Як зробити ліхтарик своїми руками: покрокова інструкція з фото

Як зробити ліхтарик своїми руками: легкий майстер-клас зі створення різних видів ліхтарів (схеми, проекти та креслення)

Людині не дано бачити у темряві. Сучасний індивід, який звик до комфортних умов, відчуватиме дискомфорт при недостатній або повній відсутності освітлення.

Ситуації бувають різні у житті. Повернення додому по погано освітленій місцевості нікому не принесе задоволення. Або ж відпочинок на природі з наметами у темний час доби потребує мінімального потоку світла для нормального функціонування життєвих потреб.

Навіть у міській квартирі чи на дачі може статися збій освітлювальної системи. Але не варто хвилюватися! На допомогу прийде ручний ліхтарик, який дасть необхідний потік світла та наповнить затишком навколишній простір.

Ліхтарик своїми руками

Прилад для освітлення є переносним або стаціонарним джерелом світла. Вперше про прилад почули за часів Арістотеля. Ліхтарик є прообразом тваринного органу.

Ручний прилад для освітлення прийшов на зміну гасових та масляних ламп, що використовуються раніше. Він може мати кілька джерел живлення, таких як батареї, акумулятор і електродинамічний пристрій.

Роль такої техніки в людському житті гідно оцінена.До того ж не обов’язково витрачати гроші на придбання ліхтарика, якщо його можна змайструвати самостійно.











Нюанси саморобки

Як зробити ліхтарик своїми руками? Все дуже просто. Складання ультрафіолетового та світлодіодного виробу не викличе проблем, якщо вивчити роботу схеми, вибрати розмір з потужністю та визначитися з необхідним матеріалом.

Найпростіша схема включає:

  • Харчування,
  • Світлодіод
  • І кнопку регулювання світлового потоку.

Наприклад, міні ліхтарики, запальнички та іграшки мають таку конструкцію.





Ліхтарик-брелок

Під час непередбаченої ситуації, пов’язаної з нестачею достатнього освітлення, виручить міні ліхтарик. Який може стати також стильним і потрібним аксесуаром на ключі. Покрокова інструкція допоможе зробити прилад навіть майстру-початківцю.

Необхідний матеріал для саморобки:

  1. Світлодіод;
  2. Три батареї у формі таблетки;
  3. Трубка термозбіжна;
  4. Голка канцелярська;
  5. Паяльна лампа;
  6. Запальничка;
  7. Пінцет;
  8. Плоскогубці.

Етапи роботи:

  1. Першим кроком беруть світлодіод із потужністю 1 ват і припаюють його мінус до мінуса на батарейці. При цьому враховують, що розмір батарейки повинен відповідати колу світлодіода. Після цього роблять згин на клемі з припаяним пристроєм, уклавши на майданчик світлодіод.
  2. Другий крок починають з прикладання на конструкцію двох батарейок, що залишилися. Якщо пристрій працює, продовжують його виготовлення. Термозбіжну трубку накладають на виріб, не забуваючи звільнити клему і прогрівають запальничкою для надійності приладу.
  3. Третій крок. Беруть голку без верхнього капелюшка (відкушують плоскогубцями) і припаюють до вільного контакту. Залишок канцелярської голки використовують так: роблять кільце, кінець якого спрямовують на плюс верхньої батарейки. Далі надягають колечко на вигнуту частину – це буде кріплення до ключа.

Остаточний четвертий крок починають з маскування приладу та видалення зайвих деталей. Беруть усадкову трубку, надягаючи на прилад. Прогрівають усі запальничкою, видаляючи непотрібні деталі пінцетом. Ліхтарик працює від натискання на корпусну частину.

Прилад із колби від шприца

Ще один дуже цікавий спосіб виготовлення ліхтарика здивує малою вартістю матеріалу. Прилад довго служитиме, завдяки підключенню до акумулятора опором 3 Ом. Який заряджається за допомогою електронного блоку, який контролюється мікромодулем.

Матеріал, який використовується для створення приладу:

  • Колба від медичного шприца;
  • Лінзи;
  • Світлодіод;
  • Кнопка регулювання світла;
  • Регістр;
  • Блок заряджання;
  • Пластина з алюмінію;
  • Провід з міді;
  • Акумулятор;
  • Клей, рідкі цвяхи;
  • Паяльна лампа;
  • Бормашина;
  • Термопістолет;
  • Запальничка.

Інструкція зі збирання ліхтарика виглядає так.

  1. Для початку роблять охолодження світлодіода. Для цього готують пластину з алюмінію та ковпаком для лінз прокреслюють шаблон тильного боку. Окружність, усередині пази з двома отворами вирізують.
  2. Після цього клеять шаблон із алюмінію до ковпачка. Припаюють дроти до полюсів світлодіода. Наступним етапом одягають садибку на місце спаювання, прогріваючи все запальним приладом.І одягають на світлодіод із внутрішньої сторони ковпак.
  3. Потім видаляють носову частину в колбі від шприца, роблять пару отворів і простягають в них дроти. Одягають ковпачок на колбу. Не забувають місце з’єднання, залити цвяхами.
  4. Далі приступають до акумулятора, приклеюючи на нього контактні клеми. Вставляють деталі в короб, притискаючи щільно всього приладу і затискають мідні контакти. Блок підзарядки поділяють на дві половини. Складають та пропаюють розімкнені контакти. Після цього займаються припаюванням регістрової системи, з’єднуючи з кнопкою включення.
  5. Завершальним етапом є з’єднання проводок з платою, що залишилися, дотримуючись схеми полярності. Для цього беруть мікросхему, дотримуючись акуратності, вставляють у корпусну частину. Не забувайте, що не можна повністю закривати кнопку з роз’ємом для заряджання в корпусі, роблячи так, щоб деталі були наполовину із зовнішнього боку.

Вільний простір заповнюють гарячим клеєм, вставляючи лінзи. Чекають пару годин (прилад повинен охолонути) і заряджають прилад. Після цього ліхтарик буде готовий до використання.

Прилад на яскравому світлодіоді

Самодельні ліхтарики на яскравому світлодіоді, прийдуть до душі поціновувачам якісної та водночас універсальної техніки зі зручною підзарядкою.





Для виготовлення такого приладу використовують такі деталі:

  • Батарейки;
  • Ємність для встановлення батарей;
  • Яскраві світлодіоди;
  • Лінзи;
  • Корпус приладу (пластиковий контейнер, медичний шприц);
  • Кнопка перемикання;
  • Стабілізатор напруги;
  • Клей, рідкі цвяхи;
  • Медні дроти;
  • Ріжучі предмети.

Важливо! Під час створення конструкції використовують: батарейки типу АА; світлодіод DFL-OSPW5111P з високим світлом, білим відтінком та напругою струму 80 мА. Для стабілізації напруги у виріб вставляють мікросхему ADP1110.

Виготовлення ліхтаря складається з поетапного рівня

Перш за все беруть ємність батарейки з непотрібної материнської плати комп’ютера і від’єднують всі зв’язуючі від мікросхеми. Потім кнопку регулювання світлового потоку припаюють до плюс контакту ємності, використовуючи дроти з міді.

  1. Після цього ніжку світлодіода паяють до другого контакту перемикача, а другу ніжку з’єднують із мінусом ємності.
  2. Отримують електричний пристрій, який спрацьовує натисканням на кнопку.
  3. Далі переконуються у справності приладу, вставляючи батарейки в ємність, натискаючи кнопку.
  4. Якщо всі продовжують роботу.
  5. Завершальним етапом заливають місця скріплення гарячим клеєм і чекають охолодження проділу.
  6. Поміщають всі компоненти приладу в корпусну частину та скріплюють для надійності в потрібних місцях.
  7. Такий ліхтарик зручний у побуті і не займе багато місця.

«Навіть великий майстер не може навчити іншого майстра: різні ключі підходять до різних замків.» Цей знаменитий вираз відноситься до Іллі Григоровича Еренбурга – радянського прозаїка. І з ним важко не погодитись.

Бують такі випадки, що новачки краще справляються із саморобками, ніж досвідчені майстри. Усьому причина – вроджений талант і тонке чуття до створення речей, майстра-початківця.

Фото саморобного ліхтарика