Арка своїми руками: 135 фото, як зробити арку за кресленнями, схемами та легкою інструкцією

Арка своїми руками: покрокова фото інструкція з описом установки та монтажу

Дверний отвір будь-якої з кімнат у будинку можна істотно перетворити, готові ідеї, вдасться побачити на численних фото саморобної арки, саме ця конструкція здатна внести такі разючі зміни.

Зробити маніпуляції кожен господар зможе власноруч, необхідно лише дотримуватися інструкцій та попередньо підготувати інструмент. Матеріали в цьому процесі використовуються різні, вибирати потрібно найоптимальніший варіант, щоб бюджет сім’ї не постраждав, а робота виконувалася без особливих складнощів.

Створюючи заготовки та каркас майбутнього прикраси декору приміщення не потрібно забувати про наступну стадію, яка передбачає безпосередній монтаж складових. Щоб уникнути помилок, слід прислухатися до порад експертів, краще ознайомитися з цією інформацією ще до початку робіт.

Поширені види

При виборі кращої ідеї, як можна оформити арку, потрібно пам’ятати, конструкція несе виключно декоративний характер, вона монтується замість дверей. Після встановлення подібної прикраси для декору розстібну стулку поставити не вийде, щоб закрити приміщення можна лише скористатися розсувними моделями.

Через цей нюанс багато господарів оснащують доповненням загальні кімнати, такі як вітальня або кухня, в спальні обов’язково потрібно встановити двері, щоб зайві шуми не відволікали від відпочинку.










Серед поширених видів слід виділити:

  1. Класику.
  2. Романтику.
  3. Модерн.
  4. Еліпс.
  5. Трапецію.
  6. Портал.

Залежно від планування будинку чи квартири, а також її площі, можна підібрати ідеальний варіант для реалізації. Об’ємні каркаси не будуть актуальні при обмеженому просторі, вони виглядають не естетично, так само як і маленькі декоративні отвори у величезних приміщеннях.

Матеріали для робіт

Сьогодні докладні інструкції для оформлення арок користуються великою популярністю, оскільки архітектурний елемент може після встановлення суттєво змінити візуальне сприйняття житла. Подібні каркаси використовували в давнину, але їх можна було зустріти на вході в будівлю.

Сучасні люди наголошують на внутрішньому розташуванні, чим досягають відмінних результатів, не менш важливо правильно підібрати матеріал, щоб він відповідав усім нормам безпеки і господар мав можливість вдало закріпити заготовки на перегородку.

Розрізняють кілька видів складових:

  • Деревина.
  • Фанера.
  • Гіпсокартон.
  • ПВХ.
  • Цегла.

Фахівці радять використовувати найлегші варіанти, щоб знизити ризик обвалу, а в процесі роботи застосовувати перевірені суміші або кріплення, убезпечивши себе та близьких від непередбачених ситуацій.









Дерев’яна модель

Щоб реалізувати гарний декор арки своїми руками, багато майстрів беруть найпоширеніший і практичніший матеріал – дерево.

  • Можна закупити готові деталі відвідавши найближчий магазин або взятися за виготовлення однієї з моделей самостійно, придбавши кілька брусків.
  • Потрібно пам’ятати, для створення заготовок з нуля потрібно більше інструменту, а також варто подбати про зручне місце для виконання всіх маніпуляцій.
  • Літньої пори вийде працювати, просто вийшовши на вулицю, але взимку такий варіант виключається, адже деревина обов’язково насититься вологою, що суттєво вплине на термін служби та якість складання.
  • Для фіксації готових деталей часто застосовують шурупи певної довжини, розмір слід вибирати після покупки брусків, щоб не допустити помилок.

Рада! Перед вкручуванням шурупів необхідно зробити отвір за допомогою тонкого свердла, тоді можливі відколи деревини будуть зведені до мінімуму.


Каркас із фанери

Розбираючись у подробицях, як можна зробити декоративну арку в будинку, більшість господарів вибирають основним матеріалом фанеру. Ця складова досить легка і гнучка, занадто щільні листи краще не закуповувати, працювати з ними набагато складніше.

Якогось каркасу часто не потрібно, необхідно лише правильно зробити виміри та нарізку заготовок. Основа кріпиться на забивний шуруп або анкер, обов’язково підкладається шайба, щоб уникнути розтріскування структури.

Після чого загнуті краї фіксуються одним з доступних способів, можна приступати до зовнішнього оформлення і закрити порожнечі.Стики також слід декорувати, для цього спеціальний куточок кріпиться за допомогою рідких цвяхів або клею.









Для процесу необхідно підготувати такий інструмент:

  • Дрель.
  • Лобзик.
  • Наждаковий папір.
  • Шуруповерт.

Фанера вважається досить унікальним матеріалом, якщо проявити фантазію, то кожен майстер зможе створити різні форми.

Застосування гіпсокартону

Не менш практичний спосіб декоративного оздоблення арок своїми руками передбачає використання спеціального каркасу з профілю.

  • Можна обійтися без цього доповнення, але тоді шар матеріалу буде занадто великий, зайве навантаження у цій ситуації не рекомендується фахівцями.
  • Вичурні форми вдасться реалізувати за допомогою згинання деяких заготовок, для цього на звороті роблять надрізи ножицями по металу.
  • Щойно конструкція буде готова і надійно закріплена у дверях, слід приступати до її заповнення гіпсокартоном.

Всі деталі кріпляться на шурупи, середині листа варто приділити не менше уваги, ніж краям, щоб уникнути можливих люфтів.









Завершальний етап

При бажанні можна врізати кілька освітлювальних приладів, провівши заздалегідь кабелю в це місце, тоді візуальне оформлення стане ефектнішим.

Закінчує наведений майстер-клас з декору арок у будинку з гіпсокартону обробка заготовок спеціальною сумішшю.

  • Для цього найчастіше застосовується стартове та фінішне шпаклювання, для її замішування потрібно взяти спеціальний будівельний міксер, якщо обсяги робіт невеликі вдасться замішати склад вручну.
  • На цьому етапі потрібно досягти консистенції, яка нагадуватиме на вигляд сметану, тоді суміш легко рівняти і розгладжувати.

Фото саморобної арки