Монтаж сайдинга своїми руками: інструкція для чайників з покроковою технологією установки

Монтаж сайдинга своїми руками: етапи робіт з фото та описом, схеми, вибір матеріалу + поради щодо встановлення новачкам

Особливістю виконання споруд різного типу є його обов’язкове виконання від початкового проектування до останнього етапу, на якому займаються облицювальними роботами.

Саме тут закладається привабливість зовнішнього оформлення та довговічність. Найбільшою популярністю останнім часом стали користуватися сайдингові оздоблення завдяки ряду видимих ​​переваг:

  • Щодо невеликої вартості подібної обшивки;
  • Простота розробленої техніки виконання монтажу у вигляді цокольного сайдингу, яка дозволяє займатися такою роботою кожному бажаючому, а не обов’язково спеціалісту;
  • Напрочуд невеликий час для облицювання, що займає всього один або два дні;
  • Стильність зовнішнього покриття завдяки можливості величезного вибору із забарвлень і фактурності.

Такі характеристики визначили сайдинг як найбільш привабливий матеріал для господарів будинків.

Що таке сайдинг

Вінілові панелі – це звичайна форма такого матеріалу. Характерною особливістю вінілу є його здатність зберігати свої якісні показники протягом усього терміну служби, а це близько п’ятдесяти років.

Такому виду матеріалу не страшні дії ультрафіолету, сильного морозу та різних атмосферних явищ. Витримують цокольні панелі температурний перепад у діапазоні від мінус 50 градусів до плюс 50.

Крім того, володіючи достатньою легкістю, він не перевантажує стіну.










Змонтувавши його один раз, не потрібно додатково фарбувати або покривати певною речовиною. Таким чином, сил і засобів у процесі подальшої експлуатації ніяких не потрібно.

Розрахункові параметри. Матеріали, що застосовуються

Для проведення ефективної дії з монтажу з металевим сайдингом варто подбати про кріплення та щоб потрібні матеріали були під рукою. Для цього попередньо проводиться розрахунок на облицювання будинку, починаючи з вимірювання площі покриття стіни. Вимірюється висота, потім довжина, і ці дві величини перемножуються.

Подібно проводяться виміри для всіх стін і результати складаються. Отримана сума поділяється на показник квадратури, що позначений на окремій пачці. Це приблизна величина.Краще купувати матеріал із певним запасом.

Додатково знадобиться:

  • Профіль із металу. Для того щоб зробити решетування виконують поштучний розрахунок, який покаже зразкову кількість, необхідну для укладання на відстань, що не доходить трохи до верху (півметра). Розрахунок ведеться за довжиною та висотою будинку;
  • Саморізи закуповуються в кількості, достатньої для виготовлення решітальної частини та самого сайдингу, так само як і розетки, модулі та куточки;
  • Розраховується, за необхідності, потрібна кількість матеріалу для утеплення;
  • З інструментів – це болгарка з шуруповертом, ножі для монтажу, лінійка з металу, відповідні ножиці, рівень з рулеткою.

Заздалегідь визначається загальна сума, яка може залежно від розрахунків варіювати в межах чотирьохсот до 1200 рублів за один квадрат.

Процес підготовки

Найзручніше, що стіни, призначені під сайдинг, не потрібно додатково обдирати, як і штукатурити або чимось обробляти. Проводиться виключно перевірка на наявність гострих частин предметів та виступів.

В покроковій інструкції монтажу сайдинга після огляду слід виконання каркасної частини.

  1. Можна наступний монтаж проводити на решетування, яке виконують, використовуючи бруски з дерев’яних матеріалів або профілі з металу.
  2. Тільки у випадку ідеально рівної поверхні, можна робити укладання сайдинга безпосередньо на саму стінку.
  3. Обрешітки виконують, починаючи від земного рівня, на висоту до п’яти десяти сантиметрів.
  4. Вибудовується рівень першого профілю, потім наступні. Щодо загальної відстані до поверхні стін, то поставленого завдання.
  5. За наявності утеплювача, залишається саме така ширина. При простому монтажі достатньо профільної товщини.

Результатом роботи будуть квадратні фрагменти до півметра завширшки та заввишки.








< "/wp-content/uploads/bvnbn_18108.jpg">

Як проводиться монтаж

Виконуючи інструкцію з монтажу сайдинга своїми руками, варто розпочати роботу з встановлення першої панелі. Робиться з особливою ретельністю. Її треба виставити ідеально рівно. Тоді наступні панелі “підуть” також рівно.

  • Вугілля для цієї мети знадобиться оснастити рейками для «старту», ​​закріпленими шурупами з металу.
  • Потому йде черга за встановленням самої панелі.
  • Саморізи при цьому не варто до кінця прокручувати. Повинен залишатися один міліметр про запас.

Монтування панелей проводиться зліва на праву. Панель, при цьому, вставляється в попередню так, щоб вона чітко вставала в жолобок. Потім йде закріплення за допомогою шурупів і т.д.

Головне у такому процесі – це акуратність. Панелі повинні вставлятись чітко одна в іншу без видимих ​​просвітів. Варто також звернути увагу на деякі особливості роботи:

  • Тільки, коли вже встановлено заключну рейку, починається монтаж останнього ряду сейдингу;
  • Здуття або деформації можна уникнути, якщо не сильно натягувати панелі в процесі монтажу;
  • Робота ведеться знизу до самого верху;
  • Якщо підійшла черга карниза або підвіконня, то спочатку слід зайнятися прикріпленням пари фінішних рейок, а тільки потім приступати до встановлення;
  • Прорізаючи отвори для опалювальної або газової труби, варто робити запас близько шести міліметрів.








Особливості сучасного сайдингу

Сайдинг дозволяє дати нове життя будинку завдяки привабливому зовнішньому оздобленню.

Особливо це стосується дерев’яних будівель. Правильна робота з таким матеріалом дозволить на довгі роки забезпечити теплоту та приємну атмосферу. Інші види сайдингу, наприклад, з металу чудово поєднуються з цокольним виглядом.

При реалізації заключного етапу необхідно застосувати різноманітні куточки для з’єднання. Це стосується внутрішніх, зовнішніх деталей, а також модулів та різноманітних дрібних елементів.

Перед початком робіт рекомендується додатково переглянути потрібний відеоматеріал, у якому можна почерпнути чимало важливої ​​та цікавої інформації.

Фото правильного монтажу сайдингу