Рокарій своїми руками: 115 фото ідей дизайну з покроковою інструкцією для початківців

Рокарій своїми руками: поради щодо вибору каменів та рослин. ТОП-115 фото ідей ландшафтного дизайну

Рокарій – це своєрідна клумба або квітник, де присутні як зелені насадження і декоративні квіти, так і різні по красі камені. Таке оформлення можна підійти для будь-якої площі ділянки, що чудово демонтують різні фото рокарію.

Рослин тут можна розмістити як найкапризніші, такі як троянди, так і невибагливі чагарники або трави. Завдяки присутності каміння рокарій не вимагає постійного догляду, а виглядає дуже незвичайно та мальовничо.

Види рокаріїв

Рокарії в ландшафтному дизайні розрізняють між собою за підбором каменів та рослин, їх архітектурою та наявністю додаткових елементів: водойм, фонтанів, статуй.

Основні види:

  • Англійський рокарій характеризується великою кількістю декоративної зелені. Камені тут використовуються у вигляді звичайних валунів та гальки. Зелень найчастіше представлена ​​декоративнолистими культурами та хвоєю.
  • Японський рокарій відрізняється аскетичності, невеликою кількістю рослин і, навпаки, великою кількістю каменів. Камені тут використовують різні: від дрібної кольорової гальки до овальних і квадратних форм і великих валунів. Квіти та рослини в ансамблі створюють лише яскраві акценти. У японських варіантах часто використовують штучні водоймища – ставки або струмки.
  • Європейський рокарій відрізняється збалансованим використанням кольорів, зелених рослин та каміння. Зазвичай тут використовують рослини середньої смуги або середземноморські види.
  • Жива огорожа. Такий рокарій оформляється за периметром ділянки або його частиною. Для огорожі тут використовуються хвойні вертикальні рослини: кипариси, туї. Нижня частина оформляється камінням та невисокими рослинами, які контрастують із темною хвоєю вертикальних насаджень.

Важливо! Рокарій має суттєві відмінності від альпійської гірки. Остання композиція є височиною з каміння, де головний тон задають каміння. Рослини тут висаджуються переважно альпійські, які доповнюють собою камінці.

Рокарій зазвичай розташовується на рівній поверхні і є композицією з різних рослин і каміння. У рокаріях також можна зустріти водойми та статуї, чого зазвичай не буває на альпійській гірці.