Кухонний стіл своїми руками: 100 фото, креслення, схеми, виготовлення гарного столу для кухні

Кухонний стіл своїми руками: збирання по готових кресленнях. Інструкція, як зробити саморобний стіл, 100 фото

Меблі на кухню є не лише важливим предметом інтер’єру, а й вельми практичною складовою кухонного гарнітуру. Столи можуть разюче відрізнятися за функціями, що виконуються: для різання продуктів, для прийому їжі, для зберігання кухонного начиння та посуду.

Меблі можуть бути стаціонарними або мобільними, досить часто зустрічаються складні моделі, які дозволяють істотно заощадити простір. У будь-якому меблевому магазині покупцям пропонують широкий асортимент товарів на будь-яку цінову категорію.

Однак, маючи під рукою інструменти та матеріали, можна зібрати компактний і зручний стіл на кухню своїми руками.














Переваги самостійної роботи

У каталогах меблевих магазинів представлений досить широкий вибір.Однак, саморобні кухонні столи все ж таки мають масу переваг:

  1. Майбутній власник більш ретельно підбирає матеріал для роботи, включаючи кріплення для збирання.
  2. Майбутні меблі можуть мати різну форму. За наявності належного досвіду будівельних та слюсарних робіт можна спробувати зібрати стільницю овальної або навіть трикутної форми.
  3. У процесі самостійного складання майстер уважніше ставиться до найдрібніших деталей, адже від якості виконання залежатиме термін служби столу.
  4. При належному рівні досвіду та вправності може бути проведена самостійна реставрація кухонного столу (наприклад, з використанням спеціальної мастики та перламутрової фарби).
  5. Витрати на підготовку матеріалів та виготовлення меблів набагато менші, ніж при покупці виробничої моделі.
  6. Використовуючи докладні інструкції, можна побудувати як класичний, так і розсувний або розкладний стіл.
  7. При домашньому будівництві більш ретельно проводиться просочування дерев’яних деталей антисептиком, антипірином та вологостійким складом. При покупці виробничих меблів упевненості в якості попередньої обробки немає.

До особливих переваг самостійної роботи відносять великий вибір способів декору: від розтину акриловим лаком до заливки епоксидною смолою.

На фото кухонних столів, зроблених своїми руками, видно всі можливі варіанти експлуатації домашніх меблів: безпосередньо на кухні, в обідній зоні літньої альтанки, на відкритій терасі, на лоджії.

Вимоги до саморобного столу

Будь-які меблі, призначені для домашнього користування, повинні відповідати низці вимог:

  1. Достатня міцність конструкції.
  2. Надійність кріплень, що використовуються. Як правило, для з’єднання суміжних деталей використовують нагелі або шурупи. По внутрішній поверхні обов’язково кріплять металеві куточки.
  3. Обов’язкове просочення всіх дерев’яних поверхонь антисептиком, антипірином, вологостійким складом для профілактики розвитку патогенного грибка на поверхні. Дуже уважно слід поставитися до просочування важкодоступних місць та стиків, простору навколо фурнітури.
  4. Для кухонного розкладного столу, виконаного своїми руками, важливо продумати якісне кріплення додаткових панелей, а також поворотних конструкцій.

Для облаштування стільниці слід ретельно вибирати матеріал. Перевага в самостійній роботі віддається цільній деревині (дошка або брус достатнього перерізу) як найбезпечнішому матеріалу.

Також вітається фанера великої товщини та листи ДСП. Вибираючи склади, що декорують, слід визначати наявність токсичних сполук і домішок.

Підготовка інструментів та матеріалів

Насамперед, майстру необхідно підготувати своє робоче місце. Це має бути просторе приміщення з достатнім рівнем освітлення та якісною вентиляцією. Тільки при подібному підході просочення швидше вбираються в поверхню деталей, а декоруючі покриття швидко і рівномірно сохну.

Також для роботи знадобиться наступний набір:

  • Лобзик.
  • Рулетка та будівельний олівець.
  • Рівень.
  • Рубанок та наждачний папір.
  • Фарби та розчини для просочення.

Як кріплення використовуються саморізи та металеві куточки. Для розкладного столу знадобиться поворотна фурнітура, яку можна придбати в будь-якому будівельному магазині.

Обов’язково слід заздалегідь підготувати креслення кухонного столу, на якому відображені основні деталі та кріплення.










Створення класичного столу

Найчастіше у кухонному інтер’єрі можна зустріти класичний стіл прямокутної форми. Широка стільниця кріпиться на каркас та чотири опорні ніжки.

Інструкція, як зробити кухонний стіл своїми руками:

  1. Згідно з підготовленим кресленням, випилюють чотири ніжки. У процесі роботи важливо стежити, щоб опори мали абсолютно ідентичні розміри та висоту.
  2. Особливо збирають каркасну опору під плиту стільниці. По зовнішньому краю для кріплення використовують шурупи. По внутрішній стороні каркаса кріплять металеві куточки. Подібна подвійна конструкція надає саморобним меблям особливої ​​міцності.
  3. Не слід забувати про проведення попереднього просочення всіх дерев’яних поверхонь вологостійкою олією. При цьому важливо точно витримати час експозиції, щоб масло повністю ввійшло в товщу деревини. Пов’язана ця необхідність із досить частим контактом стільниці з вологою та миючими засобами.
  4. Наступним кроком монтують опорні ніжки до каркаса.
  5. Стільницю випилюють цільною плитою або з’єднують кілька дерев’яних плит.

Одразу після збирання столу можна приступати до декоративної обробки. Для поверхні столу не буде зайвим розтин дерева морилкою та акриловим лаком.

Також часто застосовують заливку стільниці шаром епоксидної смоли з додаванням пігментів, що фарбують.Дуже популярні сьогодні ПВХ плівки з різними зображеннями або з імітацією природних матеріалів.

Створення круглого столу на кухню

Ще одна, не менш популярна модель домашніх меблів, це круглий стіл. Подібна модель чудово підійде для невеликої родини, наприклад, із двох людей. Також можна встановити невеликий столик на утепленому балконі, організуючи обідню зону.
















Матеріали та інструмент для самостійної роботи аналогічні:

  • Лобзик,
  • Рубанок для шліфування поверхонь,
  • Дерев’яний брус або дошка
  • Декоруючі суміші та розчини для просочення.

Єдиний нюанс полягає у підготовці рифлених опор або опор із цікавим малюнком.

  • Як правило, круглі столики мають більш витончену форму та стиль.
  • Відмінним рішенням стане відновлення непотрібних дерев’яних меблів.



















Існує безліч ідей, як оновити старий кухонний стіл: розкрити морилкою, фарбою або акриловим лаком, нанести оригінальний розпис по трафарету.

Фото саморобного кухонного столу