Ліплення з полімерної глини: майстер-клас для початківців з ліплення красивих фігурок

Ліплення з полімерної глини – опис основ ліплення. Фото легких виробів з інструкцією з виготовлення

Полімерна глина – матеріал, з якого можна отримати різні прикраси, підробки або виготовити сувеніри своїми руками для продажу чи подарунок. Цей матеріал схожий на пластилін, який згодом твердне, коли майстер починає виконувати якусь роботу з нею.

Полімерну глину можна буде покривати фарбами після того, як вона застигла, також її можна з’єднувати між собою. Цю глину потрібно зберігати в герметичній упаковці, тому що без неї він протягом декількох годин застигає.

Особливості прикрас із глини

Виділяють ще один варіант полімерної глини, вона є прозорим гельм, який теж має властивість затвердіння. Цей матеріал використовується як клейка речовина.

Перш ніж починати працювати з цим матеріалом, потрібно купити всі інструменти для ліплення полімерної глини. Спеціального списку немає, бо майстер сам вибирає, що саме він виготовлятиме з даного матеріалу.

Справжні інструменти коштують дорого, тому їх можуть дозволити придбати не всі майстри на початковій стадії навчання, тому вони шукають аналоги.

Попередній список інструментів

Перш ніж Ви плануєте навчитися, щось виготовляти з полімерної глини, майстер-початківець повинен організувати собі місце для роботи. Також потрібно закупитись усім необхідним для роботи. Робоча поверхня не має бути дерев’яною.

Найкраще використовувати в роботі такі поверхні:

  • Силіконові;
  • скляні;
  • Керамічні.




















Якщо ви плануєте запікати даний матеріал, краще використовувати не ковзний силікон. Він витримує високі температури і допомагає добре запікати глину.

Ще одним із головних матеріалів є качалка. Це спеціальний гладкий прилад, який дозволяє розгортати необхідні деталі в роботі. Майстри з великим стажем у роботі з полімерною глиною радять вибирати качалки акрилові та прозорі.

Бує в роботі необхідно розкотити дуже тонко матеріал, тому обов’язково у майстра має бути паста-машина, яка допоможе це зробити. З її допомогою робота проходить акуратно та швидко.

Після роботи з цією машиною потрібно обов’язково слідувати інструкції, як навести в ній чистоту для наступного застосування. Якщо Ви плануєте робити якісь квіточки, Вам необхідно придбати молди для роботи.

Як правильно навчитися ліпити

В даний час багато хто цікавиться роботами з полімерною глиною. Існують спеціальні магазини, які займаються продажем усіх необхідних матеріалів для роботи з нею.

У цих магазинах працюю спеціально навчені люди, які зможуть Вам підказати, який інструмент потрібен Вам як майстру-початківцю. Також Ви зможете записатися на курси, які допоможуть, як правильно навчитися ліпити полімерною глиною.

Виділяють такі способи одержання з полімерної глини твердого стану, такі як:

  • Варка;
  • Запікання.

Якщо майстер планує щось запікати із полімерної глини, то потрібно встановлювати правильну температуру. Вона має становити 110-130 градусів. У разі не дотримання цієї умови цей матеріал почне кришитися.






Мастер-початківець повинен купувати якісний матеріал. Ми радимо обов’язково дивитися на термін придатності. Якщо ви купили свіжу глину, то, розпочавши роботу з нею, вона буде липнути до рук, краще приготувати трохи води.

Бують ситуації, коли ви придбали свіжу глину, але з якоїсь причини не приступили до роботи відразу і вона трохи зіпсувалася. Краще для роботи з таким матеріалом купити заздалегідь спеціальний розм’якшувач, тому що глина може кришитися. Інакше у майстра не вийдуть гарні вироби із глини ручної роботи.

Після того, як ви визначилися з тим, що Ви плануєте виготовити з полімерної глини, потрібно зробити заготовки після чого потрібно її запекти. У цьому випадку майстру потрібно скористатися духовкою.

Наступним етапом необхідно провести обробку виробу, що вийшов:

  1. За допомогою миючого засобу потрібно знежирити;
  2. Якщо на підробці є нерівності, або інші проблеми, які Вас не влаштовують, краще провести ошкурювання.
  3. Цю роботу потрібно проводити за допомогою наждачки вологостійкого типу;
  4. Завершальним етапом потрібно зробити покриття спеціальним лаком готовий виріб.

Що виготовити майстрам-початківцям

Перш ніж розпочати роботу з полімерної глини для новачків необхідно переглянути прості шаблони фігурок для початківців. В даний час можна багато інформації отримати на курсах ліплення.

Їх можна подивитися в інтернеті або записати до професійного майстра, який зможе Вам підказати, якщо у Вас щось не вийде. Багато хто знає, щоб відвідувати курси потрібні гроші, але частіше буває бажання навчитися, але не вистачає коштів.

Тому ми радимо почати переглядати майстер-клас з ліплення глиною своїми руками в інтернеті. Зараз це дуже доступно і безкоштовно, тільки потрібен якісний інтернет.










Можна дуже багато виготовити з полімерної глини. Головне придбати якісний матеріал та інструменти.

Дуже багато хто намагається виготовити такі вироби як:

  • Іграшки;
  • Підвіски;
  • Сережки;
  • Квіти;
  • Різні сувеніри.

Всі ці роботи виглядають дуже незвично та привабливо. Будь-яку з цих моделей потрібно буде з’єднати за допомогою спеціального клею полімерної глини.

  1. Перш ніж приступити до цього етапу, потрібно обов’язково знежирити деталі, які потрібно з’єднати між собою.
  2. Клей зручніше наносити зубочисткою.
  3. Потрібно потримати вказаний час і залишити до повного висихання виробу.
  4. Професійні майстри радять всю роботу робити в рукавичках і обов’язково щоб було зручно провітрювати приміщення.
  5. Будь-яка людина зможе зробити замовлення у хорошого перевіреного матера. Знайти таку людину можна за відгуками в інтернеті або запитати поради у знайомих.








Якщо Ви плануєте цим займатися, і у Вас буде добре виходити. Можна починати приймати замовлення, а також з часом проводити навчання для майстрів-початківців. Через час ваше хобі зможе перерости в бізнес-початківець із заробляння грошей.

Фото виробів із полімерної глини