Як зробити шафу своїми руками: покрокова інструкція + фото та опис

Як зробити шафу своїми руками – креслення, фото опис, розміри та матеріали (схема складання від А до Я)

Про порядок та організованість у будинку мріє кожна господиня. Зберігати речі, предмети гардеробу, сумки, рукавички, капелюхи і навіть взуття дозволяє простору шафу.

У меблевих магазинах представлений широкий асортимент наявних моделей усіх можливих розмірів, форм, дизайнів. Однак, без значних фінансових вкладень можна побудувати саморобну шафу з дерева або панелей ДСП.

Вимоги до саморобної шафи

Найперша вимога для саморобних меблів полягає у забезпеченні міцності та надійності кріплень. Зовнішній фасад та внутрішні полиці не повинні впасти від надміру речей, взуття, інших аксесуарів.

Існує також низка вимог до шаф, виготовлених своїми руками:

  1. Достатня місткість. Будь-які меблі подібного типу є додатковою зоною зберігання. Оптимальна конструкція має бути обладнана полицями, центральною віссю та вішалками для зберігання верхнього одягу, сорочок, суконь.
  2. Роздільні відсіки для зберігання сорочок, білизни, верхнього одягу. Найкраще передбачити нижні полиці для взуття, висувні ящики для зберігання рукавичок, шарфів, спортивних та дорожніх сумок.
  3. Нові меблі повинні мати компактні розміри, щоб не захаращувати прохід у будинку.Якщо шафа будується в умовах приватного будинку, слід вибирати найбільш затишні місця (простір під сходовим прольотом, стінна ніша, стара комора, мансарда).
  4. Всі дерев’яні поверхні попередньо обробляють вологостійкою олією, щоб надалі не піддавати предмети одягу впливу вогкості, запобігти утворенню цвілі.
  5. Ретельний вибір матеріалу виготовлення. На практиці в роботі використовують не лише деревину, а й інші основи (профільне залізо, панелі ДСП, фанеру). Використовуючи докладні відео уроки, можна дізнатися, як зробити шафу з гіпсокартону.















Велику увагу приділяють дизайну фасадів. Шафа, як і інші предмети меблів, займає важливе місце в інтер’єрі.

По закінченні зборки можна оригінально декорувати фасади за допомогою акрилових або вітражних фарб, плівок ПВХ з різними зображеннями.

Досить часто застосовують техніку штучного «старіння» меблевих фасадів за допомогою спеціальної мастики та золотистої фарби. На фото шаф, виготовлених своїми руками можна побачити, які цікаві способи декорування застосовують сьогодні.

Основні види шаф

Перш ніж приступати до самостійної роботи, майстру важливо вибрати модель майбутніх меблів. За наявності або відсутності фасадів всі шафи поділяють на три групи:

  1. Моделі відкритого типу. Подібні конструкції є полицями, відсіками для вішалок, які не мають передньої стінки. Для будівництва цих шаф не потрібно значних зусиль, адже не треба монтувати двері (розпашні, розсувні купе, моделі, що відкидаються). Існує кілька мінусів у практичному використанні. Речі зберігаються на увазі, що може бентежити власників при відвідуванні раптового гостя. Також не підійде подібний тип шафи для квартири студії, де в приміщенні загальна вентиляція з кухнею. Речі дуже швидко вбирають неприємний запах, якого складно позбутися.
  2. Моделі закритого типу є класичними шафами з передньою стінкою. Для остаточного складання необхідно вибрати двері та тип кріплення.

Виділяють також комбіновані моделі, для яких замість стандартних дверей використовується розсувна ширма (наприклад, виконана із щільної тканини на жорсткому каркасі).











Дуже цікавий варіант – розташування полиць та ящиків під сходовим прольотом. Власникам двоповерхового будинку обов’язково варто дізнатися, як зробити шафу сходами своїми руками.

За своїм розташуванням всі шафи поділяються також на три групи:

  • Вбудовані меблі. Непоганий задум для квартир або приватних будинків з невеликою площею. Якщо в будинку є стара комора або стінна ніша достатніх розмірів, полиці та вішалки облаштують безпосередньо всередині ніші. Для комфортного та безпечного використання необхідно попередньо провести невеликий ремонт, обробити стіни, підлогу та стелю антисептиком. Як правило, стінки покривають фарбою чи декоративною штукатуркою. Подібне рішення дозволяє суттєво економити вільний простір.Детальні інструкції, як зробити шафу, що вбудовується, допоможуть якісно виконати роботу.
  • Корпусні меблі – найчастіший варіант. Будівництво шафи проводиться за загальним планом, включаючи підготовку креслення, складання каркасу, монтаж фасадів та дверей, внутрішнє облаштування та монтаж полиць.

Зустрічаються також шафи, вбудовані лише наполовину (так звані «утоплені» з нішу моделі). Конструкція може мати корпус або будуватися за першим варіантом. Використовується подібне рішення у разі недостатньо глибокої стінної ніші.

Форма шафи

Для облаштування інтер’єру важливо правильно вибрати форму майбутньої шафи:

  • Класичний пенал. Найбільш зручний тип меблів, особливо для невеликої квартири. Висота пеналу може досягати рівня стельового перекриття, що дозволяє збільшити його місткість. Монтуються одна дверцята, як правило, традиційна розстібна модель.
  • Лінійна шафа. Є конструкцією з цілісним корпусом, всередині якого розташовуються полиці, відсіки для вішалок, стелажі для взуття. Можуть бути змонтовані гачки на бічних стінках та шухляди.
  • Кутова шафа – найбільш оптимальний варіант для економії простору. Має два корпуси, зіставлені під кутом 90 градусів по відношенню один до одного.




Достатньо рідко зустрічається радіальна шафа, передній фасад якої має закруглену форму, часто забезпечену дзеркальними поверхнями.

Покрокова інструкція збирання шафи

Починати самостійну роботу необхідно з вибору місця розташування. Обов’язково вимірюють висоту стель, квадратуру наявної площі, враховують наявність нерівностей, дефектів, невеликих ніш. Далі, орієнтуючись на отримані результати, готують креслення конструкції.

Інструкція, як зробити шафу купе своїми руками:

  1. Підібравши витратні матеріали (деревина або панелі ДСП), приступають до випилювання основних деталей.
  2. Для корпусу знадобляться опорні стійки, роль яких виконує дерев’яний брус достатнього перетину. Набагато рідше застосовується складання панелей без використання центральних опор. В такому разі дерев’яні панелі стикуються безпосередньо один з одним.
  3. Перед складання всі деталі обов’язково просочують вологостійким маслом, що дозволить попередити утворення плісняви ​​на поверхні. Особливу увагу при обробці приділяють місцям стиків, простору навколо кріплення, фурнітури.
  4. Після монтажу каркаса уважно оглядають панелі, призначені для монтажу фасадів. За наявності нерівностей або дефектів слід усунути їх шляхом шліфування.
  5. Після монтажу фасадів слід встановити конструкцію на вибране місце. Якщо виявляється невідповідність між наявною площею та розмірами шафи, на цьому етапі можна усунути проблему без значних втрат.

Далі розпочинають облаштування внутрішнього простору. За допомогою встановлених бічних планок чи дюбелів монтують полиці, секційні загородження, пази для висувних ящиків. По верхньому контурі шафи встановлюють центральну вісь для вішалок.








Збільшити місткість шафи допоможуть гачки на бічних стінках корпусу.

Нижній ярус зазвичай займають сітчасті полиці для взуття. В останню чергу монтують двері купе. Для їх установки монтують пази для рухомих роликів, а на дверцятах встановлюють ролики для руху.

Фото саморобної шафи