Стовпчастий фундамент своїми руками: матеріали, монтаж, види, гідроізоляція, опалубка

Стовпчастий фундамент своїми руками: технологія заливки, розрахунки, правильний вибір конструкції фундаменту

Вибір конструкції фундаменту залежить від специфіки ґрунту, розмірів та ваги споруди. Стовпчастий фундамент – оптимальне рішення для будівництва відносно легких будівель. На такій підставі можна будувати невеликі будинки, гаражі та господарські споруди.

Каркасний стовпчастий фундамент оптимально підходить для місцевостей з болотистими, вологими, піщаними, торф’яними та іншими ґрунтами з поганою стійкістю.

Класифікація та призначення

Стовпчастий фундамент оптимально підходить для дерев’яних будівель – каркасних будинків, лазень, альтанок, господарських будівель. Об’єкти з цегли або каменю на такій основі не рекомендується зводити через високе навантаження. Опори можуть просісти, що призведе до пошкодження та руйнування стін.

Залежно від конструкції опорно-стовпчасті фундаменти поділяються на кілька типів:

  • Монолітний залізобетонний. Відрізняється максимальною міцністю та надійністю. Оптимальний вибір для житлових будинків, включаючи кілька поверхів.
  • Цегляний. При використанні якісної обпаленої цеглини відрізняється міцністю та довговічністю (може служити 100 і більше років). Підходить для будівництва 1-2-поверхових об’єктів.
  • Блоковий. Стовпи виготовляються із блоків (газобетон, піноблок тощо).Міцність та довговічність залежить від типу та якості блоків.
  • Бутовий. Для спорудження стовпів використається бутовий камінь. Не підходить для горбистій місцевості.
  • Бутобетонний. Стовпи зводяться з буту та бетону, досить надійна та міцна конструкція.
  • На дерев’яних опорах. Стовпи виготовляються з обробленого спеціальним способом дерева. Підходить для легких дерев’яних споруд.
  • Стовпчастий фундамент із труб. Для виготовлення стовпів зазвичай використовують азбестові труби, що заповнюються бетоном. Іноді використовують навіть пластикові труби. У разі труби виконують функцію опалубки для бетону.
  • На сталевих палях. Оптимальне рішення для нестійкого ґрунту. Палі загвинчуються у щільний шар ґрунту та фіксуються бетоном. Підходить для рівної та пересіченої місцевості.