Паркан своїми руками: 135 фото найкращих ідей + поради, як зробити

Плетень

Це щити із лозин, сплетених між собою на зразок кошиків. Така конструкція не дуже міцна і, швидше, декоративна. Плюси – практично безкоштовний вихідний матеріал та легкість ремонту.









Грати

Це найбільш витончений тип дерев’яного паркану. Перехресні між собою рейки розташовуються горизонтально і вертикально, або під 45 градусів до землі. Непобито виглядає грати з рейок різної ширини або з різними проміжками між ними. Дуже декоративно виглядають рослини, що розповзаються по решітці.

Для продовження терміну служби будь-який вид дерев’яного паркану потребує фінішного покриття.

Забір із цегли

Цегляний паркан на дачі або в приватному будинку забезпечить найкращий захист. Це найбільш дорогий і трудомісткий, але і найбільш довговічний варіант. Також він не потребує покриття та догляду.

Вага цегли досить значна, тому найважливішим завданням будівництва цегляного паркану є правильне закладання фундаменту. Саме від нього залежатиме цілісність паркану – щоб він не тріснув і не покосився.

Найбільш вдалим варіантом у цьому випадку буде стрічковий фундамент. Глибина його закладки залежить від глибини промерзання ґрунту та в середньому становить від 35 до 50 см.

Етапи будівництва фундаменту:

  1. Риття траншеї,
  2. Укладання подушки із щебеню та піску,
  3. Встановлення опалубки,
  4. Закладка опорних стовпів із труб,
  5. Встановлення арматури,
  6. Заливка бетонного розчину,
  7. Гідроізоляція конструкції.

Після застигання бетону переходять до будівництва цегляних стовпів. Готові стовпи зверху необхідно захистити оголовками з бетону, каменю чи металу. При цьому самі секції паркану не обов’язково робити із цегли. Цегляні стовпи чудово поєднуються з секціями з натурального каменю, дерева або кування.

Таким чином, багато видів огорожі можна зробити самостійно. А фото гарного паркану, збудованого своїми руками, ви потім можете з гордістю демонструвати своїм колегам та знайомим – тому що друзі та родичі і так його оцінять наживо.