Як прилаштувати терасу до будинку своїми руками: 115+ фото з детальною інструкцією та описом усіх нюансів будівництва
На різних вибірках фото окремої тераси видно, що ця конструкція трохи піднята над поверхнею землі.
Простіше кажучи, снування з бетону, а зверху настил. За своїми видами зводиться тераси можуть:
- Без настилу зверху або з ним;
- Конфігурацією в площинному варіанті, у кілька рівнів;
- Як окрема споруда;
- Примикати до основного будівництва.
Особливими випадками гарних видів терас є оригінальні балкони, нарівні з конструкціями альтанок.
Відкритий варіант тераси
Найбільш економічно вигідно зробити велику терасу, вважається просте оформлення без боковин та, відповідно, верхнього покриття. Підготовляється спеціальне рівне місце, із зручно розміщеними садовими меблями, доповнене іншими атрибутами.
- Підлоговий настил виконуються в традиційному варіанті з дерева. Іноді трапляється бетонне покриття. Таку терасу можна поєднати з ганком.
- Меблі в такому разі рекомендуються з пластику або металу. Можна зробити красиві стильні чохли із тканини з водовідштовхуючими властивостями.
- Бетонна споруда лавки – практичне рішення. На неї у разі потреби завжди нескладно покласти подушки.
Вогнища облаштовується в окремій зоні – підлога викладається каменем або плиткою. Дуже цікаве рішення – поєднати бетонне вогнище, яке переходить у стіл.Сучасна ідея – біокамін.
Закриті конструкції тераси
Досить часто терасу в заміському будинку вважають за краще закривати стінами, і настилати дах. Таке рішення має чимало плюсів, наприклад захист від негоди, а також достатку сонячного світла.
Якщо залишити деякі віконні отвори незаскленими, то влітку всередині буде «гуляти» легкий вітерець. Тільки варто подумати про встановлення протимоскітних сіток.
- Найбільш вдалим рішенням по праву вважається наявність розсувного скляного фасаду.
- Він надає всі блага як побути на повітрі, так і швидко само ізолюватися в негоду.
- Така прибудова може бути оснащена недешевими меблями та відповідними аксесуарами.
- Не потрібно буде постійно займатися її внесенням та винесенням.
Затишна обстановка дозволить забезпечити задрапований фасад. Допомогти створити настрій буквально з «нічого» може бути текстиль, що закриває від нескромних поглядів.
Варіант тераси зі склінням
Завжди здоровий компромісний варіант – скло, яке одночасно створюватиме ілюзію відкритого простору, поряд з глухою стіною. Прозорість полікарбонатної або оргскляної стелі зі світловим люком, відмінна комбінація для любителів милуватися зоряним небом і хмарами, що біжать.
Тільки при цьому практично завжди є парниковий ефект. Тому найкраще поєднати закриту частину тераси із відкритою. Можна зробити три стіни розсувними – це допоможе оперативнішому управлінню відкритості споруди. Стіна, як у городі, плавно піднімається нагору та опускається вниз.
Принадність напіввідкритих терас
Відсутність будь-яких навіть скляних стін забезпечує необхідний для повноцінного відпочинку простір. Дах – чудовий захист від опадів і палючих сонячних променів.Розташування меблів має бути дещо на відстані від повністю відкритих ділянок.
- Скромні за розміром тераси відкритого типу часто оснащуються вельми практичними вбудованими бетонними та дерев’яними конструкціями. Будь-яка погода їм дарма. Прозорість та освітлення принесе практично невидимий дах.
- Головною окрасою таких терас по праву є виразні контури даху. Ергономічними особливостями для регіонів з рясним сніговим опадом має конструкція з двома схилами.
- Під час літнього відпочинку приватність допоможуть створити завіси. Якщо дах прозорий, то вдасться успішно затінити необхідні ділянки. Рослинність – чудовий спосіб створити візуальну відгородженість зони відпочинку. Без зведених перил створюється відчуття майданчика для відокремленого відпочинку, де тебе оточують лише зарості.
Необов’язково встановлювати опори. Крокви цілком підходять для невеликого навісу. Тоді не буде жодної перешкоди для огляду.
Завжди привертає увагу дизайн будинку з терасою, яка його повністю оточує. Невеликий простір, що тягнеться вздовж стін, місце, де в спокійній обстановці можна насолодитися філіжанкою кави, у просторі, увитому свіжою зеленню.
Перголи
Навісом у регіонах із посушливим кліматом може бути стеля у вигляді решітки. Така своєрідна, увита справжніми ліанами, пергола завжди вражає багатством і витонченістю ажура. Промені світла, що розсіюються, створюють цікаві тіньові комбінації, що дають відпочинок і розслаблення.
Можна зробити просто досить густі ґрати без насаджень зелені. Візуально вона забезпечить необхідний бар’єр з боків та верхи. Сонця буде достатньо, а стороннім поглядам вам не дістатися.
Імітувати рослинність можна своєрідним різьбленням по металу, яке відкидатиме таку саму тінь.
Сучасна модель
Майданки великих відкритих балконів відкривають новий напрямок для облаштування сучасних будинків із терасою у міських умовах. Присутність нехитрих психологічних прийомів, коли погляд потрапить на навколишню зелень, надходить відповідний сигнал для мозку – розслабитися.
- Іншим способом убезпечиться від міського пейзажу, є створення досить густих заростей по всьому контуру балконної тераси. Це робиться за допомогою звичайних ящиків і горщиків з рослинністю.
Багато хто навпаки віддає перевагу установці панорамних розсувних вікон, відполірованого бетонного покриття підлог і однакову стрижку кущів. Обстановка відразу стає на диво фешенебельною.
Можна повністю «залишитися відкритим», максимально позбавивши балконний простір приватності. Така стратегія, щоправда, більше підходить заміським будовам.
У цьому випадку прозорість огорожі практично розчинена в повітрі, дозволяючи органічно зливатися з навколишнім краєвидом. Забезпечується повна безпека, поряд із безмежною можливістю щоденної насолоди милування красою навколишньої природи.
Фото прибудованої тераси до будинку