Як зробити коптильню гарячого копчення своїми руками: схеми, фото та креслення з розмірами

Як зробити коптильню гарячого копчення: покрокова схема збирання в домашніх умовах (фото інструкція)

Копчення – спосіб обробки продуктів, відомий людству з найдавніших часів. Копчені м’ясо, риба і навіть сир входять у безліч кухонь світу, і не втрачають своєї актуальності завдяки багатому пікантному смаку.

Але в наші дні складно бути впевненим у якості продукції, що купується: адже неможливо переконатися в сумлінності виробників. Безліч людей приходить до рішення про встановлення коптильні на своїй ділянці для самостійного приготування всіляких копченостей.

Можна придбати промисловий пристрій, але можна зробити коптильню своїми руками. Це не так вже й складно, а їсти плоди своїх власних зусиль набагато приємніше.

Коптильня гарячого копчення: пристрій та принцип роботи

Перед тим як приймати рішення про те, як облаштувати коптильню на своїй ділянці, варто ознайомитися з усіма можливими варіаціями конструкції. Різні установки мають різні розміри, але навіть при всіх своїх зовнішніх відмінностях функціонують за однаковим принципом.

У складніших коптильнях, призначених для холодного копчення продуктів, дим повинен пройти крізь охолодний елемент.У коптильнях гарячого копчення тління відбувається безпосередньо в ємності з продукцією, що піддається обробці.

  • Корпус коптильні розміщується на підставці, під якою буде розташована ніша для палива.
  • На дно самого корпусу висипається тирса, завчасно вимочена у воді.
  • Продукти розміщуються на сітках, заздалегідь приварених до стін контейнера, або на гаках, зачеплених на внутрішній стороні кришки.
  • Під коптильні розводять вогонь, тирса, поступово розігріваючись, починають тліти, і саме їх дим і доводить продукцію до кондиції.
  • Конструкцію можна додатково ускладнити боковими дверцятами або термометром для додаткового контролю процесу приготування.
В інтернеті можна знайти фото коптильні гарячого копчення та схему її спорудження, вибираючи ту, що не стане надто складною у виготовленні, але при цьому відповідатиме потребам господаря. Варто розглянути різні варіації та розумно оцінити свої бажання та можливості.