Ремонт чайника своїми руками: схема ремонту кришки, кнопки, якщо протікає та тече вода

Ремонт чайника власноруч: покрокова схема самостійного ремонту від майстра!

Щоб проводити ремонт електричних чайників, необхідно мати досвід та знання щодо ремонту електроприладів. Мінімальних знань буде достатньо, щоб розібратися у схемі чайника.

У тому випадку, якщо досвіду та знань немає, а також немає бажання вивчати пристрій електричних чайників та способи їх ремонту, рекомендується звернутися за допомогою до професіоналів. Вони швидко усунуть неполадку, або допоможуть підібрати новий прилад замість старого.

Особливості конструкції та елементи

У продажу представлена ​​велика кількість моделей чайників та інших побутових кухонних приладів. Вони можуть бути виконані зі звичайних або дорогих матеріалів, мати лише основні функції, або мати цілий перелік можливостей.

У будь-якому випадку в основі лежить та сама схема роботи приладу. Тому в першу чергу потрібно вивчити складові приладу та електронну схему роботи.

Складові частини

Залежно від моделі, кількість та вид складових частин може відрізнятися.

  • Резервуар. Може бути різних обсягів і виконаний з різних матеріалів, таких як кераміка, скло, сталь і т.д. Зверніть увагу, у деяких, більш об’ємних моделях, резервуар для води може бути представлений у вигляді окремої деталі.
  • Елемент нагрівання.Інша назва ТЕН, може бути дисковою або спіралієподібною. Застосування цих типів спричиняється потужністю приладу та максимального об’єму резервуара.
  • Підставка. Відіграє роль приймача з мережним кабелем. На лицьовій частині розташоване гніздо, в яке встановлюється чайник. Вони з’єднуються у вигляді контактів, при замиканні яких відбувається передача електрики та нагрівання ТЕНу. У підставці є мережевий кабель різних типів, залежно від розеток будинку.
  • Термостат. Важлива складова приладу. Вона відповідає за контроль нагрівання води, а також застерігає прилад від перегріву, що позитивно впливає на термін експлуатації. У деяких моделях термостат також має дисплей, на якому відображається температура води в конкретний момент.

Принцип роботи

Принцип роботи чайника дуже простий. Спочатку встановлюється підставка поряд з розеткою, після чого кабель мережі вставляється в розетку. Далі на підставку встановлюється сам чайник із заповненим резервуаром.

Залишається тільки натиснути кнопку включення, після чого починає працювати ТЕН. Процес його роботи позначений заданою температурою нагрівання або досягнення точки кипіння. Після цього в системі спрацьовує запобіжник, внаслідок чого ТЕН автоматично вимикається.

Запобіжник також потрібен на той випадок, якщо прилад почне перегріватися. Він відключить чайник, щоб уникнути згубних наслідків.







Діагностика

Перш ніж приступати до ремонту електронного чайника своїми руками, необхідно зробити діагностику. Вона включає низку перевірочних заходів, в результаті яких вдасться з’ясувати конкретну причину поломки та вжити заходів щодо її усунення.

  1. Насамперед необхідно перевірити працездатність розетки, до якої підключено чайник.
  2. Якщо з нею все гаразд, далі слід звернути увагу на мережевий кабель.
  3. Здебільшого причиною несправностей та перебоїв у роботі є пошкоджений мережевий кабель.
  4. Ушкодження може статися через постійне знаходження у вигнутому стані, фізичному впливі інших предметів тощо.

Кабель перевірити дуже легко, спочатку потрібно візуально оглянути його цілісність, якщо все в порядку, потрібно на дотик перевірити кабель, якщо є внутрішній розрив, це буде чітко відчуватися. Якщо жодних зовнішніх несправностей не виявлено, можна приступати до внутрішньої діагностики приладу.

Розбір чайника

Під час ремонту чайника Tefal та будь-якої іншої фірми перед розбором корпусу потрібно детально вивчити інструкцію. У мануалі, що йде в комплекті до приладу, ретельно описується процес робіт із заміни всіх складових частин. Серед них буде інструкція щодо заміни таких деталей як термостат, ТЕН, запобіжник та інші.








Зверніть увагу, якщо необхідно здійснити ремонт кнопки чайника, немає потреби повністю розбирати пристрій. Кнопки увімкнення та зміни режимів розташовані на верхній частині ручки.

Процес робіт

Ремонт електричного чайника, що протікає, дуже легкий процес.

В першу чергу потрібно зняти пристрій з підставки, а також витягнути мережний кабель з розетки. Далі, на нижній частині корпусу чайника можна буде побачити гвинти кріплення, їх потрібно акуратно відкрутити.

Зверніть увагу, на нижній частині можуть бути присутні наклейки, під ними цілком можуть бути приховані додаткові гвинти, тому рекомендується зняти наклейки на час ремонту.






Після того, як всі гвинти будуть відкручені, потрібно підчепити пластикову накладку чимось тонким.

  1. Ідеально підійде лезо канцелярського ножа.
  2. Після цього потрібно буде зняти верхню частину ручки.
  3. Накладка знімається дуже просто, її також потрібно підчепити чимось тонким.
  4. Коли вона буде знята, під нею можна буде побачити складові кнопок керування пристроєм.
  5. Якщо потрібно відремонтувати саме цю частину, далі розбирати прилад не потрібно.
  6. Якщо необхідно замінити нагрівальний елемент або термостат, потрібно повернутися до нижньої частини чайника.
  7. Після зняття пластикової накладки акуратно від’єднується резервуар, якщо він знімний.
  8. Після зняття в нижній частині буде видно всі складові пристрою.
  9. На цьому етапі необхідно ретельно звіритися з електронною схемою пристрою, особливо якщо немає досвіду з ремонту електрообладнання.

Тепер необхідно здійснити продзвонювання елементів, це складова частина внутрішньої діагностики.За допомогою приладу через них пропускається напруга, таким чином продзвонюється їхня пропускна здатність і працездатність загалом.

Якщо продзвонює, значить елемент робочий. Якщо ні, то проблема несправності в ньому, його варто замінити. Для вірності рекомендується продзвонити всі елементи, якщо пошкоджено відразу кілька з них.










Фото-інструкція з ремонту чайника