Як утеплити деревяний будинок своїми руками? Як правильно і чим краще недорого утеплити будинок

Як утеплити дерев’яний будинок своїми руками: вибір оптимального матеріалу + огляд всіх способів

Дерев’яний будинок – класика серед конструкцій, призначених переважно для заміського проживання. Мало хто хоче зносити тематичну споруду, навіть якщо вона зроблена з колод.

Часом поціновувачів комфорту та затишку дерев’яне житло цікавить більше, ніж цегляний та каркасний аналоги. До речі, пиломатеріали також встигають у нагоді для зведення каркасних конструкцій.

Тому тема утеплюємо дерев’яний будинок своїми руками є найпоширенішим явищем. Причому утепленням доводиться займатися як напередодні заселення, так і через роки початку експлуатації конструкції.

Актуальність утеплення дерев’яного будинку

Ще на стадії проектування дерев’яного будинку будівельники та інженери керуються географією регіону, якістю інфраструктури та загальноприйнятими вимогами до комфорту та затишку.

Відповідний план сприяє зведенню дерев’яного будинку, який десятиліттями не промерзає від вітру, опадів та ґрунтових вод. З іншого боку, ніхто не скасовував зношування.

Останній доводиться зупиняти, коли всередині приміщень:

  • Температура становить менше +18 °C;
  • Рівень вологості збільшується до 70% і вище;
  • Оздоблення зазнає гниття.
При такому розкладі встановлення радіаторів дозволяє лише нагріти простір замість того, щоб зупинити протяги і зберегти тепло. Тому доводиться утеплювати конструкцію повністю або у конкретних місцях.

Наприклад, зношений протягом десятиліть будинок виділяється облізлими стінами з безліччю тріщин, через які проникають протяги. Підлоговий настил із зовнішнього боку виглядає ще гірше. У результаті будинок доводиться утеплювати з усіх боків.

Бує, що під час танення снігу рівень ґрунтових вод піднімається, через що перезволожується фундамент. Зрештою, це сприяє промерзанню нижньої обв’язки та дерев’яної підлоги. Тут питання, як утеплити фасад дерев’яного будинку, коштує менш гостро, ніж утеплення фундаменту за рахунок його розширення назовні.