Горщики для квітів своїми руками: 145 фото ідей, як зробити гарний горщик з підручних матеріалів

Горщики для квітів своїми руками – майстер-клас з оглядом усіх варіантів, як і з чого зробити горщик для квітів (145 фото)

Присутність кімнатних квітів у будинку виправдана не лише з естетичної, але й практичної сторони. Гарні горщики, підвісні кашпо можуть розташовуватися на утепленому балконі цілий рік або на відкритій лоджії в теплі сезони.

Власники приватних будинків часто облаштують на літній терасі справжню оранжерею. Для висадки квіткових культур завжди можна вибрати посадкові ємності всіх можливих форм, розмірів, матеріалів.

Однак оригінальні горщики для квітів з неймовірним декором можна зробити своїми руками, використовуючи кмітливість та художні навички.

Вимоги до саморобних горщиків

Найголовніша вимога до саморобних предметів інтер’єру – міцність. Стінки та днище квіткової ємності повинні витримувати навантаження ґрунтом, керамзитом або іншим видом дренажу.

Існує низка вимог до виробів, виконаних своїми руками:

  1. У днищі необхідно зробити кілька дренажних отворів для відтоку поливальної вологи.
  2. Особливі вимоги щодо міцності пред’являються до підвісних моделей – кашпо.
  3. Обсяг для висадки декоративних культур обчислюється таким чином, щоб коріння рослини могло вільно розвиватися, рости вглиб і в сторони.
  4. Матеріали, що використовуються для самостійної роботи, не повинні містити токсичних домішок. Аналогічні вимоги висуваються до складів для декорування.
  5. У роботі слід застосовувати ті матеріали та форми (наприклад, під заливку бетону, гіпсу), на стінках яких немає ознак шкідників, цвілі. Колонії патогенних грибків, що залишилися непоміченими, можуть спричинити загибель декоративної культури.

Достатня увага приділяється зовнішньому декору. Це може бути розпис, обклеювання різними матеріалами, гарне ліплення із застосуванням гіпсу, тіста, холодної порцеляни.

Горщики із пластикових пляшок

Сьогодні існує безліч ідей, як зробити горщик для квітів своїми руками. Найпростіший варіант для самостійного виготовлення ємності під квіти – це горщик, виконаний із пластикової пляшки.

Для роботи необхідно підготувати пляшку з досить щільними стінками, фарби та пензлі, ґрунтовку або шпаклівку, гострий ніж.

Інструкція, як зробити горщик своїми руками:

  1. Насамперед необхідно обрізати дно пластикової тари.
  2. Важливо стежити, щоб край зрізу не був гострим (ризик травмування).
  3. Підготовлену деталь потрібно ретельно вимити та висушити.
  4. Потім на стінки наносять шар грунтовки або шпаклівки.
  5. Після повного висихання покриття приступають до декорування майбутнього горщика.Через тонкі стінки діапазон можливих методик декору обмежений, тому краще зупинити свій вибір на розписі акриловими фарбами.

















Не можна також забувати про дренажні отвори, які роблять за допомогою ножа в дні горщика.

Керамічний посуд для квітів

Зі звичайної керамічної вази, глибокої страви, миски можуть вийти прекрасні квіткові горщики. Краще вибирати для декорування старий посуд зі слідами сколів, тріщинами.

  • Великі тріщини можна обробити силіконовим клеєм. Не слід забувати про дренажні отвори, які висвердлюють у днище підготовленої ємності.
  • Зовнішню поверхню посуду можна покрити фарбою, обернути фактурним шнуром, посадженим на клей.
  • Дуже часто майстри вдаються до застосування яєчної шкаралупи, уламками якої обклеюють стінки вази.








Глиняні горщики своїми руками

Людина, яка має художні навички, гідно оцінить виготовлення глиняних горщиків своїми руками. Для роботи готують гончарне коло (або роботу проводять безпосередньо руками), пінцети і шпателі для виведення рельєфу на стінках, пігменти, що фарбують, піч для сушіння готових виробів.

Суміші глини продаються в магазинах для творчості, упаковані в герметичні пакети.

Майстер-клас з горщиків для квітів:

  1. Безпосередньо перед початком творчої роботи слід ретельно вимісити глину. При необхідності одразу додають фарби або пігменти в робочу суміш.
  2. З використанням гончарного кола або без нього формують каркас квіткового горщика.
  3. За допомогою пінцету або вузьких шпателів оформляють малюнок на поверхні.
  4. Під час творчого процесу не варто забувати про дренажні отвори в дні виробу (якісний відтік вологи необхідний для росту рослин).
  5. Після остаточного формування глиняного виробу виріб відправляють у піч до повного застигання.

Завершальний етап полягає у декоруванні готового горщика. Найчастіше, майстри віддають перевагу оригінальному розпису трафаретом, у певному стилі (наприклад, гжель).

Заливка гіпсової або цементної ємності

Найбільш підходящими та доступними матеріалами для самостійного виготовлення горщика є гіпс та цементний розчин.

Змішування основних компонентів здійснюється за загальними правилами в рекомендованих співвідношеннях.

  • Безпосередньо перед початком роботи готують форму. Форми можна використовувати вже готові (силіконові, пластикові, старий металевий посуд, покритий шаром поліетилену), або зробити форму заздалегідь своїми руками.
  • Заливку цементного або гіпсового розчину виробляють лише після ретельного розмішування, яке дозволяє видалити всі бульбашки повітря із суміші.
  • Під час застигання виробу з бетону регулярне зволоження поверхні звичайною водою.
  • Подібний підхід запобігає утворенню тріщин по бетону, і надає готовому горщику достатньої міцності.






Розпис або інший декор готової тари проводиться за загальною схемою (акрилові фарби або гуаш).

Методики декорування квіткової тари

Далеко не завжди квіткові горщики створюють «з нуля». Набагато частіше для творчої роботи використовують старий посуд, непотрібні горщики зі сколами чи тріщинами. У подібних випадках перед майстром стоїть важливе завдання – оптимальна прикраса поверхні вибраної тари.

Можливі способи декору квіткових горщиків своїми руками:

  1. Найчастіше віддається перевага розпису. Малюнок, що наноситься на стінки тари, може мати різну тематику. Для дитячої кімнати зображають казкових персонажів, можуть використовуватися геометричні малюнки, космічні зображення та просто оригінальна езотерика.
  2. При належному досвіді поводження з солоним тестом, холодною порцеляною можна прикрасити готовий горщик гарною ліпниною: від квіткових мотивів до стильних написів.
  3. За допомогою клею та фактурного шнура можна створити горщик під декоративні культури з неповторним дизайном.
  4. На фото саморобних квіткових горщиків видно, як красиво виглядають на стінках уламки яєчної шкаралупи, вкриті перламутровою фарбою.

















У магазинах канцелярських товарів можна придбати готові наклейки для імітації різних поверхонь.

За бажанням майстер має можливість використовувати фотодрук та ескізи, створені власною рукою.

Подібні елементи декору попередньо роздруковуються, і у вигляді зовнішнього чохла обертаються навколо горщика квітки. За бажання завжди можна скористатися докладними інструкціями, як цікаво задекорувати горщик для квітів.

Фото саморобних горщиків для квітів