Як зробити лавочку своїми руками: креслення, схеми, приклади дизайну лав зі спинкою (150 фото)

Як зробити лавочку своїми руками – покрокова інструкція для початківців, опис простих та складних конструкцій

На будь-якій садовій ділянці можна зустріти, як мінімум, один куточок відпочинку, а іноді й кілька, якщо дозволяє площа. Для комфортного відпочинку на природі завжди знадобиться зручна та оригінально виконана садова лава.

Такий простий і необхідний елемент благоустрою прилеглої до будинку території можна зробити з відходів будівництва або інших підручних матеріалів.

Звичайно, можна придбати готові садові меблі, але більшість людей, що люблять облаштовувати свою ділянку, воліють робити садові лавки самостійно, вкладаючи в них свою фантазію та уявлення про красу навколишнього простору.

Ідеї оригінальних садових лавок

Коли розпочато оформлення ділянки у певному стилі, то й лаву хочеться бачити в цьому оточенні особливу. Багато ідей можна почерпнути на різноманітних фото лавочок, виготовлених своїми руками.

Часто можна бачити, як найпривабливіші вироби для дачі люди самі роблять із дуже простих матеріалів. Дві красиві бетонні або дерев’яні тумби для квітів, що стали в руках майстра, імпровізованими опорами для дошки, на якій можна зручно посидіти поряд з воротами.

А якщо поставити таку лавочку поруч із парканом або стіною будівлі та набити дошку для зручного спирання, то готова лава зі спинкою. Скільки різних варіантів лавок робиться з половинок великих колод, які спираються на частини інших розрубаних навпіл пеньків.

Для створення лавок йдуть у хід колеса від старих візів, автомобільні шини, металеві труби, монтажні блоки цікавих конфігурацій та ще безліч різних матеріалів.











Різні види лавочок для ділянки

Для того, щоб вирішити питання, як зробити лавочку на дачі, треба визначитися, якою вона має бути по виду мобільності:

  • Стаціонарна, яка закріпиться на певному місці. Такі лавки можна робити з важких деталей, використовуючи як опори вкопані металеві труби, бетонні вироби, кам’яну кладку з фундаментом. За подібними малими ландшафтними формами знадобиться періодичний догляд, тому що сховати на зимовий час від вологи та морозів їх не вдасться.
  • Переносний, для якого вага та розмір повинен мати обмеження, щоб її можна було встановити в будь-якому зручному місці, а після використання прибрати під навіс або в сарай.Вони повинні мати таку форму, щоб їх можна було легко переносити вдвох.

Лави розрізняються також за видами конструкцій:

  • Проста лавка для сидіння, що складається з двох опор та дошки. Для того, щоб по-справжньому розслабитися на лавці такої конфігурації, для опори корпусу потрібен стіл. Тому дерев’яні лавочки своїми руками без спинок часто роблять на додачу до спільного столу.
  • Слава зі спинкою призначена для відокремленого відпочинку в тихій частині саду, де можна посидіти з книгою в руках. На такому сидінні можна провести значний час, насолоджуючись природою, свіжим повітрям, зеленню.

Матеріали для виготовлення лав дачних

Кожен власник дачної ділянки, який із задоволенням бере участь у його благоустрої, має певний досвід та навички роботи з різними матеріалами. Часто одне бажання, як зробити лавочку зі спинкою своїми руками, може відкрити в людині непізнаний запас можливостей.

Але спочатку з’являється ідея: створити зручне сидіння, потім виникає наступне питання — доступність та наявність матеріалу, з якого можна зробити міцну та красиву річ у домашніх умовах, та за наявності певного набору інструментів.













Металеві вироби мають великий запас надійності та довговічності.

  • Лавку з труби, куточків, кованих або профільних заготовок можна зібрати за допомогою кріпильних болтів або зварювання.
  • Подібні вироби частіше стають стаціонарними, а значить їм знадобляться додаткове антикорозійне покриття та захисне фарбування.
  • Багато домашніх майстрів з успіхом виготовляють комбіновані лавки з металу з деревом або пластиком.

З деревом працювати значно простіше та особливого обладнання для цього не потрібно.

  • Практичні навички, як зробити лавочку в альтанку або під час входу в будинок, можуть з’явитися у багатьох креативних господарів заміських ділянок.
  • Природний матеріал дозволяє створювати з нього будь-які форми – це можуть бути боковини лави, випиляні з товстих дощок у вигляді оригінальних звірят або інших цікавих форм.
  • Маса ідей обігрується з пристосованими для сидіння композиціями з колоди однієї або різної висоти.
  • Оригінально виглядають домашні лавки з гладкою дошкою для сидіння, у поєднанні з плетеною спинкою з оброблених та покритих лаком товстих гілок довільних форм.
  • Дерево піддається впливу атмосферних змін і тому слід приділити особливу увагу його обробці, щоб воно не тріскалося і не підгнівало.

Бетонні елементи конструкцій

Широко використовуються для створення малих декоративних форм у дизайні ділянки бетонні виливки, розбірні форми для яких можна зробити самостійно із міцного пластику, дощок, гуми та товстого пінопласту.

Бетонний розчин в умілих руках може стати пластичним матеріалом, який легко приймає будь-які задані форми. Він особливо зручний для створення серії ідентичних деталей, необхідних для влаштування цілого ансамблю в одному стилі на центральному місці ділянки.











Перед заливкою форм треба обов’язково для міцності укладати в них арматуру з металевого прутка або дерев’яних заставних елементів для подальшого кріплення до них сидінь із дерева чи пластику. Бетон настільки стійкий і важкий, що для встановлення стаціонарної лави не обов’язково готувати фундамент.

Найкрасивішими можуть бути лавки, оформлені мозаїкою з натуральних каменів по бетонній основі.


Варіанти лавочок власного виробництва

Комбіновані лави для тимчасового використання можуть знадобитися для різних цілей.

  • Так, наприклад, іноді виникає потреба зробити лавочку для цвинтаря своїми руками і, при цьому, зібрати її на місці стаціонарної установки.
  • Часто для цього заготовляють пару колод та дошку для сидіння, які вкопують, збирають і фарбують вже на місці.
  • Можна також використовувати металеві опори, основи яких заливають під час закапування невеликою кількістю цементної суміші.
  • На них зверху можна кріпити дерев’яні або пластикові сидіння за допомогою шурупів або болтів.









У багатьох комбінованих виробах можна поєднати найкращі якості будь-яких матеріалів, таких як міцність та лаконічність металу, натуральне тепло дерева або величезні декоративні можливості яскравих пластикових форм.

Фото саморобної лавки