Як зробити шафу своїми руками: покрокова інструкція + фото та опис

Як зробити шафу своїми руками – креслення, фото опис, розміри та матеріали (схема складання від А до Я)

Про порядок та організованість у будинку мріє кожна господиня. Зберігати речі, предмети гардеробу, сумки, рукавички, капелюхи і навіть взуття дозволяє простору шафу.

У меблевих магазинах представлений широкий асортимент наявних моделей усіх можливих розмірів, форм, дизайнів. Однак, без значних фінансових вкладень можна побудувати саморобну шафу з дерева або панелей ДСП.

Вимоги до саморобної шафи

Найперша вимога для саморобних меблів полягає у забезпеченні міцності та надійності кріплень. Зовнішній фасад та внутрішні полиці не повинні впасти від надміру речей, взуття, інших аксесуарів.

Існує також низка вимог до шаф, виготовлених своїми руками:

  1. Достатня місткість. Будь-які меблі подібного типу є додатковою зоною зберігання. Оптимальна конструкція має бути обладнана полицями, центральною віссю та вішалками для зберігання верхнього одягу, сорочок, суконь.
  2. Роздільні відсіки для зберігання сорочок, білизни, верхнього одягу. Найкраще передбачити нижні полиці для взуття, висувні ящики для зберігання рукавичок, шарфів, спортивних та дорожніх сумок.
  3. Нові меблі повинні мати компактні розміри, щоб не захаращувати прохід у будинку.Якщо шафа будується в умовах приватного будинку, слід вибирати найбільш затишні місця (простір під сходовим прольотом, стінна ніша, стара комора, мансарда).
  4. Всі дерев’яні поверхні попередньо обробляють вологостійкою олією, щоб надалі не піддавати предмети одягу впливу вогкості, запобігти утворенню цвілі.
  5. Ретельний вибір матеріалу виготовлення. На практиці в роботі використовують не лише деревину, а й інші основи (профільне залізо, панелі ДСП, фанеру). Використовуючи докладні відео уроки, можна дізнатися, як зробити шафу з гіпсокартону.Велику увагу приділяють дизайну фасадів. Шафа, як і інші предмети меблів, займає важливе місце в інтер’єрі.

По закінченні зборки можна оригінально декорувати фасади за допомогою акрилових або вітражних фарб, плівок ПВХ з різними зображеннями.

Досить часто застосовують техніку штучного «старіння» меблевих фасадів за допомогою спеціальної мастики та золотистої фарби. На фото шаф, виготовлених своїми руками можна побачити, які цікаві способи декорування застосовують сьогодні.