Картини своїми руками (120 фото ідей): створення картин з підручних матеріалів у домашніх умовах

Картини своїми руками: 120 фото приголомшливих ідей створення картин для інтер’єру

Перелік способів створення творів мистецтва настільки великий, що навіть той, хто не має художньої освіти, здатний виконати інтер’єрні картини своїми руками.

Захоплюючий творчий процес допоможе освоїти нові техніки образотворчого мистецтва та з користю залучити підручні матеріали. Модний атрибут ручної роботи прикрасить інтер’єр та стане предметом гордості, який приємно показувати друзям.

Чим виконати інтер’єрну прикрасу

Для тих, хто ніколи не захоплювався малюванням, очевидною є відповідь на питання, як можна зробити картину своїми руками – намалювати фарбами.

Але це лише один із варіантів створення панно. Мистецтвознавці можуть назвати не менше сотні різних способів, наприклад, малювати хутром та пір’ям.

Найпоширеніші техніки:

  1. Вишивка машинкою чи руками. Сьогодні популярні ікони та мальовничі картини, які вишивають хрестиком або гладдю із заготівлі. Спеціальне вишивальне обладнання самостійно вишиває полотно за заданим алгоритмом. Вишивка ручної роботи – один із способів заповнити вільний час творчим процесом.
  2. В’язані спицями та гачком картини – доля рукоділниць високого рівня. Вони нітрохи не гірші від мальованих полотен – це картини нитками.Однак є і простіший спосіб – ниткові картини за шаблоном. По краях малюнка набивають гвоздики та обплутують нитками. Альтернатива – вишивка квіткових полотен шовковими стрічками.
  3. Печворк – картини з клаптя. Кольорові залишки викладають та зшивають у вигляді картини. Цим способом виконують покривала та ковдри, скатертини та настінні панно, що замінюють килими. Старовинна техніка, відома понад 100 років, сьогодні отримала новий виток у дизайнерському втіленні. Деякі майстрині створюють справжні шедеври із обрізків джинсової тканини та кольорового трикотажу.
  4. Картини на клею із сипучих матеріалів. Виконуються за шаблоном, потім на липку основу засипають наповнювач. Можливі сипучі матеріали – крупи та спеції, дрібне нарізування кольорового паперу та пластику, кольоровий бісер та блискітки.


















Корисна порада! Тим, хто не вміє малювати, рекомендується роздрукувати на принтері зображення, що сподобалося, або вирізати відповідний шаблон.Він послужить чудовою основою для насипної картини, як на фото картин ручної роботи із солі, кави та бобів під кухонний інтер’єр.

Техніка виконання інтер’єрних картин

Зображення можна виконувати з підручних матеріалів, включаючи пробкові пробки та кришки, обрізки шкіри та кольорової фольги. Тим, у кого маленькі діти ходять до дитячого садка, добре відомо, що навіть пальцями, без пензликів та олівців, можна брати участь у спільному створенні картин своїми руками.

  • Зверніть увагу! Примітивна техніка – макаєш палець у фарбу та залишаєш відбиток у потрібному місці. Квіти, дерева, казковий ліс або гори – відмінний спосіб своєї сім’ї долучитися до прекрасного.
  • Малювати можна не лише фарбами, а й підручними засобами. Використовуючи зубну пасту, піну для гоління та зубний порошок, легко намалювати на синьому тлі зимовий пейзаж. Жінки непогано справляються із виконанням зображень за допомогою залишків косметики та лаку для нігтів.
  • Абстракція – найдоступніший спосіб, де важлива палітра, а відомі контури йдуть на другий план. За бажання можна намалювати пальцями абстракцію в сіро-синіх тонах, а потім доповнити її впізнаваним силуетом, наприклад, архітектурним об’єктом.






















Можна використати щось ностальгічне, щоб виконати цілий колаж. Наприклад, помістити в рамку романтичне визнання або лист близької людини, доповнити його малюнком Ейфелевої вежі та доповнити квітами з гербарію. Вийде цікавий арт-об’єкт для прикраси спальні, їдальні або вітальні.

Корисна порада! Сміливо використовуйте цікаві ідеї для картин своїми руками. Невичерпна тема – хмари. Незвичайну хмарність легко відтворити по фото зі смартфона, а потім обсяг доповнити ватою на клею та уривками серветок.Щоб цю інсталяцію надовго зберегти, можна помістити її у рамку за склом.

Картини за номерами

Найпопулярніший спосіб корисно провести вільний час – малювати вечорами «шедеври». Картини за номерами сьогодні всім доступні, можна вибрати улюблене зображення, наприклад, «Соняшники» Ван Гога.

Попередньо потрібно уважно вивчити поради та інструкції, як зробити картину за номерами. Хоча в цьому немає нічого складного, з першого разу можна заплутатися під час заповнення фрагментів зображення. Тому краще почати з кута або від темного об’єкта в центрі зображення.

Корисна порада! Якщо накопичилося кілька таких картин, оформіть їх у рамки. Вона з них – чудовий подарунок вашим близьким людям до дня народження чи пам’ятної дати.

Використовуючи комп’ютерну програму або оформивши замовлення у відповідній фірмі, можна отримати пам’ятне зображення. Картину за номерами із зображенням вашої коханої людини або романтичної події – чудовий спосіб прикрасити інтер’єр подружньої спальні.

Алмазна вишивка та картини бісером

Легко «творити шедеври» своїми руками за готовим шаблоном. Сьогодні в галантерейних відділах та магазинах з рукоділля можна знайти все необхідне.

  • Є маса шаблонів із точковим зображенням, наприклад, усім відомої картини «Мона Ліза».До них додаються готові комплекти для вишивки або клейового заповнення шаблону блискучими камінцями.
  • Тематика декоративних картин ручної роботи дуже різноманітна. Це пейзажі та натюрморти, портрети кумирів публіки та кінозірок, схематичні зображення арт-об’єктів та популярної символіки.









Готову картину з бісеру або алмазну вишивку бажано доповнити вечірнім підсвічуванням, щоб вона ефектно переливалася від сфокусованих променів. Перевага цих картин – вони не вигорятимуть згодом.

Корисна порада! Щоб додати досконалості рукотворний шедевр, намагайтеся зробити гідне оформлення у вигляді рамки або ніші з діодним підсвічуванням по периметру.

Силуетні картини та аплікації

Найпростіший спосіб отримати пізнаване зображення – вирізати силует будь-якого об’єкта із чорного паперу. Комусь це вдається робити швидко і дуже точно – дивитися на обличчя людини у профіль та виконати його портрет.

Якщо такого дару немає, краще використовувати готові шаблони для силуетних зображень.

  • Чорно-білі зображення та оцифровані фото – гарний спосіб швидко та якісно виконати бажаний об’єкт. Будь-який ескіз можна збільшити до потрібного масштабу.
  • Наприклад, картину з чорно-білим портретом Віктора Цоя або Мерлін Монро масштабувати до розмірів великої картини або настінного панно, подібно до фотошпале.
  • Гарна ідея – поєднувати кілька технік. Легко намалювати пальцями абстрактне небо із заходом сонця, а потім накласти силуетне зображення на тему пейзажу або сафарі-парку. Його можна розбити на кілька зображень, щоб вийшла модульна картина для вітальні.

Щоб дізнатися більше секретів від справжніх художників, дивіться майстер-клас з картин своїми руками.

Фото красивих картин