Стрічковий фундамент своїми руками: покрокова інструкція з технологією будівництва

Стрічковий фундамент своїми руками для будинку, лазні, гаража: всі етапи робіт + поради, як розрахувати, залити та правильно зробити

Фундамент є ключовим елементом у будівництві будинку. Його основне завдання – перекласти на землю все навантаження будівлі. Правильний вибір фундаменту забезпечить мінімальне та рівномірне осадження будівлі та захистить будинок від вологи.

Цей етап роботи безумовно призначений для економії на матеріалах, оскільки він має бути побудований таким чином, щоб не були потрібні втручання в його конструкцію після закінчення будівництва.

Фото стрічкового фундаменту можна зустріти на будівництві багатоповерхових будівель та заміських котеджів, лазень та капітальних альтанок.

Підготовчий етап

Свайно-стрічковий фундамент своїми руками у будь-якому разі вимагатиме залучення сторонніх фахівців. Спочатку на ділянці має з’явитися геодезист та відзначити на ньому розташування будинку.

Ця операція полягає в забиванні дерев’яних колів (реперів) у кути майбутньої будови. Найчастіше ці кілки фарбують у яскравий помітний колір, щоб не було сумнівів, де копати екскаватору.

  • На ділянку при необхідності повинен також попрацювати грейдер, який вирівняє будівельний майданчик.
  • Екскаватор повинен копати трохи ширше, ніж позначені геодезистом контури.
  • Після вирівнювання будівельного майданчика необхідно знову запросити геодезиста, який безпосередньо розмітить контур фундаменту.

Тим часом підрядник має вже поставити цемент, пісок, арматуру, які стануть основою майбутньої конструкції.