Килимки своїми руками зі старих речей: покроковий майстер-клас зі створення килимка для дому (100 фото)

Килимки своїми руками: ТОП-100 фото оригінальних ідей, як зробити килимок із старих непотрібних речей

Будь-який виріб для розширення функціональності житлового приміщення можна купити або самостійно виготовити. Наприклад, килимок така проста на перший погляд річ, але забезпечує немалу користь. Припустимо вибір упав на другий варіант? Як зробити своїми руками?

Щоб відповісти на це питання, розглянемо майстер-клас із виготовлення килимків своїми руками. Ми не пропонуватимемо надто складні моделі та способи виготовлення. Це керівництво спрямоване на допомогу новачкам















З чого почати

Варто вивчити форму, текстуру, способи виготовлення фото килимків ручної роботи. Потім вигідно ознайомитись із відео на основі покрокових етапів виготовлення.

Але найважливіше усвідомити для якої мети створюється цей виріб:

  • У разі використання біля вхідних дверей допомагає утримати вологу та пил з взуття;
  • Для стійкості та утримання вологи на покритті ванної кімнати. Популярні моделі з масажним покриттям;
  • Щоб покращити шумоізоляцію та утеплити підлогу вітальні та інших кімнат квартири, будинку;
  • В якості м’якого настилу для дитячих ігор;
  • Для витирання підошви біля входу до житлового приміщення.








Але не варто упускати важливу складову — декоративну прикрасу, оскільки цей варіант підходить для будь-якого стильового спрямування.

З чого виготовити килимок

Так із чого можна зробити килимок своїми руками? Вигідно спиратися на помпони – це шароподібний пучок з бавовни, вовни і навіть паперу. Але найчастіше використовуються тканини, придбані в магазині або від зіпсованих речей.

Окрім цього, можна використовувати старі шкіряні ремені, пробки від вина та інші екзотичні матеріали. Такий варіант обов’язково приверне увагу гостей і збільшить унікальність інтер’єру.

Важливо: Не потрібно відразу починати роботу з найскладніших прикладів.Тому ми не будемо розглядати хитромудрі версії з унікальними візерунками або орнаментами.





Килимок зі шкіряних ременів

Завдяки простій ідеї та інструкції, як зробити килимок не докладаючи особливих зусиль, можна економно і швидко створити унікальний виріб для прикрашання підлогового покриття.

Крім цього ми застосовуємо аксесуари одягу, які давно не використовуються, які шкода викинути. Спиратимемося на шкіряні ремені.

Що потрібно:

  • Візьмемо 10-15 натуральних або зі штучною шкірою ременів, поясів;
  • Шило або перфоратор для роботи зі шкірою;
  • Тільки мотузки або мотузки.





Етапи виготовлення:

  1. Вибираються пояси з однаковою довжиною. Але допускається і, можливо, необхідно відрізати пряжку, щоб не заважала і вирівняти розмір.
  2. Проводиться кілька отворів на краях ременів з відстанню 2-3 см один від одного, але не ближче, ніж на 0,5 см до кінця виробу.
  3. Ремені зшиваються на основі вибраного матеріалу. Мотузка простягається поперек або хрест на хрест. Стратегія з’єднання не важлива, головне, досягти надійності.
  4. Для з’єднання допускається використання металевих скоб.

Це простий виріб готовий для використання в будь-якому місці квартири. Його можна повісити на стіну як прикраси.

Використовуємо пробки від вина

У числі відомих покрокових схем для килимків своїми руками використання винних пробок стоїть окремо, оскільки це екзотичний і дуже поступливий матеріал. Його покриття фактично не пропускає вологу та перешкоджає розмноженню безлічі бактерій.

Крім цього за таким виробом приємно і корисно ходити голими ногами.

Що використовуємо:

  • Близько 150-180 пробок від винних пляшок;
  • Відповідний клей;
  • Трохи водовідштовхувального матеріалу для створення основи, оскільки потрібна поверхня для монтажу пробок;
  • Відрізок прогумованої тканини;
  • М’який, але тонкий шматочок пластику;
  • Надійний та заточений ніж;
  • Наждаковий папір;
  • Стандартна обробна дошка.

Етапи виготовлення:

  1. Збирається необхідну кількість пробок. Вони оглядаються, щоб одразу позбавиться від зіпсованого матеріалу. Заготівлі промиваються теплою мильною водою. Для видалення плям вина використається розчин відбілювача на ніч. Придбання придбання в мережевому магазині.
  2. Кожна пробка розрізається вздовж для утворення рівних частин. Використовується обробна дошка та надійний ніж. Якщо вийшло не дуже рівно, тоді застосовується обробка наждачним папером. Для комфортності та безпеки вигідніше ставити заготівлю у вертикальне положення.
  3. Необхідно визначитися з підсумковим розміром килимка. Для створення основи вирізається шматок матеріалу. Заготовки викладаються по зрізаному боці. Використовуємо простий шаховий візерунок, зигзаг або рівний ряд.
  4. Пробки склеюються з основою завдяки відповідному клею. Стартуємо від периметра та рухаємося до центру основи. Зайвий клей видаляється ганчіркою. Очікуємо, поки виріб повністю висохне.
  5. Для забезпечення водонепроникних якостей виріб обробляється герметиком.У разі використання у ванній кімнаті необхідно сушити килимок 1 раз на місяць.





Цей виріб має красу і створюється легко в домашніх умовах. Проблема може виникнути тільки в необхідній наявності винних пробок, але якщо автор любитель божественного напою, тоді він, може, поставити цей виріб на регулярний потік.

Як зв’язати або сплести килимок

Плетені та в’язані килимки вважаються найпопулярнішими напрямками hand made, оскільки накопичилося багато інформації та прикладів виготовлення від бабусь та прабабусь. Для цього використовуються клаптики тканини та різна пряжа.

Перед початком роботи необхідно усвідомити стиль інтер’єру приміщення для майбутнього килимка. Вивчаються нюанси покриття для підлоги. Завдяки цьому створюється ідеальний виріб для використання у правильному місці.

Для роботи допускається використання гака або способу плетіння клаптиків. Ці підходи дозволяють реалізувати безліч фантазій та креативних задумок.








В’язаний килимок

Для роботи використовуємо гачок, товстий вигляд ниток, стрічкову пряжу або поліефірні шнури ці матеріали доступні у продажу.

Як зробити:

  • Для експертів в’язання гачком це просте завдання;
  • Виконується обв’язування поліефірного шнура на основі стовпчиків без застосування накиду по колу;
  • По завершенню на краях створюється бахрома на основі тканинних шматочків або ниток.

Килимок методом плетіння:

  1. Для виготовлення спираємось на хитрощі, які не всі знають;
  2. В якості основи використовується дерев’яна рама з відповідними розмірами;
  3. В неї вбиваються цвяхи з відстанню 25 мм;
  4. Між цвяхами натягуються клаптики;
  5. Через них необхідно протягнути робочу ниточку. Використовується чергування верху та низу;
  6. Ця техніка експлуатується до повного покриття основи;
  7. Готовий виріб знімається з гвоздиків.

Рада: Для забезпечення оригінальності вигідніше спиратися на різні кольори клаптиків.

Ці варіанти, як попередні, не відрізняються особливою трудомісткістю або розвиненими навичками. Тому завдяки інструкції процес виготовлення доступний навіть новачкові.

Фото саморобного килимка