Ремонт ванної кімнати поетапно: 120 фото + покрокова інструкція

Ремонт ванної кімнати власноруч, з чого почати? Опис всього процесу робіт від дизайну до оздоблення

Ремонт у ванній кімнаті необхідно планувати заздалегідь, особливо якщо йдеться про самостійне проведення роботи. Цей процес займає кілька етапів.

Кількість етапів залежить від того, що саме хоче господар ванної: повна зміна всіх конструкцій та зовнішнього вигляду санвузла або незначний косметичний ремонт будь-якої деталі. В обох ситуаціях важливе планування. Тільки воно здатне зберегти час, гроші та нерви. Хоча ідей ремонту ванної кімнати існує безліч, не всі з них можна втілити в життя через законодавчу заборону певних операцій.


















З чого почати ремонт у ванній кімнаті?

Найчастіше люди прагнуть обробити стіни та стелю.Проводиться заміна сантехніки та меблів, встановлення гідроізоляційної підлоги та звукоізоляційних матеріалів.

Перепланування

Під час ремонту можна легко переступити межу закону. Це може статися під час заміни сантехніки, електрики та інших комунікацій. Такі зміни обов’язково мають бути показані у технічному паспорті.

Те саме відноситься до робіт, що тягнуть за собою зміну стін. Слід бути обережним під час створення прорізів та перенесення перегородок.






Як уникнути порушення закону? Необхідно звернутися до професіоналів, які мають ліцензію на розробку проектної документації.

  • На даний момент у Росії діють ГОСТи та БНіП, які виконуються повсюдно. Однак є ще обмеження, які встановлюють місцеві законодавчі органи.
  • Наприклад, у Москві такі обмеження включають заборону на розширення ванної за рахунок житлових кімнат, заборону встановлення теплої підлоги з підключенням до стояка гарячого водопостачання, заборону проведення ремонтних робіт в аварійних будинках.

В інтернеті повно фото відремонтованих ванних кімнат, де можна побачити такі порушення. Повторювати побачене не можна.

З чого почати

Визначити мету:

  • Необхідно заздалегідь визначити цілі роботи та вирішити, що змінити, а що залишити тим самим. Наприклад, з’явилося рішення поновити ванну.
  • Для цього зовсім не обов’язково позбавлятися старої та купувати нову. Найчастіше достатньо буде лише поміняти акрилове покриття.
  • Якщо санвузол занадто маленький і в ньому немає місця для ванни, заощадити місце допоможе душова кабінка. Однак, не всіх людей влаштує така заміна.

  • У гонитві за шматочок вільного місця нерідко проводять ремонт суміщених ванних кімнат.

Скласти кошторис:

  • Найнеобхідніша річ — кошторис — потрібна, щоб гроші на роботи не скінчилися в найнесподіваніший момент. Кошторис відображає всі майбутні витрати.
  • Важливо купувати матеріали із запасом на випадок непередбачених ситуацій (попалися браковані екземпляри, товар пошкодився при доставці тощо).

Призначити терміни:

  • Існують свої нюанси під час планування терміну закінчення ремонту.
  • Якщо ця дата настане нескоро, потрібно заздалегідь вирішити, як буде здійснюватися прибирання відходів і де будуть знаходитися матеріали.
  • Не зайвим буде рішення про доцільність встановлення контейнера та його місцезнаходження.

Демонтаж

Коли попередня частина добігла кінця, настав час починати діяти. Насамперед потрібно позбавитися тих речей, які будуть замінені.

  • Демонтаж слід розпочати зі старої сантехніки. У цьому процесі потрібна обережність, адже є ризик пошкодити труби та електрику.
  • При винесенні великих об’єктів із санвузла слід застелити підлогу газетами.
  • Газети — чудовий помічник у ситуації, коли проводиться недорогий ремонт ванної кімнати. Це створить захист від подряпин.
  • Під час демонтажу закуповуються всі матеріали для ремонту. Якщо їх замовляти, то зробити це потрібно так, щоб вони прибули до призначення до кінця липня.
  • Це пов’язано з відпусткою у серпні, в який йдуть усі виробники.

Захистні властивості газети допоможуть зберегти матеріали в цілості та безпеці.

Зберігати матеріали зручно у спеціально виділеному приміщенні. Лаки їхньої фарби повинні бути в місцях з гарним провітрюваністю.

Чорнові роботи

Нову сантехніку монтують після чистового оздоблення.

Штраблення

Після того, як старе покриття було прибрано, необхідно по підлозі, стінам та стелі прокласти всі комунікації. Якщо ремонт здійснюється в цегляному будинку, можна провести неглибокі штроби для майбутніх розеток.

Гідроізоляція та звукоізоляція

Дуже часто у типових будинках гідроізоляція не підходить під стандарти.

  • Невідповідність починається вже з моменту будівництва будинку.
  • Те саме стосується звукоізоляції. Проходить час, і властивості звукоізоляційних матеріалів втрачаються.
  • Щоб уникнути неприємностей, потрібно почистити плиту перекриття, а всі порожні простори необхідно закласти герметиком.
  • Знизу доведеться класти шар гідроізоляції.

Стіни

Економ-ремонт у ванній дозволяє відмовитися від набридлого кахлю та замінити його на декоративну штукатурку або дерево.

  • Якщо було обрано другий варіант, то не обійтися без лаку.
  • Він не дозволяє воді проникати в дерево, тим самим руйнуючи його.
  • Від цвілі та грибка захистять засоби, доступні для покупки в магазинах.














Стеля

Зазвичай у санвузлах люди віддають перевагу натяжним стелям. Але вони у такому приміщенні можуть швидко зруйнуватися. Щоб натяжний полоток привести в непридатність, достатньо попадання на нього гарячої води.






От чому рекомендується робити у ванній кімнаті стелю з вологостійкої фарби.






Правильний монтаж сантехніки

Великі елементи санвузла — ванну та раковину — монтують наприкінці робіт з обробки приміщення. Потрібно продумати їхнє приєднання до водопроводу. Сифон у ванні прихований, тому на його зовнішність можна не звертати уваги. У раковині сифон видно, і він потрібний для прикраси інтер’єру.






Кінцевий етап

На цьому етапі у ванну кімнату настав час встановлювати меблі: дзеркала, тумбочки, шафи тощо. Також у ванну кімнату привносять елементи декору: світильники, штори тощо.

Якщо зробити всі ремонтні роботи якісно та з дотриманням інструкції, то більше не залишиться питань про те, як зробити ремонт ванної кімнати.

Фото гарного ремонту у ванній кімнаті