Як зєднати антенний кабель без втрати сигналу? Покрокова інструкція.

Як з’єднати антенний кабель – правила прокладання та подовження кабелю припаюванням, перехідником, скруткою

Кабелі для трансляції телевізійних сигналів часто пошкоджуються або вимагають подовження. У таких випадках купувати новий немає сенсу, та й коштує він недешево.

Тому постає питання — як з’єднати антенний кабель, щоб не погіршилася якість TV сигналу. Насправді, ця проблема вже давно вирішується і має кілька варіантів рішень.

Коли потрібне з’єднання кабелів

З’єднання антенних ліній необхідно в таких випадках:

  1. Якщо оболонка кабелю пошкоджена, він передавлений або повністю розірваний, його можна замінити на новий. Проте тим, хто бажає заощадити час та гроші, простіше з’єднати його. Іноді при пошкодженій зовнішній оболонці екран і основна жила не порушені, можна заізолювати провід. При поривах обидва кінці зачищаються та з’єднуються зручним способом.
  2. Довжина антенного кабелю також має на увазі його з’єднання. Найчастіше це пов’язано з перестановкою, зміною місця проживання або зміною розташування телевізора. Іноді коаксіальний кабель купують упритул, без урахування оновлення контактів і з часом він стає коротким.
  3. Підключення другого телевізора до однієї антени. Таке часто роблять, коли в сім’ї є діти або виникають суперечки щодо перегляду ТВ-каналів.Це не зовсім зручно, але дешево — не доводиться купувати приймач та нову антену.






































Іноді при ремонті господарі намагаються приховати магістраль телевізора, укладаючи кабель довшим шляхом.

Пристрій антенного кабелю

Сучасні антенні кабелі мають деякі відмінності технічного характеру, різні властивості та матеріали, що використовуються при виготовленні, проте конструкція у них загальна:

  1. Основна мідна або сталева обіднена жила, покрита товстою оболонкою поліпропілену.
  2. Екран, виконаний у вигляді алюмінієвої фольги або мідної сітки, захищає провідник від електромагнітних перешкод.
  3. Пластична зовнішня оболонка запобігає впливу зовнішніх полів.
  4. Поліетиленове покриття кабелю, що захищає від механічних пошкоджень.

Кожен з цих елементів має свою роль, тому їхня цілісність також важлива, як загальний стан кабелю. При з’єднанні двох дротів обидва кінці ретельно обробляють і очищають.

Такий процес прийнято називати обробкою. Це забезпечує надійне з’єднання, від якого залежить якість сигналу.

Обробка кабелю та способи з’єднання

Згідно з правилами техніки безпеки, перед тим як розпочати процедуру з’єднання антенного кабелю необхідно знеструмити мережу та від’єднати обидві частини від антени та телевізора чи приймача.

На другому етапі здійснюється зачистка кінців дроту, які необхідно з’єднати. Враховуючи конструкцію кабелю, потрібно працювати дуже обережно, щоб не пошкодити мідний стрижень і екран.

Покрокове керівництво допоможе розібратися з послідовністю процедури:

  1. Насамперед роблять акуратний надріз зовнішньої оболонки кабелю 1-1,5 см від кінця дроту, а потім прокручуючи обережно знімають обрізану частину ізоляційного обплетення.
  2. Потім потрібно відвернути екран у напрямку від кінця кабелю на поверхню зовнішньої оболонки.
  3. Далі відступають 2-3 мм від краю обрізаної оболонки та акуратно зрізають ізоляцію з центральної жили.

Те ж саме потрібно зробити з другим кінцем кабелю.






















З’єднання з перехідником

Одним із популярних способів з’єднання телевізійного кабелю є використання спеціального коаксіального перехідника. Він підходить як для нарощування, так і для стикування пошкодженого дроту.

Він являє собою невелику циліндричну деталь із металу довжиною близько 5 см, з гайкою по центру та різьбленням з двох сторін. Стикування кабелю здійснюється за допомогою F-роз’ємів, які використовуються при підключенні супутникового ТБ.

Такий метод з’єднання забезпечує якісний сигнал. Виконується без жодних проблем, не має якихось непотрібних зазорів і надійно тримає стик. Головне правильно виконати обробку кабелю та зачистку його кінців.

Процедура з’єднання виконується таким чином:

  1. Спочатку на обидва підготовлені кінці проводу, що з’єднуються, надягають F-штекер, таким чином, щоб він щільно сидів на оболонці затискаючи відгорнутий при зачистці екран.
  2. Далі береться сам сполучний елемент, вставляється один кінець жили в невеликий отвір перехідника, а потім зверху накручується гайка.
  3. Те ж саме роблять з другим контактом, затягують його і перевіряють міцність з’єднання, як би намагаючись роз’єднати стик.

Перехідник та контактні гайки виготовляються з нержавіючої сталі, тому він не піддається корозії та стійкий до механічних пошкоджень. Це суттєво продовжує не лише термін служби деталей, а й самого стику.

Завдяки цим перевагам, такий спосіб з’єднання антенного кабелю можна використовувати на вулиці та в приміщенні.

Для розведення кабелю на два телевізори існують потрійні перехідники, які приєднуються аналогічним способом.

Подовження кабелю за допомогою сплітера

Цей спосіб з’єднання та подовження ТВ магістралі використовується рідше за інших. Він здійснюється за допомогою спеціального блоку, який називають спліттером.

Пристрій призначений для розведення сигналу на два тюнери від однієї антени.

  • Сам спосіб з’єднання не дуже відрізняється. Спочатку виконується обробка кінців дроту, надягають штекери, які потім прикручують до сплітера.
  • При підключенні слід дотримуватися наступних інструкцій: Спершу з’єднують кінець кабелю, що йде від антени з поодиноким гніздом з маркуванням IN.
  • Далі по черзі з’єднують кінці, що йдуть від приймачів з виходами з позначкою OUT. Їх може бути два та три.

Скрутка

Хоча цей метод вважається найпримітивнішим, застарілим і не надійним, його таки використовують. Він не вимагає перехідників, штекерів та інших деталей.

Скрутку зробити просто, але якість сигналу при такому з’єднанні падає і може компенсуватися пайкою контактів.

  1. Щоб зробити скручування, необхідно виконати обробку обох кінців кабелю, зачищаючи робочі жили та обплетення з урахуванням їх подальшого скручування.
  2. Вони не повинні бути занадто короткими.
  3. Після з’єднання двох частин дроту стик рекомендують спаяти звичайним паяльником, а потім заізолювати.
  4. Незалежно від способу з’єднання, стики потрібно додатково фіксувати, особливо якщо вони знаходяться на вулиці.
  5. Це захистить від розбовтування з’єднань вітром.

Для запобігання попаданню води на стик, його можна помістити в короб, зроблений з пластикових пляшок, що обрізають.

Фото-інструкція, як з’єднати антенний кабель