Укладання ламінату своїми руками: покрокова інструкція з описом кращих способів укладання

Укладання ламінату своїми руками – технологія проведення робіт, способи та схеми правильного укладання ламінату

Недорогий, міцний, дає необмежені можливості облаштування підлогової поверхні ламінат – популярний спосіб оздоблення підлоги в будинках та квартирах.

Звичайні панелі, найдешевші, які найчастіше можна знайти в супермаркетах, погано підійдуть у місцях з підвищеною вологістю, у сауні, ванній або кухні.

Їх не можна використовувати поза будівлею, де б не працювала тепла підлога, тому що вона швидко досягає високої температури. Все це руйнівно діє на ламінат.

Необхідні інструменти та матеріали

Насамперед необхідно точно виміряти поверхню, на яку ми збираємось укладати ламінат. Перед укладанням панелі повинні акліматизуватися в будинку близько 48 годин.

Матеріали:

  • Панелі – ламінат або вініл;
  • Пароізоляційна плівка;
  • Звукоізоляція (спінений поліпропілен);
  • Плінтуси.

Інструменти:

  • Ніж або гільйотина для різання панелей;
  • Універсальні клини;
  • Подовжувач панелі;
  • Комплект: дерев’яний мітчик + ємність для панелей + молоток;
  • Регульована лінійка + кутова коробка;
  • Трафарет;
  • Кут;
  • Ручна пилка з гнутою ручкою;
  • Молоток;
  • Рулетка.















Вкладати панелі слід лише при температурі в приміщенні вище 12 градусів та вологості не вище 60 відсотків (так що у дощовий день краще цього не робити).

Ще один момент — підлогу потрібно вимити ретельно та рівно.


Стандартний спосіб укладання ламінату

Як ламінат, так і вінілові панелі укладаються плаваючим методом. Це означає, що вони не приклеюються всією поверхнею до основи, а лише акуратно з’єднуються своїми спеціально профільованими краями.

Цей спосіб має ту перевагу, що у разі пошкодження легко замінити пошкоджені панелі.

  • Також варто пам’ятати, що найкрасивіший спосіб укладання – розташувати панелі перпендикулярно до вікна, відповідно до того, як падають сонячні промені.
  • Це зробить стики між ними менш помітними.
  • Якщо в кімнаті кілька вікон на різних стінах, розташуйте підлогу перпендикулярно вікну навпроти входу.

Монтаж панелей покроково

Більшість відео укладання ламінату показує, як розташувати панелі, щоб підлога залишалася довговічною та зносостійкою:

  1. Спершу на ретельно очищену підлогу покладіть шар пароізоляційної плівки товщиною 0,2 мм. Прикріпіть його до основи двостороннім скотчем.
  2. Зверху покласти ізолюючий шар — це поліпропіленовий пінопласт товщиною 3 мм.
  3. Укладіть перший шар панелей вздовж стіни. Позначте нерівності та виступи (наприклад, для труб, що подають воду до радіаторів) квадратом, а потім виріжте їх лобзиком. Ви повинні пам’ятати про компенсаційний шв, тобто про відстань між панеллю та стіною. У цьому допоможуть спеціальні клини.







Необхідно пам’ятати, що зсув поперечних стиків між окремими рядами панелей має бути не менше 40 см. Тільки після того, як складання першого ряду закінчено, можна приступати до наступного.

  1. Кожен наступний ряд спочатку необхідно повністю зібрати, а вже потім з’єднувати з наступним за допомогою засувок.

Це можна зробити за допомогою молотка та дерев’яного бруска, який рівномірно передає силу удару по всьому краю ламінату. Завдяки цьому ми уникнемо ризику випадкового пошкодження панелей. Для довгих рядів знадобиться допомога іншої людини.

  1. Підрізати косяки дверей потрібно акуратно. Помістіть поруч із ним шматок панелі, яка більше не знадобиться, і обережно розріжте рамку пилкою з гнутою ручкою, спрямовуючи її по поверхні панелі.
  2. Після укладання шару в одній кімнаті часто буває різниця у висоті підлоги на стику з іншого. Це потрібно робити за допомогою профілю, що вирівнює. Прикріпіть його нижню частину (тобто рейку) безпосередньо до основи, а потім, дотримуючись розширення 10 мм, покладіть наступні шари панелей. Останній етап – кріплення верхнього елемента профілю до рейки.
  3. Останній ряд — його ширина не повинна бути меншою за 5 см. Її ширину найзручніше визначати по панельній лінійці, яка «пам’ятає» про 10-міліметровий зазор біля стіни. Цей ряд буде найефективніше поєднаний з іншими за допомогою молотка.
  4. Фінішний етап – закріплення плінтусів. Тут знадобляться регульована лінійка та кутова коробка. Розмістіть лінійку в кутку кімнати так, щоб обидві руки прилягали до стін. Лінійка автоматично зчитує кут нахилу та визначає кут зрізу плінтуса. Кріпимо і… нова підлога готова!

Укладання ламінату на дерев’яну підлогу виконується за тією ж технологією, що і на бетонну.


Оздоблення стін ламінатом

Укладання ламінату на стіну. Завдяки сучасним системам укладання ламінату на стіну виконується нескладно і вимагає великих матеріальних витрат. Це дозволяє не лише створити затишну атмосферу, а й оригінально оформити кімнату.








Різні кольори дозволяють підібрати забарвлення, що збігається з кольором меблів або підлоги. Ламінат на стіні підкреслює рустикальну або національну атмосферу дизайну, а використання однакового матеріалу на підлозі та стінах зорово збільшує простір.

  1. Набір матеріалів складається з кріпильних рейок, спеціальних початкових та кінцевих затискачів та самого ламінату.
  2. Після того, як перший ряд буде встановлений, його можна легко закріпити скобами.
  3. Так, панель за панеллю, ви можете швидко та легко розташувати інші елементи на стіні за допомогою кріпильних затискачів.
  4. Так само, як у процесі при укладанні підлоги.
  5. Завершальним елементом у рамках «укладання» на стіну є спеціальні фінішні фіксатори, за допомогою яких панелі ламінату кріпляться до стіни.

Крім того, правильно підібраний алюмінієвий профіль забезпечує ідеальне оздоблення, він закриває краї та створює ідеальний каркас для нової стіни.


Укладання ламінату по діагоналі

Діагональне укладання ламінату має на увазі монтаж панелей під кутом від 30 до 45 градусів. Нахил вибирається залежно від бажаного ефекту на стику двох граней.

Діагональне укладання виграє порівняно зі звичайним за такими параметрами:

  • Знайомий всім ефект паркету ялинкою;
  • Вирівнювання нерівної статі;
  • Візуальне розширення розміру підлоги у вузьких приміщеннях, можливість зробити унікальний малюнок;
  • Діагональне розташування панелей ламінату набагато красивіше.







Купуючи ламінат для монтажу по діагоналі, необхідно точно розрахувати кількість встановлюваного матеріалу без переплат та додаткових покупок.

Діагональний монтаж – це подорожчання, тому що ламінат купують на 15-20% більше.


Фото ідеального укладання ламінату