Установка вікон своїми руками: покрокова інструкція.

Установка вікон своїми руками: опис всіх етапів монтажу пластикового, дерев’яного вікна (інструкція від А до Я)

Пластикові вікна вже давно не є невід’ємною частиною євро ремонту та способом прояву своїх фінансових заощаджень. В сучасний час вікна з ПВХ є нагальною потребою, особливо необхідні шумним міським районам або для холодних кліматичних територій.

Встановити такі вікна справа не з легких. Невеликі прорахунки можуть викликати деформації, через що не буде можливий захист від шуму та пилу. Все-таки слідуючи всім правилам установки даних вікон у господаря все має вийти добре.












Монтаж вікон ПВХ своїми руками

Надаємо наступні дії щодо встановлення:

  1. Перед встановленням нового пластикового вікна слід вийняти з нього стулки та зняти склопакети з відповідних отворів вікна.
  2. Поверх віконного профілю наклеєна захисна плівка, яку перед встановленням потрібно зняти.
  3. Потрібно відразу зафіксувати кріплення для сітки від комарів, а в отвори для зливу слід вставити заглушки.
  4. Важливий фактор перед монтажем вікна – це дотримуватися норм щодо встановлення пластикових вікон згідно з ГОСТом.
  5. У кліматі Росії з великими змінами температур, навіть при ретельному монтажі та використанні вікон, труднощами може стати поява крапель конденсату, а згодом і грибка на стінах, що є сусідами з вікнами.
  6. Щоб не допустити цієї проблеми, рекомендовано застосовувати парову та гідроізоляцію з паропроникними стрічками.
  7. Перед процедурою встановлення віконного короба на постійне місце, на внутрішню поверхню чверті наклеюється паропроникна гума ущільнювача.
  8. Віконний блок кріпиться анкерними болтами або пластинами в отвір. Тут потрібно точно дотримуватись того, щоб рама була виставлена ​​за рівнем, а не за площиною отвору.
  9. Адже в квартирах часто поперечна та вертикальна лінії віконного отвору нерівні. Інакше вікно працюватиме неблагонадійно.





Якщо вікно, що встановлюється, має вихід на балкон, то замість відливу, буде практичніше встановити підвіконня.

Перегляд відео установки пластикових вікон своїми руками, безсумнівно, допоможе побачити всі подробиці цієї справи.

Монтаж підвіконь

Установка вікон із ПВХ часто передбачає, що поряд з новеньким вікном буде вмонтовано інше підвіконня. Спочатку він випилюється під розміри віконного отвору, а потім закріплюється до вікна.

Коли проріз під вікном невеликих розмірів він заповнюється піною. В іншому випадку потрібно зробити цегляну кладку або заштукатурити цементом поверхню отвору.







Проводячи встановлення підвіконь на вікна, потрібно дотримуватися певних правил:

  • Підвіконня дошка повинна мати нахил від вікна до 5 градусів;
  • Звіс підвіконня всередину кімнати, за межі стіни дозволено до 6 см;
  • Потрібно, щоб краї підвіконня могли увійти у укоси на 1,5-2 см за обробку.

Рекомендація: При обранні ширини підвіконної дошки потрібно врахувати, що вона на 2 см йде під коробку, а ширина нового виробу стане на 2 см коротшою.





Отвори між отвором та вікном наповнюються піною, а після її затвердіння ізолюються. Зовнішній ізоляційний шар має призначення захищати утеплювальний шар піни від потрапляння в неї рідини та від руйнівних сонячних променів. Для остаточного оздоблення потрібно прикріпити укоси.

Укоси на вікна своїми руками

Встановлення укосів із пластику на вікна проводиться в день встановлення вікна для цегляних, панельних будинків та наступного дня для сталінських будівель. Відмінності серед пластмасових укосів не такі очевидні, але треба їх розуміти.

Сендвіч панель бельгійського типу можна вставити на світанок, не дотримуючись прямого кута вікна, що зорово розширює віконний отвір. Укоси із пластику фірми VECA підходять для дбайливого обклеювання шпалер при вмонтованих укосах.

  • За рахунок наличника, що знімається, кінці шпалер будуть добре їм закриватися.
  • При закінченні роботи на виріб навішуються рами та склопакети.
  • Здійснюється встановлення додаткових аксесуарів.
  • Незабаром після закінчення всіх робочих процедур вікно придатне для використання.

Тільки вікна з великими розмірами стулок радиться почати використовувати через добу після завершення встановлення.

Монтаж дерев’яних вікон

Практикується кілька способів встановлення дерев’яних вікон. Розглянемо ці три способи:

  • На дерев’яні підкладки;
  • На дюбелі;
  • За допомогою анкерів.

Найчастіше використовується метод монтажу за допомогою дюбелів та анкерів. На дюбеля монтують при кривих отворах, у дерев’яних будинках, у приміщеннях, де стіни виготовлені з шлакоблоку, черепашника та інших слабких матеріалів. У хрущовці вікна закріплюються анкерами, оскільки стіни там виготовлені із сирого бетону.

Встановлення дерев’яного вікна на дюбелі

Для цієї процедури установки знадобиться перфоратор із свердлом 5 мм у поперечнику. Також дюбель-цвяхи d-6 мм. Довжина цвяхів залежить від приватних умов.

Основне правило – вони повинні входити до стіни на 6 см.

Докладніше про кроки роботи:

  1. У рамі виробляються отвори для цвяхів. Потрібно зробити 3 отвори по 1,5 мм. Від країв профілю 2 дірки робляться на відстані 15-20 см, а третя рівно посередині між ними.
  2. Профіль встановлюється на колодки та встановлюється за рівнем.
  3. Крізь отвори в рамі робиться розмітка у віконному отворі. Не треба намагатися це зробити по лінійці, тому що отвори ніяк не співпадуть.
  4. Тимчасово раму витягують для того, щоб просвердлити стіну по розмітці. Вставляють туди гільзи із пластику.
  5. Раму вставляють у отвір, вирівнюють. Вона зміцнюється шурупами, а колодки виймаються – вони відіграли свою роль і не потрібні.
  6. У проріз між рамою та стіною розсіюється піна для створення теплоізоляції. Потім зазор закривається компенсаційною стрічкою.
  7. Проводиться регулювання віконних механізмів, що проводиться відразу в кількох місцях. Змащуються усі металеві деталі фурнітури.
  8. Встановлюється підвіконня та робиться остаточне оздоблення отворів. На зовнішній частині вікна встановлюється відлив.

При монтажі на дюбелі гідність у тому, що коробка не зможе піддатися механічним впливам, уникаючи зсувів, перекручування та перекосів.

Монтаж вікна на пластини

У готельних випадках віконні блоки виготовляються із вже закріпленими на них монтажними пластинами, які нескладно вирізати самому. Цей метод надає надійне закріплення віконної рами у прорізі.

  • Пластини встановлюються з обох боків коробки так, щоб під час монтажу вікна вони знаходились усередині приміщення.
  • Коли вікно вийшло більше 1500 мм, тоді потрібно встановити додаткову пластину з кожного боку рами.
  • Для закріплення пластин до рами або коробки застосовуються шурупи.

Процес установки схожий на попередній метод: спочатку монтується на постійне місце рама, виконується її вирівнювання, потім вставляються бруски клину та здійснюється закріплення пластин до отвору. Далі проводиться регулювання механізмів і обробка отвору.








Фото ідеальної установки вікон