Горщики для квітів своїми руками: 145 фото ідей, як зробити гарний горщик з підручних матеріалів

Горщики для квітів своїми руками – майстер-клас з оглядом усіх варіантів, як і з чого зробити горщик для квітів (145 фото)

Присутність кімнатних квітів у будинку виправдана не лише з естетичної, але й практичної сторони. Гарні горщики, підвісні кашпо можуть розташовуватися на утепленому балконі цілий рік або на відкритій лоджії в теплі сезони.

Власники приватних будинків часто облаштують на літній терасі справжню оранжерею. Для висадки квіткових культур завжди можна вибрати посадкові ємності всіх можливих форм, розмірів, матеріалів.

Однак оригінальні горщики для квітів з неймовірним декором можна зробити своїми руками, використовуючи кмітливість та художні навички.

Вимоги до саморобних горщиків

Найголовніша вимога до саморобних предметів інтер’єру – міцність. Стінки та днище квіткової ємності повинні витримувати навантаження ґрунтом, керамзитом або іншим видом дренажу.

Існує низка вимог до виробів, виконаних своїми руками:

  1. У днищі необхідно зробити кілька дренажних отворів для відтоку поливальної вологи.
  2. Особливі вимоги щодо міцності пред’являються до підвісних моделей – кашпо.
  3. Обсяг для висадки декоративних культур обчислюється таким чином, щоб коріння рослини могло вільно розвиватися, рости вглиб і в сторони.
  4. Матеріали, що використовуються для самостійної роботи, не повинні містити токсичних домішок. Аналогічні вимоги висуваються до складів для декорування.
  5. У роботі слід застосовувати ті матеріали та форми (наприклад, під заливку бетону, гіпсу), на стінках яких немає ознак шкідників, цвілі. Колонії патогенних грибків, що залишилися непоміченими, можуть спричинити загибель декоративної культури.

Достатня увага приділяється зовнішньому декору. Це може бути розпис, обклеювання різними матеріалами, гарне ліплення із застосуванням гіпсу, тіста, холодної порцеляни.