Кільце своїми руками: майстер-клас з виготовлення прикраси (140 фото)

Перстень своїми руками: покрокове створення красивої біжутерії з різних матеріалів (майстер-клас + фото приклади)

Дивлячись на фото кільця своїми руками багато майстрів-початківців не відразу вірять у те, що перед ними знаходиться не заводський виріб, адже деякі екземпляри виходять дуже привабливими.

Подарунок такого роду буде оригінальним та індивідуальним, знайти на прилавках магазинів схожий аксесуар не вийде, тому щирі поціновувачі ексклюзивних речей одразу приступають до реалізації задуманого.

Перед початком процесу необхідно ознайомитися з докладною інструкцією зі створення виробу та підготувати один із популярних матеріалів. Багато інструменту не потрібно, найчастіше все приладдя можна знайти, добре порившись у скупченні дрібниці будинку.

Залежно від обраної складової для тіла виробу потрібно заготовити відповідні допоміжні прилади, молоток, наждачний папір та засіб для фіксації є у ​​кожного досвідченого майстра.









Матеріали для створення кільця

Перш ніж розбирати докладний алгоритм дій, як зробити кільце своїми руками, необхідно визначитися з основною складовою.
















Список поширених матеріалів, які користуються попитом у більшості поціновувачів рукоділля, виглядає так:

  1. Метали.
  2. Деревина.
  3. Пластик.
  4. Монети.
  5. Дрот.

Папір, смола або полімерна глина не викликають великого інтересу, але з них також створюють ефектні моделі, декорування може привнести родзинку в оформлення.

З металами набагато складніше працювати, їх потрібно кілька разів нагрівати та прикладати зусилля на стадії обробки, але вироби виходять просто шикарні.

Пластик і дерево також користуються популярністю, але в момент маніпуляцій слід виявляти обережність, адже матеріал досить крихкий, якщо йдеться про витончені зони виробу.







Кільце з монети

Для створення оригінального кільця ручної роботи фахівці в цій галузі радять взяти звичайну 10-ти рублеву монету, у неї прийнятні розміри та приємний відтінок.

Обмежень з цього приводу немає, тому кожен майстер підбирає екземпляр на власний розсуд, подібна інформація вважається рекомендацією.

Рада! Іноземні зразки дозволять залишити деякі рідкісні написи або гравіювання, це суттєво перетворить зовнішній вигляд готової прикраси.

На першій стадії роботи потрібно просвердлити отвір відповідного діаметра, для цього не потрібно мати спеціальний верстат.

  • Достатньо зафіксувати монету в лещатах і скористатися дриль з свердлом, після чого розточити внутрішній простір до потрібних розмірів.
  • Для надання кінцевої форми необхідний металевий стрижень, на нього надягається заготовка, розігрівається та ударами молотком коригується зовнішній вигляд виробу.
  • Бити слід виключно по краях, щоб товщина залишилася у вихідних показниках, на останньому етапі метал остуджують і проводять полірування наждачним папером дрібної фракції.

Кільце з дерева

Розмірковуючи над питанням, з чого можна зробити декоративне кільце, багато майстрів наважуються взяти найдоступніший і найпростіший у роботі матеріал – це деревина.

  • Перед початком процесу необхідно підібрати основну заготівлю, трухляві зразки не підійдуть, вони надто швидко зламаються, такий ексцес може статися навіть у момент обробки.
  • Оскільки шматок знадобиться невеликих розмірів, то не буде зайвим взяти червоне дерево або інші тверді породи цієї багаторічної рослини.
  • Щоб сформувати загальні риси майбутнього шедевра, потрібен дриль із свердлом, проходить отвір у середині тіла.
  • Виходячи з цих розмірів, поступово забираються зайві частини зі шматка деревини, для цього краще використовувати електричне обладнання для шліфування або заточування ножів, працювати з наждачним папером буде незручно, а сам процес затягнеться за часом.

Рекомендація! Надати блиску готовій формі можна за допомогою звичайного клаптя тканини, після тривалих маніпуляцій ефект стане помітним, сильно терти не потрібно.
















Кільце з пластику

Подібна ідея та інструкція як зробити кільце самостійно приверне увагу новачків, адже процес не передбачає наявності спеціального інструменту, що працює від мережі.

  1. При виборі заготовки досвідчені майстри радять придивитися до пластикових труб сучасного зразка.
  2. Не слід забувати, що екземпляри, призначені для опалення, мають зовнішній шар із тонкого металу, який при правильній обробці відмінно блищатиме.
  3. Вибравши відповідний для пальця діаметр необхідно відрізати невеликий шматок від стабілізованої труби, після чого зробити внутрішні та зовнішні краї гладкими, щоб аксесуар не приносив незручностей під час носіння.
  4. Для шліфування поверхні слід брати тільки наждак найдрібнішої фракції, інакше тонкий метал просто здереться.
  5. Якщо вибрано звичайний пластик без своєрідної фольги, то готовий виріб варто задекорувати або пофарбувати в бажаний колір якісними складами.

Застосування смоли

Цей майстер-клас з кільця ручної роботи вимагатиме трохи більше часу та підготовки, без певної форми зробити маніпуляції не вдасться.

Для досягнення максимального ефекту по відношенню до оформлення, смолянистий розчин змішують з папером, замоченим у якісному клеї. Тоді на кінцевому результаті робіт утворюється якийсь візерунок, певну деталь відтворити складно, але абстракція чудово виглядає.

Занадто темні розчини брати не рекомендується, на них неможливо помітити існуючі доповнення, чого не скажеш про світлі тони, такі як:

  • Блакитний.
  • Жовтий.
  • Зелений.

Як тільки рідина у формі застигне, її слід вийняти і починати формувати майбутній шедевр за допомогою наждака або надфіля. Зайві частини тіла аксесуара, які утворилися у великих кількостях, можна прибрати за допомогою грубіших методів, але обережність на цьому етапі не завадить.

Надрізи фахівці робити не радять, такі елементи виглядають красиво, але крихкість речі стане набагато більшою, при необережному ударі прикраса просто трісне в цій зоні.

Фото саморобного кільця