Годівниця для курей: 135 фото ідей з описом, як зробити саморобну та зручну годівницю для курей

Годівниця для курей, як зробити поетапно своїми руками? Основні вимоги. Нюанси створення годівниці для свійської птиці

При облаштуванні домашнього господарства багато людей приймають рішення про розведення свійської птиці. На успішність вирощування поголів’я здатні вплинути найрізноманітніші фактори, до яких належить і годівля.

Має значення не тільки якість та склад корму, але й конфігурація годівниці: вона має бути безпечною; не повинна бути надто великою або надто маленькою. У продажу є різноманітні варіанти апаратів, інтернет переповнений безліччю фото годівниць для курей домашнього виробництва. Як вибрати якісний пристрій?

Типи годівниць виділяються за різними параметрами: тому, як подається корм; основного матеріалу конструкції; способу розміщення в курнику. Варто окремо розібрати кожен із них, щоб вибрати найкращий.

Спосіб подачі корму

За цим параметром виділяють три основні варіанти: лотковий, жолобковий та бункерний.

  • Лоткова подача. Даний тип має найпримітивнішу конструкцію і підходить як пташенятам, так і дорослим курям. Лоткова годівниця має високі борти, що не дозволяють корму висипатися, а подовжена конфігурація забезпечує птаху легкий доступ до їжі.
  • Жолобкова подача. Даний тип близький до першого, але додатково оснащений решітками.Завдяки їх наявності можна одночасно подавати різні види корму, не побоюючись їх змішування.
  • Бункерне подання. Бункерна годівниця використається виключно для сухого корму. Будова подібних автоматичних годівниць дозволяє засипати корм лише раз на добу, а то й рідше: коли в лотку стає мало зерна, частина корму з резервуару автоматично поповнює ємність. Корм завжди залишається чистим і сухим, а кури мають постійний доступ до їжі протягом доби. Вважається, що курчатам найбільше підходить саме цей тип.











Основний матеріал

Найпоширенішими з них є дерево, пластик та метал. Кожен має свої особливості, здатні вплинути на прийняття рішення.

  • Дерев’яні годівниці. Дерево – екологічний та популярний матеріал. З деревини просто виготовити годівницю власноруч, але варто пам’ятати, що вона підійде виключно для сухих кормів.
  • Пластикові годівниці. У них найкраще подавати курам мішанку. Завдяки ідеально рівній поверхні залишки корму легко видаляти. Не варто забувати про якість – товщина матеріалу та його хімічний склад мають бути абсолютно безпечними. Для молодняку ​​рекомендується вибирати моделі із низькими краями.Для дорослих курей потрібні стійкі ємності, що не перекинуться під час годування.
  • Металеві годівниці. Вони схожі по функціоналу з пластиковими, але мають ряд недоліків. Від контакту з вологою метал іржавітиме, а ємності, виконані з нержавіючої сталі, коштуватимуть навіть при самостійному виготовленні.

Варіанти розміщення годівниці

За цим критерієм виділяються дві групи: підлогові та навісні конструкції.

підлогові годівниці набагато популярніші за навісні: вони не прив’язуються до певного місця і можуть бути переміщені при необхідності. Другий тип фіксується до стін, щоб уникнути перевертання.

Залежно від кількості птахів у господарстві та їх віку вибирається один із типів, або їх поєднання.

Важливі деталі

Після прийняття рішення про те, годівниця якого типу підійде краще за всіх інших, необхідно перейти до оцінки окремих моделей.










При самостійному виготовленні годівниці подібні деталі варто враховувати ще суворіше.

  • Зручність обслуговування. При виборі годівниці варто заздалегідь оцінити її форму. Має бути забезпечений легкий доступ всім її кутам, як заповнення тари кормом, так застосування такого домашньої птицею. Не варто втрачати на увазі і необхідність миття – важкодоступних місць бути не повинно.
  • Міцність матеріалів. Тендітна конструкція швидко прийде в непридатність і навіть може травмувати птахів. Міцні та надмірно важкі годівниці будуть незручні у використанні: їх складно очищати та пересувати.
  • Контроль якості корму. Правильно обрана конструкція не дозволить курам розкидати корм, тупцювати по ньому, вносити в ємність бруд та екскременти. Забруднений корм завдасть шкоди як здоров’ю курей, так і якості продукції, яку вони отримують.
  • Можливість дозування корму. При виборі годівниці варто враховувати поголів’я птахів.Не можна взяти ні надто великої, ні надто маленької ємності: для дорослих курей потрібно виділяти не менше 10-15 сантиметрів простору, годівниці для курчат повинні вибиратися з розрахунком не менше 5 сантиметрів довжини на голову.
  • Безпека. У хорошій годівниці не буде гострих кутів, про які птах може поранитися. Вона не повинна бути пофарбована або оброблена агресивною хімією.

Всі ці нюанси необхідно враховувати при купівлі або виготовленні, не зважаючи на вибрані конфігурацію та вигляд.




На що ще звернути увагу

Для вибору конфігурації варто враховувати певні нюанси: кількість та вік поголів’я; розміри курника; тип використовуваного корму; частоту годування. Яким чином ці нюанси можуть впливати на ухвалення рішення?

  • Курчат слід годувати виключно з бункерної годівниці, а дорослих особин можна годувати з годівниці будь-якого виду.
  • У курнику з великою площею варто використовувати кілька підлогових годівниць, при скромних же габаритах перевагу краще віддавати одній або двом навісним конструкціям.
  • Збалансований курячий раціон повинен складатися з комбінацій сухого та вологого корму. Якщо враховувати це і не обмежувати птаха одним типом їжі, то кращим варіантом буде жолобкова годівниця, а не лоткова або бункерна.

Ретельно проаналізувавши всі можливі характеристики та варіації, можна чітко зрозуміти, який вибір буде оптимальний з урахуванням наявних умов.







Нехтування у виборі здатне призвести до порушень харчування птахів. Птах голодуватиме, припиниться кладка яєць, почнуться проблеми зі здоров’ям. Щоб уникнути такого розвитку подій, необхідно з усією серйозністю підходити до прийняття рішення, оцінивши всілякі ідеї годівниць та їх виконання.

Фото саморобної годівниці