Госпблок для дачі: покрокове складання госпблоку за кресленнями та схемами з розмірами, 120 фото

Госпблок для дачі своїми руками – цікаві ідеї для будівництва, правила застосування госпблоку на дачній ділянці (120 фото)

Зараз можна купити не тільки готовий дачник будиночок, а й ділянку, щоб звести на ньому споруду на свій смак. Звичайно, для початку будівництва необхідно поставити якесь тимчасове приміщення, де можна буде не лише зберігати інструменти та матеріали, а й відпочивати.

Тому багато хто зводить господарські блоки своїми руками на купленій ділянці, а потім залишають їх як сарай або переобладнають у дачний будиночок.


















Давальні господарські блоки

На фото госпблока для дачі видно, що споруди ці можуть бути різних форм і видів. Хтось ставить час, щоб було де відпочити під час будівництва.Хтось переобладнає її в нормальний повноцінний будиночок, хтось одразу ж ставить хороший міцний госпблок із туалетом та душем.

У будь-якому випадку до початку будівництва слід визначитися, наскільки довговічною буде споруда. Можна зробити його як своїми руками, так і купити готовий варіант, тим більше, що на ринку зараз дуже багато пропозицій.















Найдешевше обійдеться господарський блок, де всі зручності будуть побудовані одразу, тому що на переробку чи встановлення нового знадобиться час та додаткові кошти. Але такий варіант підійде не всім, тому що декому потрібно швидко поставити щось на ділянці.

Найчастіше використовувані при будівництві матеріали – дерево, метал або пластик. Звичайно, і дерево, і метал будуть служити довго, проте дерево варто обробити септиком від гниття, а метал – на можливість появи корозії. Пластик обійдеться найдешевше, але не служитиме так довго, як перелічені раніше два варіанти.











Якими бувають господарські блоки

Вигляд обраної будівлі залежить від того, під які цілі вона зводиться і на який термін. Можна встановити збірний госпблок на колесах, який буде мобільним. Такий варіант можна буде переміщати від об’єкта на об’єкт або просто територією.

  • Тимчасове будівництво можна використовувати під зберігання інструменту, інвентарю та матеріалів, а потім доопрацювати та зробити з нього повноцінний будиночок для відпочинку або для літнього проживання.
  • Якщо ви робите повноцінний госпблок з місцем для душу, туалету та окремою кімнатою для відпочинку, в якому ви плануєте залишатися тільки на час, приїжджаючи та їдучи, потрібно подбати про його безпеку. Оскільки будівництво та ділянка залишаються без нагляду, а приїжджати ви можете рідко, варто продумати, якою буде охорона.
  • Часто під господарську споруду переобладную старі фургони або металеві гаражі. Можна обладнати в ньому яму для зберігання, щоб залишати не лише інвентар.









Розмір госпблоку також залежить від того, з якою метою він встановлений. Для зберігання підійде невелике приміщення, а ось для проживання потрібно виділити вже більшу територію.

Незалежно від того, що або хто буде розміщуватися на цьому просторі, будівництво обов’язково має бути захищене від атмосферних опадів. Не дуже приємно, якщо намокнуть або промерзнуть матеріали або місце відпочинку.

Покупка готового варіанту

Найоптимальніший і найпростіший варіант – це покупка готового блоку. При доставці його на ділянку можна зібрати самостійно, тому що подібні конструкції не є нічого складного. Здебільшого роблять їх або металевими, або пластиковими.

  1. З пластику роблять одну або кілька секцій. Господарський блок є каркасом і панеллю, які збираються в єдине ціле за кілька годин.
  2. Для такої конструкції не потрібен фундамент, за рахунок своєї легкості вона мобільна, добре провітрюється і не вимагає віконних отворів, якщо йдеться про господарську споруду. Вона витримує термін до 10 років.
  3. Для металевого блоку потрібен каркас та профлисти. Така споруда не має підлогового покриття – це одна з відмінностей її від пластикового будиночка.
  4. Замість нього заливають бетон або кладуть плитку. Для того, щоб споруда була більш стійкою до впливів, зверху її покривають лаком. Це запобігає швидкій появі іржі.








Стаціонарне будівництво

Стаціонарний госпблок є капітальною спорудою. На нього виявляється занадто велике навантаження і з зберігання, і з розміщення тих, хто приїжджає на ділянку, тому і будівництво має бути ґрунтовним і продуманим.

Найчастіше для такого будівництва беруть камінь та дерево, як найнадійніші та найміцніші матеріали. З дерева будувати швидше, особливо якщо спочатку заготовлений каркас, з каменю споруда вийде довшою, але й міцнішою.

  • У такій будівлі легко розмістити туалет, душ та кімнату для відпочинку. Можна доповнити дров’яником, якщо в дачному будиночку буде пічне опалення.
  • Тоді можна приїжджати на ділянку до пізньої осені.Хтось навіть переробляє такий будиночок у лазню чи лазню.
  • Також прибудовують терасу для відпочинку на відкритому острові.
  • Якщо обладнати на ній мангал і поставити столики зі стільцями, можна навіть зустрічатися з друзями.

Побудова своїми руками

Найкраще зводити таку конструкцію з помічником, особливо якщо ви не маєте будівельних навичок. Також потрібні кошти, вільний час та виділений простір.

Оскільки госпблоків існує дуже багато, розглянемо будівництво з дерева довжиною 6 метрів, шириною – 3 та висотою 2. Це цілком стандартні розміри, які увійдуть навіть на невелику територію.

  • Площа такої споруди вийде 12 квадратних метрів, під дахом спокійно поміститься і душ.
  • Фундамент роблять з армованої стрічки та зміцнюють її бетоном. Бетон потрібно обов’язково прокласти гідроізоляцією у вигляді руберойду, а потім зверху покласти брус.
  • Обрізна дошка послужить для каркаса, по обидва боки його ізолюють пергаміном. Коли каркас вже стоїть, його обшивають вагонкою, таким чином формуючи стіну.
  • Не забудьте залишити отвір під дверний та віконний отвори. Якщо планується душова, її потрібно утеплити та обшити гідроізоляцією. Це дозволить волозі не потрапити на дерево, а ще таку душову можна буде використовувати навіть у прохолодні дні, тому що утеплювач зберігатиме тепло.
  • На дах зазвичай кладуть шифер, можна полікарбонат, тоді навіть формують навіс. Щоб зробити дах швидшим і міцнішим, будують односхилий варіант.
  • На підлогу кладуть товсту дошку, віконні отвори засклюють подвійним пакетом. Двері можна зробити із дерева або того ж пластику.
  • В якості декору зовнішнього вигляду використовують просочення. Вона також одночасно надає захисні властивості. Можна також посадити квіти у вазонах під час входу.

Госблок – це індивідуальне рішення. Деякі відмовляються від його зведення, вважаючи, що інструмент можна зберігати і в гаражі, однак це не завжди зручно.

Фото госпблоку для дачі