Як побудувати гараж своїми руками — поетапне керівництво з вибором проекту та порадами з будівництва для початківців, 120 фото
Якщо ми вирішили і будуємо гараж із сендвіч-панелей, то знаємо, що такий матеріал з утеплювачем між двома шарами захисту чудово підходить для будівництва невеликої споруди, оскільки.
Він на відміну від металу не настільки розігрівається в спеку і промерзає в холоднечу; Більш просто зводиться порівняно з кам’яним аналогом або із заліза та бетону; Складання можна провести за пару вільних днів, коли фундамент вже готовий. Крім того, одним із важливих для нас є ситуація, за якої ми будуємо гараж недорого своїми руками.
Визначаємося з вибором типу гаража
Для утеплювача зазвичай застосовують як вату на мінеральній основі, так і пінополістирол (спінений). Якщо ми маємо справу з першим видом, потрібно буде забезпечити відповідну вентиляцію для того, щоб волога всередині приміщення не накопичувалася.
Для виготовлення захисних шарів зазвичай застосовують:
- Сталь оцинкована;
- ОСП;
- Гіпсовий картон;
- Матеріали на полімерній основі.
Побудувати каркасний гараж найкраще з першого виду. Панелі зі сталі здатні витримати агресію бензинових випарів та розчинників.Крім того вони практично не сприйнятливі до води мають достатню міцність.
Основні характеристики
Плюсів такої конструкції знайдеться чимало для того, кому хочеться знати з чого дешевше побудувати гараж:
- Як «термос», він зберігає дороге тепло, не потребуючи опалення до мінусових двадцятиградусних температур, завдяки дуже маленькій теплопередачі. При опусканні температури нижче тридцяти градусів варто просто вибрати панелі товстіші, наприклад, 300 мм;
- Прекрасна ізоляція від шуму двигуна, нікого не дасть потривожити;
- Зведення не вимагатиме присутності спеціальної техніки. Панелі не тяжкі, і з ними можна працювати в зимовий період. Одна умова – внутрішній шар повинен залишатися сухим, щоб уникнути погіршення властивостей термоізоляції;
- Колір можна підібрати будь-який, щоб він гармоніював з іншими будівлями та спорудами. Додаткове оздоблення при цьому не буде потрібно ні всередині, ні зовні. А це мінімізує витрати грошей та часу;
- Панелі не горять і не виділяють шкідливі речовини для здоров’я. Їм не страшна корозія;
- Зведення гаражної споруди для одного автомобіля обходиться близько 15 тис. рублів. Сюди входять і комплектуючі. Термін служби – до тридцяти років.
Важливо знати, що тяжкості подібних стін у вигляді стелажів із металу протипоказані. Крім того покриття досить просто подряпати, а стики необхідно герметизувати дуже ретельно.
Фундамент та каркасна основа
Як швидко збудувати гараж? Дотримуючись вибраної інструкції, варто дотримуватись всіх її правил та рекомендацій. Крім того, дуже корисно переглянути перед роботою відзнятий відеоматеріал, тоді стане абсолютно ясно як покроково побудувати такий гараж.
Фундаментна основа зазвичай робиться стовпчастою або неглибоко заглибленою, тому що не потрібні високі характеристики міцності – матеріал не важкий. Можна просто організувати дренаж, а потім залити бетон на шебневій подушці.
Каракас може бути дерев’яним або з металу. Це фіксований прямокутник, у якого є стійки по вертикалі. Нижню частину каркаса укладають та вирівнюють. Потім ставляться стійки приблизно на відстані трьох метрів.
Зведення стін
За інструкцією, як покроково побудувати гараж, можна починати встановлення панелей з будь-якого кута:
- Першу панель виставляють з особливою ретельністю, щоб решта йшла нею. Самонарізи загвинчуються від краю на відстані п’яти сантиметрів через кожні півметра. Якщо імовірно навантаження буде сильним, то інтервал варто зробити менше. Це залежить від кліматичних погодних умов розташування;
- Друга приєднується запірним механізмом. Шви ущільнюються прокладками та спеціальною стрічкою. Місця, де є з’єднання протискаються, щоб не було деформування. Додатково рекомендується промазування герметиком, у регіонах, де багато опадів та сильні морози;
- Ряди починають із панелі стикувальної. Варто забезпечити під час роботи, щоб стики були у різних місцях. Торці з деформаційними проміжками закривають, використовуючи накладки кутом;
- Просто зістиковані місця закриваються сталевими накладками для захисту за допомогою герметика та саморізів;
- Знімна плівка знімається після закінчення всіх робіт.
Покриття гаража зверху
Дуже зручно і практично зібрати дах, використовуючи ті ж самі сендвіч-панелі. Вона може мати один скат або бути двосхилим. При цьому монтаж панелей ведеться по довжині споруди.
- Кріплення проходять по верхньому краю гребеня до каркасної основи з нижньої частини.
- Тому завершальний ряд розташований уздовж конькової лінії.
- Шви обов’язково потрібно промазувати герметиком.
- Така процедура необхідна через наявність підвищених вимог до гідроізоляційних характеристик даху.
- Стики повинні надійно закриватися за допомогою накладок для захисту.
Відносна крихкість панелей вимагає певних застережень, якщо по них потрібно переміститися. В цьому випадку організується підлога з дерева, яка повинна спиратися на каркасну частину.
Якщо утеплювач на ватній основі, то будується водосток. Тільки в цьому випадку вдасться уникнути можливості того, що волога опиниться всередині самої панелі.
Зверніть увагу на деякі нюанси:
- Кожен саморіз повинен входити в поверхню строго під прямим кутом;
- Зазор монтажу повинен бути повністю закритий декоративними захисними накладками;
- Замість болгарки, яка від перегріву може ненароком зіпсувати краї антикорозійного покриття, рекомендується з цією метою застосувати ножиці для роботи з металом, просту пилку або електричний лобзик;
- Присутність незначних подряпин не страшна. Їх цілком можна зафарбувати звичайною олійною фарбою, нанісши її в два шари.
- У подальшій експлуатації проводиться спеціальна обробка гаража від корозії.Для цього використовуються засоби металевих поверхонь.
Фото саморобного гаража