Як зробити балкон своїми руками: покрокова інструкція від А до Я (110 фото ідей)

Як зробити балкон своїми руками – оригінальні проекти (110 фото). Поради щодо утеплення та обробки + приклади практичного облаштування

Про балкон мріють багато мешканців квартир та приватних будинків, тому що ця прибудова є далеко не у всіх.

Тож у багатьох виникає ідея побудувати балкон у будинку своїми руками. Дотримуючись інструкцій, зробити це буде не так вже й складно, як здається на перший погляд.


Підготовка до будівництва

Перед будівництвом балкона в багатоквартирному будинку потрібно отримати дозвіл від місцевої влади. Якщо цього не зробити, будівництво вважатиметься протизаконним, і його будь-якої миті можуть вимагати знести.

Для проведення робіт потрібно зібрати комплект інструментів та будматеріалів, скласти схеми та креслення, подбати про гідроізоляцію, вентиляцію та освітлення.


Балконна конструкція може розташовуватися прямо на фундаменті, але тільки в тому випадку, якщо мова йде про перший поверх багатоповерхівки або приватний будинок. Або вона кріпитиметься на підвісному каркасі, що підходить для мешканців високих поверхів.

Стяжка балкона на фундаменті

Щоб зрозуміти, як роблять стяжку на балконі, слід ознайомитись з інструкцією на цю тему. Спочатку потрібно зробити розмітку площі для запланованого будівництва.

 1. Верхній шар грунту потрібно видалити, після чого викопати ями для стовпів, на яких триматиметься конструкція.
 2. Далі в землю вбиваються опорні палі. Для закріплення використовується бетонний розчин, який заливається 20 см шаром.
 3. Після цього дно засипається по черзі піском і щебенем, які потрібно як слід утрамбувати. Потім виготовляється опалубка та забезпечується металевим каркасом.
 4. Сітка, що вийшла, повинна надавати конструкції міцність. Щоб дати споруді остаточно закріпитися, варто залишити її на місяць.
 5. Перед цим потрібно закрити фундамент гідроізолюючим матеріалом та зв’язати стовпи швелерами. Після цього в основу кладеться залізобетонна плита.
 6. Це відповідь на питання, як зробити підлогу на балконі.
 7. Далі необхідно звести стіни будівлі. Для цього потрібно приладнати до стіни будинку балконний блок.
 8. За допомогою перфоратора в стіні роблять отвори, потім відбувається монтаж блоку. Наявні тріщини закладаються монтажною піною.
 9. В якості стін краще використовувати блоки з пінобетону, відмовившись від шлакоблоку. Завдяки цьому зменшиться тиск на фундамент.
 10. Кожні три ряди варто проводити армування.
 11. В якості основи даху можна використовувати готовий каркас із металу або дерева. Покриття при цьому може бути зроблено з будь-якого матеріалу.
 12. Дах повинен обов’язково перебувати під деяким нахилом до землі.
 13. Варто подбати про створення козирка, яким буде стікати дощова волога. Він також розташований під нахилом, на деякій відстані від стін.

Внутрішня обстановка балкона залежить від цілей, для яких він призначений. Він часто використовується як приміщення для зберігання консервів, тому його змушують шафами та полицями. Нерідко його перетворюють на майстерню чи сауну. Стеля та стіни обробляються пластиком або деревом, є варіант оббити балкон вгонкою.

Багато хто вирішує провести всередині балкона освітлення. Важливо подбати про те, щоб електропроводка мала заземлення. Балконну конструкцію можна залишити відкритою або засклити, все залежить від потреб мешканців.

Консольна конструкція

Якщо квартира розташована на другому або третьому поверсі, для підтримки балкона потрібні великі опорні колони. Якщо вона розташована вище, замість колон використовуються укоси, які монтуються до кута між основою та стіною балкона та кріпляться до стіни будинку.

Незалежно від вибраного способу опори, конструкції знадобляться консольні балки. Вони заходять за межі балкона та потрапляють усередину, і завдяки цьому надійно фіксуються.

Наступні дії ті самі, що і для балкона на фундаменті – армування та бетонування основи, встановлення балконного блоку.

Благоустрій балкона

Готовий балкон потрібно пристосувати для якихось цілей, тобто обставити всередині відповідно до своїх потреб. Найчастіше його використовують із складування непотрібних речей. Крім цього там потрібно провести оздоблювальні ремонтні роботи: укладання статевого покриття, фарбування стін, поклейка шпалер. Це основна та необхідна частина роботи.

 • Балкон можна оформити у стилі альтанки, призначеної для розслабленого дозвілля на свіжому повітрі.
 • З меблів сюди впишеться диван, покритий пледом, гамак, столики.
 • Для створення атмосфери приміщення прикрашають кімнатними рослинами, картинами, квітами у вазах, фіранками на вікнах.
 • Зовні вікна можна повісити пташину годівницю, до якої влітку злітатимуться птахи.
Приміщення можна обставити як їдальню. Це можна зробити і зі звичайним, і з балконом, що утеплює. Усередині ставиться холодильник, обідній стіл, лава. Посуд, серветки, фіранки та інші деталі обстановки підійде фруктово-овочевий візерунок.

Ще один варіант використовувати балконне приміщення – виділити його під майстерню. Робочі інструменти можна розвестися на стіни, технічне обладнання розкласти по тумбах. При обробці на балконі майстерні варто підбирати оздоблювальні матеріали, що легко миються, тому що після ремісничої праці в студії залишається багато сміття.

 • Перед городянами часто постає проблема зберігання овочів, фруктів та зелені.
 • За наявності вільного місця на балконі це питання легко вирішується – їх можна складувати там.
 • Зберігати овочі можна в ящиках, розставлених по шафах або закріплених на стінах за допомогою кронштейнів.
 • Також його можна обладнати як теплицю для вирощування розсади.


Балконне приміщення можна обладнати як робочий кабінет. Шум, створюваний мешканцями будинку, залишиться за стіною, що розділяє балкон та внутрішні кімнати. Надомна робота проходитиме у спокої та тиші.
Слідуючи інструкціям та порадам майстрів, будь-яка людина зможе побудувати балконну споруду та обладнати її під свої потреби. Пропонуємо подивитись фото балкона, зробленого своїми руками.

Фото ідеального оформлення балкона