Кухонний стіл своїми руками: 100 фото, креслення, схеми, виготовлення гарного столу для кухні

Кухонний стіл своїми руками: збирання по готових кресленнях. Інструкція, як зробити саморобний стіл, 100 фото

Меблі на кухню є не лише важливим предметом інтер’єру, а й вельми практичною складовою кухонного гарнітуру. Столи можуть разюче відрізнятися за функціями, що виконуються: для різання продуктів, для прийому їжі, для зберігання кухонного начиння та посуду.

Меблі можуть бути стаціонарними або мобільними, досить часто зустрічаються складні моделі, які дозволяють істотно заощадити простір. У будь-якому меблевому магазині покупцям пропонують широкий асортимент товарів на будь-яку цінову категорію.

Однак, маючи під рукою інструменти та матеріали, можна зібрати компактний і зручний стіл на кухню своїми руками.


Переваги самостійної роботи

У каталогах меблевих магазинів представлений досить широкий вибір.Однак, саморобні кухонні столи все ж таки мають масу переваг:

  1. Майбутній власник більш ретельно підбирає матеріал для роботи, включаючи кріплення для збирання.
  2. Майбутні меблі можуть мати різну форму. За наявності належного досвіду будівельних та слюсарних робіт можна спробувати зібрати стільницю овальної або навіть трикутної форми.
  3. У процесі самостійного складання майстер уважніше ставиться до найдрібніших деталей, адже від якості виконання залежатиме термін служби столу.
  4. При належному рівні досвіду та вправності може бути проведена самостійна реставрація кухонного столу (наприклад, з використанням спеціальної мастики та перламутрової фарби).
  5. Витрати на підготовку матеріалів та виготовлення меблів набагато менші, ніж при покупці виробничої моделі.
  6. Використовуючи докладні інструкції, можна побудувати як класичний, так і розсувний або розкладний стіл.
  7. При домашньому будівництві більш ретельно проводиться просочування дерев’яних деталей антисептиком, антипірином та вологостійким складом. При покупці виробничих меблів упевненості в якості попередньої обробки немає.

До особливих переваг самостійної роботи відносять великий вибір способів декору: від розтину акриловим лаком до заливки епоксидною смолою.

На фото кухонних столів, зроблених своїми руками, видно всі можливі варіанти експлуатації домашніх меблів: безпосередньо на кухні, в обідній зоні літньої альтанки, на відкритій терасі, на лоджії.