Панно своїми руками в домашніх умовах: майстер-клас зі створення картин з підручних матеріалів, 150 фото
Сучасна та стильна рукотворна картина підходить для декорації будь-якого приміщення. Магазинні товари не завжди відповідають вимогам користувачів, власноручна творчість складе їм гідну конкуренцію.
У навколишній домашній простір завжди хочеться внести свіжий струмінь без дорогого ремонту, а в результаті цікавого та захоплюючого проведення часу можна створити витончену річ для оформлення квартири без грошових витрат.
Фото саморобного панно наочно демонструють, що воно не лише заповнює порожнечі обстановки та маскує поверхневі вади, але виступає яскравим інтер’єрним акцентом, притягуючи до себе захоплені погляди.
Нюанси розміщення панно
Починаючи творити, визначаються спочатку з розташуванням виробу, відштовхуючись від призначення кімнати. Наприклад, на кухні доречні тематичні різновиди з кулінарною спрямованістю, натюрморти, експерименти з фартухом.
У вітальні вішають пейзажні замальовки, абстракції, що відповідають загальній стилістичній концепції. У спальні прийнятний спокійний декор, а світлодіодне додаткове підсвічування зіграє роль нічника.
Дитячу прикрашають барвистими зображеннями із казковими персонажами. У санвузлі зразки повинні витримувати вологу, навіщо підходить керамічна плитка, каміння.
Обмірковують розміри та колірну гаму, дотримуючись наступних рекомендацій:
- Якщо приміщення кидко оформлене, вибирають нейтральні відтінки, і навпаки.
- Кілька виробів повинні перекликатися між собою за змістом.
- Об’ємний екземпляр не влаштує скромну кімнатку, а невеликий аксесуар загубиться у просторих апартаментах.
При використанні тканини її натягують на фанерну, пластикову основу, закріплюючи з вивороту.
Існує методика наклеювання матерії на поролон, прикріплений до гіпсокартону.
Підручні матеріали для панно
Замислюючись, з чого можна зробити панно своїми руками, здійсніть ревізію домашніх засіків.
У хід йдуть черепашки, галька, крупи, сухоцвіти, глина. Користуються:
- Тканинним матеріалом, вишивками;
- Кам’яною мозаїкою;
- Деревиною;
- Керамікою;
- Гіпс;
- Графічними репродукціями.
Звичайно, на цьому список не закінчується, головне не боятися експериментувати та не стримувати власну фантазію.
Панно з паперу
Папір дешевий та доступний матеріал, з яким легко працювати не лише дорослим, а й дітям. Найпростіший прийом – рій чарівних метеликів на стіні чи основі. Їх клеять за тулуб, вільні крильця створюють ілюзію польоту.
Не менш цікавою є картинка з гармошок, складених навпіл. З трьох заготовок утворюють сфери, ці різнокольорові кружки прикріплюють шпильками до основи. У техніці квіллінг маніпулюють смужками, згорнутими в спіраль, відтворюючи вибраний сюжет.
- Будь-який вигляд у серця, виконаного у відривній манері зі зім’ятих кульок, що під силу навіть дитині.
- Ідеї, які панно можна зробити в домашніх умовах, включають газетні трубочки.
- Половинки газет накручують на спицю, дотримуючись діагонального напрямку, скріплюють джгутики клеєм, фарбують їх і скручують по спіралі, закріпивши гумками.
- За добу зразки готові лягти на полотно у будь-якій схемі.
Нестандартне полотно виходить із фрагментів гарних шпалер, залишки яких завалялися в коморі.
Ексклюзивні ідеї для панно
Конструкції із дзеркал обіцяють кімнаті візуальне розширення. Дзеркальні плитки приклеюють на планки рідкими цвяхами. Нетривіально виглядають цілісні компакт-диски або їх уламки, що переливаються в променях сонця.
Фотографії неодмінний атрибут житло, вони виглядають презентабельно, кріплячись до стіни, на твердий каркас, або підвішені на волосіні. Особливо незвичайні чорно-білі варіанти. Можна відтворити генеалогічне дерево із сімейними знімками на гілках.
Ефектно виглядає деревце в рамочці, чия крона відтворена із монеток. Окремо треба сказати про гудзики. Накидавши контури малюнка, їх поповнюють кольоровими ґудзиками, отримуючи жар-птах, півня, рибок, веселку. Відмінний вибір – солоне тісто.
Майстер клас, як зробити панно своїми руками:
- Змішують дрібну сіль та борошно у пропорції 1:2.
- Додаючи воду, вимішують консистенцію до еластичного стану.
- Розкоченим коржам надають будь-яку конфігурацію, наприклад, відбиток дитячої долоні або стопи.
- Екземпляр витримують у духовці близько двох годин при 95 градусах. Можна висушити природним шляхом, але це триватиме тиждень.
Кольори досягають добавкою в процесі замісу соку буряків, моркви, харчових барвників. Благодатний матеріал: круп’яна продукція, горох, квасоля, сочевиця. Можна відтворити сюжетні замальовки в образі гусей, тварин, мальовничих овочів. Деякі умільці малюють навіть людські обличчя.
У кухонне приміщення чудово увіллються твори з кавових зерен у поєднанні з коричними паличками, засушеними кружечками цитрусів, що гарантує приголомшливе пахощі. Успішно оперують також столовими приладами, винними пробками.
Панно з тканини
Тканинні композиції особливо відповідають провансу, перевагу віддають:
- Оксамиту;
- Бавовну;
- Шовк;
- Кашеміру;
- Вельвету.
Шматковою технікою майстрині творять реалістичні церковці з куполами, букети, повітряні фігурки. Об’єм надають внутрішнім наповнювачем. Добре піддається обробці фетр.
У пріоритеті мішковина, яка чудово комбінується з мереживами, намистинками, джутом. На ній дивовижно виглядають морські картини з черепашок та камінчиків.
Затребувана традиція прикраси житла ляльками-оберегами.
Панно з ниток
Не нова, але поширена задумка із гвоздиками, забитими на фанері та обтягнутими нитками в кілька шарів. Візерункові повітряні фігури виглядають зірками, абстракціями, кактусами в горщиках.
Деякі йдуть далі і заповнюють, таким чином, фон, залишаючи незайманим контур якогось зображення, наприклад, голову коня. Незвичайний спосіб виготовлення гобеленів.
Інструкція, як правильно зробити панно з пряжі:
- Нитки підв’язують вертикально суцільно до палиці з нижнім грузиком.
- Починають обв’язку зверху по горизонталі змійкою зразками з різним забарвленням, отримуючи ткане полотнище.
Не можна просто підвісити ниточки до кола з нанизаними намистами або пензликами, сплести їх у кіску, залишити скошені або зигзагоподібні краї. Розпущена в’язка подарує хвилястість виробу.
Робимо панно з дерева
Нешкідлива, довговічна та екологічно чиста деревина застосовується у будинках протягом століть. Вона виділяється приємним запахом та естетичним виглядом. Зі спилів або брусочків викладають всілякі картинки, покриваючи їх лаком або фарбуючи в необхідні тони.
Можна виготовити серце з паличок різного формату, що висить на сучці, або дерев’яний віночок. Осінній листопад підштовхне сконструювати творіння з сухого листя і квіточок упереміш з гілочками, злаками.
Красиві панно ручної роботи створюються методикою макраме, декупажу, для досвідчених майстринь доступні моделі з декоративної штукатурки та гіпсової шпаклівки. Потрібно лише старання і терпіння, щоб змайструвати вражаючий декор, що вносить в оточення шарм та індивідуальність.
Фото саморобного панно