Як побудувати дах своїми руками: покрокова інструкція правильного зведення даху, 100 фото

Як побудувати дах своїми руками (двосхилий, односхилий): огляд всіх етапів монтажу від А до Я

Професія покрівельника завжди вважалася найскладнішою та високооплачуваною у будівельній справі.

Але якщо ви, поглянувши на різні фото дахів, вирішите знехтувати послугами спеціаліста та самостійно приступити до роботи, вам знадобиться ознайомитися з деякими рекомендаціями. Адже дах є дуже важливим елементом зведення.

Вибираємо тип даху

Насамперед потрібно розібратися, які бувають дахи та який з них підійде для вашого будинку.

  1. Одношаровий дах – найпростіший у виконанні “скандинавський” варіант. Тут використовується нескладна схема укладання крокв, а ось житловий простір під дахом не передбачено. При будівництві даху сараю багато хто вибирає саме такий тип.
  2. Двосхилий дах – максимально лаконічний, відносно недорогий і легкий у будівництві вид покрівлі. Залежно від кута нахилу під нею, можна обладнати додаткові мансардні кімнати. Конструкція даху досить легка і зручна для монтажу – саме тому її найчастіше вибирають для самостійного збирання. Більш ускладнений варіант – це двосхилий дах зі скосом.
  3. Будівництво вальмового (або чотирисхильного даху) краще довірити досвідченому покрівельнику.Адже вона встановлюється на великогабаритні будівлі, тому розрахунки має робити спеціаліст. Окремий випадок — напіввальмовий дах — монтується на будинки квадратної форми.
  4. Дах з ламаними скатами дає можливість максимально ефективно використовувати внутрішній простір для обладнання житлових приміщень. Деяким може здатися, що вона виглядає дещо безглуздо, але в нашій країні цей вид дахів користується великою популярністю. Тут крім основних конструкцій використовуються висячі крокви, стійки, підкоси та затяжки.

Верхом інженерної думки є багатосхилий дах. Не багато будівельників здатні на будівництво цього шедевра.