик або металевий сплав.

Для кожного відомого матеріалу є ряд особливостей, які варто враховувати під час проведення самостійної установки кухонних меблів:

  1. Панель ДСП з ламінованим покриттям – одна з найпопулярніших основ. Завдяки особливій структурі матеріалу ДСП легко ріжеться. Однак, під час підготовки стільниці слід акуратно різати панель, щоб не залишалося рваного краю по розпилу.Під час ремонту та в подальшій експлуатації необхідно запобігати сильним ударам по поверхні, адже після механічного впливу залишаються невиправні вм’ятини. Також до недоліків даного матеріалу відносять здатність убирати вологу. Не слід використовувати панелі ДСП (без попередньої обробки) для встановлення стільниці у ванній кімнаті. Поверхня покриття швидко набухає і спотворює зовнішній вигляд.
  2. Цільна деревина. Подібні стільниці часто використовуються для облаштування кухні або столової зони. При комбінуванні дерев’яної поверхні, наприклад, з епоксидною смолою, стільниця набуває достатньої міцності та стійкості до вологи. При самостійному виготовленні та встановленні меблів особливу увагу приділяють вибору породи деревини, а також проведенню просочення матеріалу вологостійким маслом. Подібний підхід забезпечує надійний захист від розвитку цвілі та гниття.
  3. Дуже популярні нині стільниці, виготовлені з металу. Найчастіше як витратний матеріал використовується нержавіюча сталь. На ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів можна знайти сталеві пластини різної форми, розмірів, з матовою або глянсовою поверхнею. До особливих переваг вибору матеріалу відносять стійкість до дії вологи, миючих складів, достатню механічну міцність, відмінну переносимість високої температури. Металеві стільниці можна встановлювати як на кухні, так і у ванній кімнаті.
  4. Стільниці із загартованого скла.Міцна та безпечна поверхня із панелей загартованого скла відмінно підходить для невеликої кухні або ванної кімнати. Стіл з рельєфним покриттям або декоративним напиленням стане справжньою окрасою літньої тераси або їдальні на балконі. Навіть при сильному ударі скляна поверхня розбивається на великі уламки без ріжучих країв, що забезпечує певний рівень безпеки.

















Щодо нещодавно у світі дизайну з’явилися кам’яні стільниці, і з тих пір набирають все більше шанувальників. Подібні меблі виконані зі штучного каменю або суміші полімерів і кам’яної крихти (граніт, мармур, онікс, слюда).

Дані покриття зовсім не бояться механічних пошкоджень, подряпин від абразивних складів, що чистять. На фото стільниці із суміші кварцу та полімерної смоли видно, як підкреслює покриття стиль та красу сучасної ванної кімнати.

Зважаючи на відсутність стиків і великих щілин, кам’яний стіл можна встановити біля мийки або варильної панелі. Для видалення бруду та жирного нальоту з покриття достатньо використовувати м’яку ганчірку та миючий засіб (бруд не забиватиметься в стики).

Підготовка необхідних інструментів

Для самостійної установки кухонної (або у ванній) стільниці знадобиться стандартний набір інструментів:

  • Рулетка.
  • Будівельний рівень.
  • Лобзик із набором пилок для різання дерева або пресованих плит з деревної стружки.
  • Склоріз знадобиться, якщо майстер планує додатково встановити скляну панель (комбіновані види стільниць).
  • Для фіксації задніх стінок вибраного матеріалу знадобиться будівельний степлер.
  • Силіконовий клей або герметик, який дозволить приховати всі щілини і стики, що залишилися.

Зважаючи на величезну різноманітність матеріалів для виготовлення стільниць, набори інструментів можуть разюче відрізнятися. Наприклад, для кріплення скляних пластин можуть стати в нагоді безпечні металеві куточки або шайби з прокладками, які зменшують ступінь тиску на скло.

Недосвідченим майстрам можна заздалегідь ознайомитися з відео інструкціями з встановлення стільниці.











Підготовчі роботи

Для отримання якісного результату всі оздоблювальні роботи слід проводити строго за схемою.

Весь процес можна умовно поділити на кілька послідовних етапів:

  1. За допомогою рулетки виміряти висоту стола, ширину самої стільниці (край столу повинен виходити за опорну конструкцію на кілька сантиметрів у вигляді козирка).
  2. Основне призначення такого будівельного рішення – захист декоративних фасадів від попадання вологи.
  3. Виготовлену своїми руками або придбану в магазині стільницю прикладають до опорної конструкції, щоб візуально оцінити співвідношення деталей, щільність прилягання, розміри частин, що виступають.
  4. На даному етапі за необхідності проводять корекцію всіх дефектів, нерівностей, шліфування гострих країв.

На цьому ж етапі самостійної роботи оцінюють стан конструкції (опорних ніжок і самого столу) на предмет наявності дефектів, слідів присутності шкідників, цвілі або гниття.

Всі доступні для огляду поверхні ретельно обробляють антисептиком та вологостійким складом. Обов’язково готують додаткові пази або отвори для встановлення раковини та підведення комунікацій.

При цьому простір навколо підготовлених пазів необхідно ретельно обробити вологостійкою олією для профілактики розвитку грибка.


Остаточне встановлення стільниці

Після корекції всіх виявлених недоліків можна приступати до остаточного складання конструкції. Насамперед, монтують і фіксують нижні шафки (опорні конструкції). Сумежні шафки з’єднують між собою, якщо стільниця має покривати кілька столів.








Існує кілька особливостей встановлення стільниці на кухні своїми руками, залежно від матеріалу виготовлення:

  • Дерев’яні та стільниці з ДСП монтуються на металевий куточок. Як альтернативний варіант часто використовується дерев’яна планка. Кріплення представлені саморізами.
  • Кам’яні та акрилові поверхні кріпляться на куточок або планку, але замість саморізів застосовується міцний клей.

Для скляних стільниць важливо підібрати кріплення з мінімальним тиском на поверхню скла. Після фіксації стільниці монтують мийку або раковину, а всі стики, що залишилися, заповнюють силіконовим клеєм.

Фото ідеальної установки стільниці